Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Два от харддисковете взеха да спират от време на време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #1

    Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Имам 3 харда в кутията, единия, който спира е Seagate ST31000528AS и другя който взе да спира е Maxtor 7V300F0 и да тръгва когато си поиска, дори като гледам видео от него. Чува се едно щракване както при изключване на компютъра. Имам две програми които показват състоянието на хардовете- Hard Drive Inspector и Hard Disk Sentinel и двете показват, че са наред дисковете.
    Имате ли идея от какво може да е?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    заминаващо захранване?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #3

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Няма ли друга вероятност? Захранването не е много старо, на 2г. и нещо е и е Chieftec CFT-750-14CS

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    хмммм.... при това положение наистина е малко вероятно да е от него

    тогава провери кабелите да не би да са се размърдали и по време на работа да губят контакт

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Разбутай захранващите кабели в кутиите, които са вътре и влизат в харда.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #6

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    хмммм.... при това положение наистина е малко вероятно да е от него
    тогава провери кабелите да не би да са се размърдали и по време на работа да губят контакт
    Преди време и аз така разчитах на подобно захранване Thermaltake Toughpower 850w. Отне ми четири часа докато се усетя че проблема ми идва точно от захранването.


    Цитат Първоначално публикувано от giorgo
    Имам 3 харда в кутията, единия, който спира е Seagate ST31000528AS и другя който взе да спира е Maxtor 7V300F0 и да тръгва когато си поиска, дори като гледам видео от него. Чува се едно щракване както при изключване на компютъра. Имам две програми които показват състоянието на хардовете- Hard Drive Inspector и Hard Disk Sentinel и двете показват, че са наред дисковете.
    Имате ли идея от какво може да е?
    п.п.
    Възможно е ако windows-а е на третият хард, то тези два диска за които пишеш да ги изключва win-a при определено време неактивност. Но пък казваш, че се случва и при гледане на филм от проблемният диск. Но нищо не пречи да пробваш да изключиш опцията.
    Не казваш с каква ОС си. Това е при win 7


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Няма вечни неща, нито такива които е невъзможно да се развалят. Щом совалките на НАСА се развалят, какво остава за едно захранване...
    Може да включиш един мултицет на изхода и да гледаш как е захранващото напрежение...

    Мен и друго ми е интересно, спомена за 3 харда... Незнам какви са ти другите компоненти, но сигурен ли си, че захранването може да им осигуреи достатъчно ток?




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #8

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Предполагам, че може да осигури достатъчно ток, все пак е 750W и до сега не съм имал подобни проблеми, иначе уиндоуса е 7, процесора е AMD Phenom 2 x4, утре ще го отварям и ще ви кажа какво е положението.
    Благодаря на всички, които се опитват да помогнат!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #9

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Проблема не е в захранването, а само в единия харддиск- Seagate ST31000528AS, явно съм се заблудил за другия.
    Сложих го в кутия за външен хард и пак прави същите номера. Като пусна да гледам видео и забива, независимо с кой плеър и после все едно го няма харда, сигурно спира или не знам какво. Иначе пробвах да копирам един файл на друг хард и се получи. Знаете ли сервиз за харддискове в София?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    тук е мястото да се разсее една заблуда, под която и изглежда си попаднал

    механичен проблем на хард не се оправя. ако е нещо в електрониката, ок, сменя се, но физически заминал ли е дискът, "сервизирането" се свежда до сваляне на информацията от него на друг и после с "чао" поема по параболата към кофата

    след като засега ти се чете инфото, веднагически копирай всичко на друг диск и ... какво да ти кажа, хлопането не е проблем в електрониката

    P.S. и за да не бъда обвинен в крайност, след като свалиш всичко от диска, вземи го изтествай с каквото ти попадне под ръка, включително форматирания, пълнения догоре, последващи триения и т.н., и т.н..... не му дай въздух да си поеме, за да изключиш всякаква вероятност нещо да не си догледал, макар че държи ли се по същия начин и в кутия, няма особено място за оптимизъм...

  13. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #11

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    "Разбазикването" на диска с програми и експерименти, неминуемо ще доведе до преждевременната му смърт
    По-добре си свали важната информация и си го ползвай за маловажна информация, като имаш в предвид, че живее ден за ден... Но току виж ти изкара някои друг месец...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #12

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Сега съм го сложил в кутия за външен диск и се опитвам да си преместя важните файлове на друг хард, но много мъка. Премества по 1 Gb някъде и спира после го изключвам от бутона на кутията и пак го включвам и наново, но става много бавно.
    Някой има ли идея какво може да му е и дали има някаква програма, която да ме улесни с прехвърлянето на информацията?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от в&#

    http://seagate.custkb.com/seagate/cr...p?DocId=213891

    Май забравихте за това !

    Ъпдейтни му Firmware и няма да имаш проблеми от тук нататък.


    http://www.seagate.com/staticfiles/s...2-ALL-CC49.iso
    сваляш това, записваш едно cd, откачаш всички хардове , оставяш само Barracuda-та, , пускаш компа, бутваш и на първото което ти изкара - даваш F10 (Continue & next кой да помни вече ). После ти изписва - Download ST31000528AS и още 3/4 модела и натискаш буквата на твоя модел. То си прави каквото си прави и те кара да си изключиш компютъра и това е.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #14

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    Това ако помогне, ще те те черпя.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323685496[/time]_________________________________________________

    Стана още по-зле, като му ъпдейтнах фирмуера. Вече не мога да вляза до файловете. Иначе папките ги показва. И това е като е вързан, като външен хард иначе като вътрешен съвсем го няма даже и в биоса.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    95
    #15

    Re:Два от харддисковете взеха да спират от време на време

    пробвай с някое live cd на linux да му прехвърлиш данните,и след това форматирай,ако не става,този хард си е направо за кофата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ракиено време
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 21-10-14, 16:52
  2. Ракиено време......
    От Wise във форум Логически задачи
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-12, 17:36
  3. Форумно време
    От Wise във форум За Форума
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 14:35
  4. Време на отдалечено пс
    От cyberson във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-07, 22:21
  5. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе