Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58

Избор на нов хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #31

    Отговор: Избор на нов хард диск

    И сега ако ми обясниш защо да вземам firmware зависимите Seagate вместо Тошиба ?
    И защо RED & Black серията на WD да е по-лоша от Seagate БараКура ?

    Много крайни твърдения, основани на никакъв или измислен "офис" срещу опит на база сравнения и тестове на половината форум !!!
    Айде моля Ви се - потребителите да си спестят горещите препоръки. И защо. Ето днес съм с 2 TB Seagate и ми пише - Emergency Firmware update - б*си железния хард.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Отговор: Избор на нов хард диск

    не че нещо, ама "нали ви казах" още в началото

  4. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #33
    Да ползвам темата.Умря, внезапно hd-то на компа.Seagate ST320620AS,търся платка за проба, ако евентуално тръгне да си сваля данните.Също, съвет каква марка/модел бихте препоръчали?Компа е в офис.Във Варна е бедствието, ако има някой наоколо още по-добре.

    Номера на платката е : 100436228 .

    Оправих положението.Дайте съвет каква марка да взема и да по-надеждна.Да не трака като Seagate-то.
    Този пост е редактиран от PSL; 21-11-14 в 03:51.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Отговор: Избор на нов хард диск

    320-a ще огледам за такава , но може и да не е от платка.
    Има шанс за него , но нека го видим с колегата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #35

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Колеги, заслужава ли си парите този и може ли да му се разчита?
    https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=563681
    С каква гаранция е?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #36

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Според мен не си заслужава... Много вероятно е вътре да има един модел дискове от които всички знаещи бягат като дявол от тамян

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #37

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Моля, предложете ми тогава - конкретен читав модел 2TB външен, 3.5'', 7200 обр., 64MB и т.н. от наличните на пазара.
    Благодаря!!!

  10. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #38

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Старите My Book Essential на USB 2.0 са железни - имам такъв и е гърчен с торенти повече от 5 години. Вътре се оказа, че е "зелен", който уж е най-ниската серия, ама си е изплатил парите досега - няма друг такъв здрав външен хард за мен. Когато го купувах, изрично мой приятел ми каза да забравя за баракуди, хитачита и тогава все още имаше макстор. Бих си взел отново точно на WD My book.

    П.П. Изглежда като да е 2 години гаранцията - поне на снимката се вижда така.


  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #40

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Аз бих си взел една кутия + една тошиба. Или направо външвн тошиба ако продават...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    Този пост е редактиран от soon; 25-11-14 в 20:00.

  13.  
     
  14. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #42

    Отговор: Избор на нов хард диск

    На мой познат 3TB WD my book му замина след 4-тото включване, заедно с много информация, защото нямаше другаде, където да си свали информацията преди да продаде лаптопа. Един път да си качи нещата, два пъти добавя информация и после диска вътре взе да цъка и след време да спира да се върти, което значело нещо с главите. И така му заминаха 500ГБ важна информация.
    Тогава реших да видя за райд контролери и за софтуерен райд и най-сигурно ми се видя 2 диска по 2ТБ и програмата Create Synchronicity. Слагам нещата на единия диск и пускам програмата, която прави и чексуми и тя копира 1:1 на другия диск.
    Като гледах параметрите на дисковете тези, които са за NAS и видеонаблюдение имат по-добри параметри от обикновените, а не са много по-скъпи и затова взех 2TB Seagate NAS дискове.
    Ако ще се взимат дискове да се пази информация, трябва да се взимат поне 2.

  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #44

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Аз взех този диск Seagate 2TB, ST2000VN000 NAS, защото според спецификациите тук http://www.seagate.com/www-content/p...9-3-1409us.pdf има Power On hours 8760 срещу 2400 за десктоп версиите, както и load/unload 600000 срещу 300000. Би трябвало за 25лв отгоре да се взима почти два пъти по-надежден диск и 1 година гаранция повече.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #45

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Не успях да намеря тема специално за SSD дискове и пиша тук.Извинявам се ,ако не е на точното място!Може ли някой да ме посъветва какъв SSD хард да си купя и има ли смисъл това упражнение-Сега -идеята ми е да взема SSD и да го ползвам само като праймър .Ще му инсталирам уиндоус и няма да се ползва за нищо друго,освен за операц.система ,а другите ми 2 харда - 2тб и 1 тб да ги ползвам -да си качвам хубавата музика Ще получа ли бързодействие ?Та ако е обоснована тази покупка - то какъв да си взема -64 ,128 гб.? Марка?Благодаря

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на качествен външен хард диск до 1TB
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 44
    Последно: 18-01-23, 22:45
  2. Избор на хард диск
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 06-12-14, 16:11
  3. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 15:25
  4. Помощ при избор на преносим хард диск
    От boishin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-07, 23:26
  5. Избор на Хард Диск...
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-05, 10:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе