Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree2Одобрявам

Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    1
    #1

    Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Здравейте колеги!
    Трябва ми помощ за да избера камера за видеонаблюдение.
    Сценарият е следният:
    У дома след няколко дена остават сами бабата с малките. Аз и жената сме цял ден на работа и затова искам от време на време да хвърлям едно око какво става вкъщи. Имам безжичен нет, бих казал че съм сръчен, трябва ми помощ за избор на система за видеонаблюдение.
    До момента съм избрал 2 начина:
    1. IP камера + power line adapter за да стигне нета до камерата, защото рутера е сравнително далече
    2. IP камера с wifi
    3. обикновена web камера, но нямам представа дали може да стане с usb кабели
    Смятам най-удачен втория вариант, но ме притеснява сигурността на първо място (т.е да не ни гледа целия квартал, ако лесно се краде сигнала) и на второ място цената на камерата.
    Моля за мнения и съдействие за избор на марка, магазин и т.н.
    (гр. София)

    - - - - - - - - - -

    http://www.jmt.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D1%8E%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-cID=733/d-link-dcs-932l-wireless-n-daynight-home-network-camera-pID=15424/

    http://y-cam.bg/kameri/

    http://www.itshop.bg/product/2682/trendnet-tv-ip110wn-bezzhichna-n-ip-kamera.html

    ето какво намерих до момента.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #2

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Според мен тази ИП камера ще свърши работа. Малка, управлява се и можеш да "оглеждащ" положението, хубав образ, добър софтуер за управление. Не, няма как комшиите да те гледат освен ако не си им казал ИП-то си и да ти влизат в мрежата. Лично аз не бих съветвал да се разчита на "безжичния" вариант, тъй като има много неща, които биха могли да повлияят на качеството и силата на сигнала, а от там и на работата на камерата.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Ако все още не си избрал камера мога да ти предложа тази управляема IP камера Управляема значи, че може да си я въртиш наляво-надясно нагоре надолу. Принципно е по-скъпа от това което е предложил колегата по-горе. Но като качество е поне 2 пъти по добра. Камерата може да записва на SD карта и да гледаш после както се случва. Може да я сложиш където искаш, защото връзката до нея е безжична. Трябва само да и осигуриш захранване(да включиш някъде адапторчето).
    Относно това да не ви гледа целия квартал :rolleyes: не е толкова лесно и просто да се разбие добре криптирана мрежа. Даже и да я разбиеш, трябва да знаеш и IP то на камерата, а след това и паролата за достъп... По същата логика може да хакнеш WiFi роутера и после придобиеш достъп до камерата която е свързана с кабел към LAN порта...

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Само да вметна за линка: "Страницата, която търсите не бе открита"
    Иначе всички камери тип "роботче" са с възможност за управление. Картата памет, поне по мое мнение, не е предимство, защото преди да го посочим за такова е редно да си кажем колко време запис би събрала? Отговора е: Крайно недостатъчно.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    21
    #5

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Напоследък забелязвам, че постоянно изчезват някакви неща от двора ми. В началото мислех, че си въобразявам и се аз ги губя, но май не е така. Реших да сложа камера за видеонаблюдение, за да видя какво се случва. Бихте ли ми препоръчали хубава камера за видеонаблюдение с ясна картина? Благодаря предварително!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #7

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    .... и нещо да записва....

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.


  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #9

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    ТАЗИ не е с оптика, но решава перманентно проблема с изчезването на вещи в радиус около 50 метра, лесна е за употреба и не може да бъде проследена балистично. Цената е поносима
    gurcayy одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Цитат Първоначално публикувано от borislavvenkov Виж публикацията
    Напоследък забелязвам, че постоянно изчезват някакви неща от двора ми. В началото мислех, че си въобразявам и се аз ги губя, но май не е така. Реших да сложа камера за видеонаблюдение, за да видя какво се случва. Бихте ли ми препоръчали хубава камера за видеонаблюдение с ясна картина? Благодаря предварително!
    Всъщност за да ти се помомгне с адекватен съвет е хубаво да уточниш няколко неща:
    1. Колко метра трябва да гледа в нощен режим?
    2. Какво ти е нужно - по-широк ъгъл на гледане или искаш да следиш нещо конкретно като вход/порта и тн?

    Над мен са ти дали линкове от ибей с нелоши модели. Гледам и пост с много хубаво оптимизиран текст за един магазин...Само там да се пропуска, че ако се вземе модел ИП трябва най-малкото и компютър, към който да се свърже и записва. А вие си сметнете колко евтино е това предвид консумацията на едно pc...

    Въпреки това АКО ще се дават 240+ лева за ИП камера, то лично аз бих предложил вместо това 2 камери Turbo HD/HD-CVI (реално името на технологията се различава, но качеството и същината не) + двр. Може би малко грешно ще се аргументирам, предвид липсата на конкретика във въпроса, но:
    1. Вземайки 2, например Turbo HD охранителни камери да кажем като тази или тази и ДВР като този модел, то всичко ще ти струва същите 230-240лв. Но 2 камери са винаги повече от 1, нали?
    2. Същото важи и за HD-CVI техниката на Dahua.Две охранителни камери като тези на Dahua (най-евтините HD модели са това) с един ДВР 4-ка си пак в същия бюджет.

    Истината е, че за една и съща ситуация могат да се разиграят поне 2-4 схеми. Въпросът е, дали наистина ти е нужно нещо скъпо или нещо с по-голям брой точки на наблюдение, но на сходна като скъпият вариант цена.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Точка 1 + hdd за 100лв. и си готов.

    - - - - - - - - - -

    ...слагаш "примамка" в двора и чакаш...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    21
    #12

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Благодаря за съдействието! lqllqlq , около 60 м, нужно ми е по-широк ъгъл на гледане.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Цитат Първоначално публикувано от borislavvenkov Виж публикацията
    Благодаря за съдействието! lqllqlq , около 60 м, нужно ми е по-широк ъгъл на гледане.
    60 м. си е солидно разстояние - с една камера ако е в далечината няма тръгне моушън детекшън и няма да записва освен ако не е на постоянен запис... Вечер няма се види нищо след 15-тия метър... Колко е широчината? Помисли за възможните места откъдето се влиза/излиза да се следят от близо с камери с по ниска резолюция (по евтини са) и една камера или 2 общ план с по висока резолюция - които може денем да са на моушън детекшън а вечер на постоянен запис. Също няма да е лошо и да се осветява мястото примерно с лед прожектор с декция при движение да светват и съответно да записват камерите... или може и с IR...варианти много според парата и качеството

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    13
    #14

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Извинявам се за офтопика, но каква е реалната полза от монтирането на система за видео наблюдение, дори да заснеме крадците, записът има ли някаква стойност в съда?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Помощ при избор на камера за видеонаблюдение.

    Като види кой пипа, ще отиде поне да си прибере инвентара обратно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ip Камера за видеонаблюдение Easyn F-m136
    От stefp във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-14, 09:38
  2. Видеонаблюдение за дома с една камера
    От nemo_10 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-14, 12:17
  3. Система за видеонаблюдение : Камера + DV-R + хард диск 349 лв.
    От valio.toploto във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-13, 22:19
  4. Помощ за избор на HD камера
    От turbolan във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 52
    Последно: 03-09-10, 13:32
  5. Помощ за избор на камера...
    От cawboy във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-07, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе