Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Здравейте Другарчета!

    До сега никога не ме е вълнувала темата за телевизия на компютъра, но за един приятел трябва да измисля решение, че момчето е тиражия по 3 месеца в европа и поради липсата на място, не става номера с отделен телевизор за целта.
    Трябва чиния възможно по-компактна, но и качествена и приемника да се свърже с някакъв тв тунер за лаптоп до колкото си мисля аз! Той има някаква идея как да я монтира на камиона и да захрани приемника с ток, но е малко бос по другите работи, но го е виждал като работещо решение при други негови колеги.
    Дайте идея за модел устройство, а и чиния които да ги свържем с приемника и да гледа телевизията на лаптопа.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Най евтино с това:
    NOT ONLY TV -38лв.
    Ако иска малко повече екстри, като да гледа и ефирна аналогова и цифрова телевизия и да слуша радио (цифрово и аналогово) може да "сложи" едни 80лв и е готов:
    NOT ONLY TV

    И двете неща са налични тук:
    JAR Computers - Видеокарти - Лаптопи, настолни компютри, таблети, компоненти и периферия

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Благодаря Пат!
    Гледаме ги и двете устройства и определено сме за по-скъпото с допълнителните глезотиики, но той е с новите приемници дето са с hdmi и чинчове и дали ще може да гледа hd каналите? Лаптопа му е този http://www.technopolis.bg/b2c/detail...580/59-366670M . Дали има т такива устройства с hdmi вход!
    На кабелна телевизия съм аз щото почти не гледам тв и идея си нямам от устройства и стандарти за сателитна телевизия, а от Булсатком до колкото разбрах от него, искат адрес за монтиране и нагласянето от техните специалисти и не съдействат за такива мобилни работи, въпреки, че не търсим разни хакове и тем подобни!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    С HDMI вход и същевременно на USB изход, на нашия пазар не съм виждал. Но според мен е безмисленно при този лаптоп. То едно че резолюцията му е ниска на екрана, ами и процесора е доста слаб. Според мен за HD не става. НО това не означава че няма да може да гледа HD каналите на Буласатком през техния приемник. Ще използва изхода с чинчовете (или ако няма такъв с еврожака (SCART) с преходник към чинч). Там сигнала е SD, макар и канала принципно да е HD. Но на този лаптоп той разлика трудно ще забележи.
    Процесора на този лаптоп е много слаб и ще се озори дори и при запис (компресиране) на SD signal... Ако все още не го е купил по-добре да вземе нещо по-добро. Рама не е задължително да е много (4ГБ стигат) но процесора да е поне от "B" сериата, а още по-добре "i".

  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #5

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    То на лаптопа резолюцията му е рейди и целта не е някакво перфектно качество, а проста да се гледат. За запис на предавания и тем подобни и дума да не става! Такива желания няма. Въпроса беше, че след като има от тунера на булсатком изход хдми с който подава цифров сигнал, дали няма нещо малко по-скъпо и да влиза в него цифров, а не аналогов, но и това е достатъчно добро решение. Май след празниците ще го поръчваме и тестваме по-скъпия модел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    най-лесно става с цифров или хибриден тунер за лаптоп на external card slot-a
    струват малко и са удобни.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    най-лесно става с цифров или хибриден тунер за лаптоп на external card slot-a
    струват малко и са удобни.
    Ей Техно все между редовете четеш.... къде го видя тоя слот на горния лаптоп?

    Въпроса беше, че след като има от тунера на булсатком изход хдми с който подава цифров сигнал, дали няма нещо малко по-скъпо и да влиза в него цифров, а не аналогов, но и това е достатъчно добро решение.
    За имането - има, ама дали си заслужава в конкретния случай вие си решете, защото и цените там са съвсем други. Освен това не ги виждам в БГ (което не е проблем защото могат да се поръчат отвън)
    http://www.geniatech.com/pa/hd-cap-u800.asp
    http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Co...263+4276734436
    Този пост е редактиран от Pat; 02-05-13 в 21:53.

  10. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #8

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Ооооо, тези нещо скъпички идват! Въпроса го приключваме с този по-скъпия който препоръчваш!

    Ама пък покрай този тунер, взех и аз да се зарибявам нещо да си вкарам кабелната телевизия в компа, ама моето е съвсем друга тема и май ще трябва да разровя из форума и тогава да я пускам за допълнителни консултации, че щото почти не гледам телевизия и хал-хабер си нямам от тези тунери и стандарти.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    ако искаш да гледаш кабелна телевизия на стационарен компютър -си вземаш обикновен хибриден тунер
    На лаптопа има разширителен слот express slot , но като гледам цените -яко са скочили -моя го купих преди година за 20лв. - http://www.amazon.com/HP-ExpressCard.../dp/B000R9E8C0
    ама това 100% ще стане - AVerTV Volar Green HD DVBT (61А835) - usb tuner | Stealtech
    даже втора ръка са по-евтини.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    ама това 100% ще стане - AVerTV Volar Green HD DVBT (61А835) - usb tuner | Stealtech
    даже втора ръка са по-евтини.
    Това като гледам......100% НЯМА да стане
    # Support H.264 / MPEG-2 HDTV formats up to 1080i / 720p #

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    за ефирна няма да стане , ама за Булсатком пита човека - там е перфектен

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Техно, тази тема я приключихме и ставаше въпрос за лаптопа на един приятел който иска да гледа булсатком на лаптопа, но аз покрай него се зарибих да си вкарам кабелната(аз не съм на булсатком) в компютъра и пуснах нова тема https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...%B5%D1%80.html

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    ако бе по-внимателен щеше да знаеш че при кабелните е нужен само тунер, но за ефирната или мпег4 дкодер или сет топ бокс.
    но както и дае , в навечерието на голям християнски празник сме
    Нека светлината на Неговото воскресение. озари живота Ви.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #14

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    За да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам цифров тунер USB. Опитах да гледам ефирна цифрова телевизия, картината е перфектна, но много сече, направо спира. Лаптопа ми не е хич нов, с външно видео е, дали да търся в него проблема или просто по USB не е възможно да се гледа ефирната телевизия?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: Как да гледам Булсатком на лаптопа!?

    Цитат Първоначално публикувано от Usera Виж публикацията
    За да не отварям нова тема ще попитам тук. Имам цифров тунер USB. Опитах да гледам ефирна цифрова телевизия, картината е перфектна, но много сече, направо спира. Лаптопа ми не е хич нов, с външно видео е, дали да търся в него проблема или просто по USB не е възможно да се гледа ефирната телевизия?
    дай параметри и на лаптопа и на тунера , защото май имаше изисквания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 23:51
  2. Как да гледам 3D ?
    От kkrater във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 18-02-12, 13:02
  3. Не мога да гледам двд
    От Vagabundo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-05, 23:56
  4. как да гледам филм
    От Hicko във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 19-11-04, 13:55
  5. как да гледам всд на телевизор
    От Demon4o във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 08-09-03, 02:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе