Резултати от 1 до 8 от общо 8

Кабел HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #1

    Кабел HDMI

    Трябва да купим HDMI кабел, но не сме сигурни дали да е 1.3 или 1.4. Ще свързваме компютър с дънна платка АсРок В75 и монитор Филипс 227E4. За сега ще се използва вградената видеокарта на i3 и искаме на първо време да изкараме някакъв звук от тонколонките на монитора. Дали ще се появи картина и звук или за звука ще трябва отделен стерео аудио кабел.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Кабел HDMI

    Без значение от версията се пренася видео и аудио. Конкретно v.1.4 се препоръчва за 3D заради по-бързия трансфер но теб не те касае.
    Просто гледай кабела да не е от тия черните китайчета. Вземи си Филипс примерно тамън да е като монитора и колкото по-къс толкова по-добре!
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 05-10-12 в 17:05.

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #3

    Отговор: Кабел HDMI

    Благодаря, това ми трябваше. Дано да има Филипс. Най-късите май че са 1.50 метра
    Този пост е редактиран от glowndark; 07-10-12 в 23:32.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #4

    Отговор: Кабел HDMI

    Аз съм с два такива http://zora.bg/philips/swv3432s/10-hdmi-1.5m/16729 и нямам оплаквания.
    Не че с този http://zora.bg/sony/dlc-hd20hcae/8719 имам проблеми просто е излишно скъп.

    пс. Преди време обаче смених на ТВ два 3м китайски по 13 лв. защото картината беше няква гадост.
    Марка не помня да пишеше.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 05-10-12 в 17:41.

  6. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #5

    Отговор: Кабел HDMI

    Кабела е закупен вече от Техномаркет. Цената е 14.60 с позлатени контакти, оплетката е текстилна. Сложен е в доста хубава кутия със всичките необходими означения. В къщи като погледнах бар кода се оказа, че страна производител е Турция. Не знам това дали е по-добро или по-лошо от произведено в Китай.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: Кабел HDMI

    Важно е да работи а не къде е правено. Честито.

  8.  
     
  9. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #7

    Отговор: Кабел HDMI

    Искам да задам един неясен за мен въпрос. Предполагам, че за знаещите ще изглежда тъп, но все пак. Значи кабела заработи нормално. Излиза картина и звук на колонките на монитора. Сега на въпроса. Ако се сложи отделна видеокарта с HDMI изход и се свърже с монитора ще излиза ли пак звук на вградените колонки или трябва да се пуска отделен аудио кабел. Още един път се извинявам за въпроса, но не ми е ясно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Отговор: Кабел HDMI

    Зависи от видео картата. Повечето видео карти имат във тях вградена звукова карта и ще излиза директно звук.
    Има някои обаче, за които трябва да се свърже видео картата с дъното с едно специално кабелче за да имаш звук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HDMI 1.4a кабел
    От Blazhev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 01-04-13, 11:51
  2. Избор на HDMI кабел
    От Shmi във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 07-06-12, 12:45
  3. HDMI Vs. VGA кабел
    От dbitzepsa във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 13-01-12, 15:24
  4. Продавам кабел HDMI-HDMI 10 метра марка "HAMA"
    От SuN_CiTy във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 06-11-10, 09:45
  5. HDMI-DVI кабел
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 5
    Последно: 15-01-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе