Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 35 от общо 35

FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #31

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    С 3DMark се "наиграха" вече някои от нас, но само за протокола ще добавя, че пробвах и "версията" й от форум на MSI.
    Уж същият безплатен бъзик, но някак по-леко върви, като не се налага задължително да влизам в Steam, както с предната.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    на мен ми се иска някакси да имам възможността да мога да си избирам кои тестове да пускам, т.е. само fire strike-a

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #33

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Като няма аванта откъм възможности от 3DMark, сменяй бенчовете. Наскоро попаднах на новите два на Unigine:
    Unigine Tropics 1.3 и Sanctuary Benchmark 2.3.

    Benchmarks | Unigine: real-time 3D engine (game, simulation, visualization and VR)

    Е, системните изисквания са много под завишените на Futuremark, но поне възможности имаме да тестваме при различни резолюции и нива на Anisotropy, Anti-aliasing, Quality.
    И за 3D маниаците има радост - тестове в Stereo 3D: 3DVision за такива като мен с 120Hz 3D монитори и Side by side и т.н. за останалите ентусиасти.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #34

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    Колега FearMe, мисля че намерих най-сетне "ключа на палатката" за Fire Strike.
    След като активното спортуване с волтажи, множители и честоти, с впрегнати в работа всичките 22 фазови регулатора на дъното за контрол на процесор, памет и вградена графика, не доведе до някаква полза за производителността на графиката, реших че е крайно време да поразгоня фамилията и на пренебрегнатата до сега nVidia.
    Благодарение на консултантите nVidia Inspector и MSI Afterburner, часове стрес тестове с FurMark и бенчове с Heaven Benchmark 4.0 и Valley Benchmark 1.0, постигнах стабилност на ядрото при клок на 975Mhz с волтаж 1.138 v. при дефолтни 783MHz с 1.0 v. Откъм памет не ми позволи кой знае каква намеса, но и с дефолтните 2010MHz имам видимо подобрение във Fire Strike - горе-долу +1000 точки.
    Ролята на процесора във "взаимообвързаността му" с видеото, не ми е още съвсем ясна, но с по-корав графичен ускорител в бъдеще, изглежда ще е все едно каква е! :rolleyes:

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #35

    Отговор: FutureMark пусна новия 3DMark, този път с тестове и за мобилни устройства

    то през цялото време си беше ясно, че не може да ботълнеква при проц-а, така че "колкото повече, толкова повече", демек "клоквай за повече мощ", си е било валидно винаги

    любопитно ми е обаче как скалира! скокът в ядрото изобщо не предполага толкова фпс отгоре!

    я пробвай на този волтаж, но на дефолт честоти. имам лекия пресантиман, че ще се окажа прав с недостатъчния ток за предните тестове...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 03-07-12, 09:46
  2. Тестове на 17 видеокарти с 3DMark 11
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 11-12-10, 12:58
  3. Отговори: 0
    Последно: 04-12-10, 08:08
  4. Първи тестове на видеокарти с 3DMark 11
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-10, 18:38

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе