Резултати от 1 до 7 от общо 7

Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Коя според вас е най-добрата програма за работа с партишъни?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Цитат Първоначално публикувано от SET_time
    Коя според вас е най-добрата програма за работа с партишъни?
    Какви партишъни? Иначе Acronics... Стига да не говориш за някакъв специфичен формат...
    Скоро работих с една която предлагаше работа с около 20 формата...

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #3

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Ами по-скоро за стандартните от рода на FAT 32 и NTFS. Линукските знам, че е най-добре да се правят със самия Линукс. Триене местене, оразмеряване...

    Конкретно питам, защото искам да направя един 1TB външен диск от FAT 32 на NTFS и се чудя дали:
    -Просто да го направя под Windows - run - cmd - convert drive_letter: /fs:ntfs
    -дали да използвам нещо от по-новите Hiren boot cd. Например виждам някакво Partition Wizard Home Edition 7.0 и да го направя под DOS както си му е реда по принцип.
    -Или както си знам да пусна един Partition Magic от по-старите Hiren или пак от там да пусна Acronis... само не съм сигурен има ли някакви проблеми с подръжката на по-новите дискове?

    Като цяло за конкретната задача мисля, че каквото и да направя е все тая но по принцип ми е интересно коя е най-добрата програма за работа с партишъни в момента, както да речем преди Partition Magic си беше извоювал добра слава.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Аз бих му ударил един формат под уиндовс 7...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    easeus partition master

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #6

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Отиди на сайта на производителя и прочети какво те съветват там. При новите големи дискове (или големи за 2.5" размер) има туулче за "подравняване" на партишъна върху диска с цел избягване загуба на бързодействие. После форматираш с каквото ти дойде.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #7

    Re:Коя е най-добрата програма за работа с партишъни?

    Мерси на всички за отговорите!
    Цитат Първоначално публикувано от Shturak
    Отиди на сайта на производителя и прочети какво те съветват там. При новите големи дискове (или големи за 2.5" размер) има туулче за "подравняване" на партишъна върху диска с цел избягване загуба на бързодействие. После форматираш с каквото ти дойде.
    Диска е ADATA Classic CH11. (2.5 1ТВ)

    На сайта не виждам да има нещо специално

    Drivers & Manuals - няма нищо
    Valuable Software - има пет програми, но ми се струва, че никоя няма функции свързани с партишъни

    Аз му направих един Quick format с Vista и просто дадох дяла да е NTFS. Мисля, че е ОК, не виждам да е останало празно пространство, но все пак може да го поразгледам с Acronisa инсталиран на Windowsa. Мисля, че ако има останало пространство, което по някаква причина не е влязло в партишъна би трябвало да се види като unallocated space. Май има опасност да не е наред партишъна, ако се изтрие съществуващия фабричен партишън и се направи наново (което по принцип си е препоръчително), но ако се форматира фабричния партишън и то с quick format, то дефакто само го трие и сменя файловата таблица от FAT 32 на NTFS.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 10
    Последно: 01-12-09, 18:17
  2. Програма за работа с APE файлове
    От mitak1969 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-11-09, 16:03
  3. Отговори: 52
    Последно: 25-07-06, 00:38
  4. RQ: Програма за работа с е-мейли
    От crdf във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-05, 17:30
  5. Най-добрата AV програма за Win2k...
    От MixMan във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-06-01, 00:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе