Резултати от 1 до 9 от общо 9

Интересен проблем с браузъри...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Интересен проблем с браузъри...

    Преди около половин час ми сервираха следния казус:



    както е видно, текстът не е форматиран, а си остава с таговете

    това е онлайн форма за попълване на някакви си неща, като проблемът се наблюдава и на трите машини в съответния офис, както под хром, така и под лисицата.
    IE е само 9-ка и въпросният сайт не се отваря коректно така или иначе

    офисът е скоро преместен от друго място и любопитното е, че всичко започнало да се случва след преместването

    проверено е с аваст за гадинки, няма

    интернетът е на виваком, след техния има сложен фирмен рутер, като мрежата му се лови по стационарните компютри с USB-антенки
    казвам го това, защото се стигнало дори до предположения, че интерфейсът на управляващата антенките програма прецаква HTML-таговете на сайта
    и за да се отхвърли и това предположение, било е пробвано и с кабел, директно към който и да е двата рутера.
    същата работа

    за съжаление няма как да бъдем пуснати в сайта да видим нещата отвътре, защото (изненадааа!) става въпрос за пари

    преди 5 минути от личния си компютър влязох и нещата изглеждат както трябва, т.е. проблемът е там, на техните компютри, в техния офис.
    навън всичко е наред:



    предположения и цярове?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    Аз бих започнал с проба през друг интернет - примерно бисквитка на който и да е оператор или просто смартфон пуснат в "hot point" . За да разберем дали проблема е в крайните машини или някъде по веригата.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    днес нямах възможност да отида, но понеделник най-вероятно ще пробвам hotpoint варианта, защото и това се бях сетил, но понеже не съм го пробвал, не го писах тук

    абсолютният куриоз е, че засяга три различни машини, обединени само от обща мрежа през usb-антенки... но се проявява и при закачане към виваком-рутера с кабел...

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    днес нямах възможност да отида, но понеделник най-вероятно ще пробвам hotpoint варианта, защото и това се бях сетил, но понеже не съм го пробвал, не го писах тук

    абсолютният куриоз е, че засяга три различни машини, обединени само от обща мрежа през usb-антенки... но се проявява и при закачане към виваком-рутера с кабел...
    Какви са тези usb-антенки - да не са wifi мрежови карти? И ако са такива пак към този въпросния вивакомски рутер ли се връзват?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    Да, поне така го разбрах аз....

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    Ако правилно съм разбрал и на 1 е това как изглежда при тях, а на 2 как трябва да изглежда нормално. При тях на сработва cygwin едитора. А защо не сработва е интересен въпрос. Щом според тях проблема е след преместване, аз бих се оглеждал за някакво кеширане. Иначе не е трудно да се провери, като се започне с твое устройство(компютър,таблет,телефон) през техния нет. После в външен нет на техните компютри.
    Но както казах според мен проблема е в кеширане, липса на нещо javascript, flash, java или филтриране. Включително може и антивирусната или фаируел някакъв да не харесват нещо в саита и да филтрират една част...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    /update

    вчера пуснах hotspot от телефона си и всичко е наред

    без забърсване на кешове, без спиране на антивир и файъруол, без нищо различно от преди

    какво да кажа на Виваком?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    /update2

    след ръчна инсталация на cygwin проблемът е отстранен, отново при равни други условия


    а с'я де, кой ще отгатне как така интернетът, който пристига по оптика в центъра е по-различен от интернета, който пристига по оптика южно от центъра
    (говорим за 30 мегабита на виваком и в двата случая)

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Отговор: Интересен проблем с браузъри...

    То може да не е до интернет а до dns
    Примерно ако при отваряне на формата се правят 100 тина заявки, и ако е зададен скапан днс, дето полвината ги реже...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен проблем с видеокарта
    От ManiMani във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 08-10-09, 00:50
  2. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 23:51
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 22:04
  4. Интересен проблем с часовник
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 28-09-05, 00:39
  5. Интересен проблем
    От DaveMF във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-05-01, 03:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе