Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 58

Избор на нов хард диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #1

    Избор на нов хард диск

    Здравейте, налага ми се да си закупя нов хард диск 1TB (1000)GB за десктоп но не знам на коя марка да се спра дъното ми не поддържа SATA 3 но по форумите пише че имало разлика в скоростта .Ползвал съм Твърд Диск Western Digital И Seagate останах разочарован и от двете марки

    явно късметът ми е бил такъв сега съм със Seagate и мисля да си пробвам късмета със същата

    марка предложете ми добър модел или мнение за други марки или гаранцията е на първо място.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Избор на нов хард диск

    тошиба, защото купиха хитачи

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Между Сата 2 и САта 3 разлика има минимална само при ССД - няколкократно доказана с тестове от мен.

  5. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #4

    Отговор: Избор на нов хард диск

    А случайно да си разбрал кой от сега продаваните няма да умре от внезапна смърт? Че вече ми писна, особено при 2.5"-овите. Разчитам единствено на гугъл драйв да ми пази важните неща.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Toshiba засега ми държат най-много. След тях Seagate и последни за съжаление моите любимци доскоро WD. Всеки който ме познава и е чел мои постове в далечните 2002-2004г., знае че винаги съм бил фен на марка WD от зората на навлизането на компютрите в БГ, но преди година ми замина един хард WD с важна информация, успях да я възстановя , но не приех за нормално това да е хард на ~400 часа работа. Всякакви минават през мен, засега toshiba се държат добре , въпреки че докато бяха Hitachi , просто не ги купувах заради големия процент дефекти, които имах с тях за периода 2009 -2011.

    Но всички мои тестове са на база наблюдения в системи ,но не и наблюдения от фабриката производител. Нещата се промениха много след Наводнените заводи и то тогава - каквото и да имаш , го копирай на друг хард.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #6

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Доскоро бях със seagate 500gb barracuda 7200.12 sata ii но започна да прави проблеми от време на време биоса не го намира при стартиране а сега буквално Wimndowsa се скапва реших да го тествам и ми излязоха доста червени сектори моментално го свалих докато е време при закупуването на новия да мога да прехвърля информацията но от този хард съм доволен 4 години непрестанна работа само когато изгасне тока почива преди имах същата марка но издъхна доста преди гаранцията подмених го с Твърд Диск Western Digital след по малко от една година започна да прави проблеми сега мисля че не марката а гаранцията е по важна едно време дисковете МAXTOR сякаш бяха по издръжливи явно защото при сглобяването се пипаше от човешка ръка

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Maxtor бяха първите които се скапаха с тн. firmware . Както си работи и ли го рестартираш и вместо Maxtor - излизаше N40P - скапан firmware.
    Но не ми се спори. Бил си доволен , това е важното. И навремето колите се правеха като хората и от желязо , а не като сега ................. от скрап и пластмаса.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    39
    #8

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Според мене всичко е до късмет но мисля отново да заложа на Seagate Скорост на четене :177 MB/s Скорост на запис:162 MB/sТова от значение ли за закупуването на нов Хард защото другите модели са с по малка скорост разбира се с доближаваща се цена на моделите

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Това са теоретични данни и няма как да се постигнат. Каквото и да си купиш не се уповавай на тт данни , измислени от някой , само за да клъвне рибката.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Ади сега.... Като "C" е SSD ADATA SX900 256 MB, a "D" - TOSHIBA DT01ACA200


    speed.png
    Този пост е редактиран от Pat; 18-08-14 в 12:59.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Между Сата 2 и САта 3 разлика има минимална само при ССД - няколкократно доказана с тестове от мен.
    Другият път като ми дойдеш в София ще ти покажа разликите на бързо SSD, вързано на сата2 и сата3 портове. Повече от 200 мегабайта в секунда на четене и около 100 мегабайта на запис. При обикновен сата3 диск разликата е около 50-80 мегабайта на четене и субективно усещане, че е много бърз.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Другият път като ми дойдеш в София ще ти покажа разликите на бързо SSD, вързано на сата2 и сата3 портове. Повече от 200 мегабайта в секунда на четене и около 100 мегабайта на запис. При обикновен сата3 диск разликата е около 50-80 мегабайта на четене и субективно усещане, че е много бърз.
    Точно да това стигнах и аз при опитите в къщи. Компа на децата е със SATA2 като му закачих SSD-to мислех че ще зарежда долу-горе като моя. Да ама не..... Имаше разлика в полза на ССД-то но не толкова колкото като го закача на SATA3.
    Имам още едно ССД - АДАТА SX900 64GB - което е по-бавно от 256МБ-вото (така го дават по спецификация, така си е и на практика). С него, разликата с обикновен HDD закачени и двата на SATA2 почти няма. ЗА това и го махнах - няма смисъл да се хаби.... ако се сложи на SATA3 вече разликата е осезаема.
    Този пост е редактиран от Pat; 18-08-14 в 20:39.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Аз имам две SSDта, едното е бавна ADATA SX900 256GB която съм я подарил на макбука ...на сата2 по спомени ми правеше 200 мегабата на четене на сата 3 прави 320. Другият диск ми е някакъв SanDisk който на САТА3 си прави безгрижно 510 мегабайта на четене ... на сата2 300 мегабайта с много зор стига.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Не Ви знам дисковете , но Интел x25 80gb Sata 2 § Samsung 840 Pro 128GB Sata 3 -( първия без Трим , втория с ТРИМ ) разлика в трансфер и при зареждане при мен НЯМА , с H87M дъно съм 8 РАМ 1600 - не видях разлика между двата диска. Отделно в темата говорим за обикновени дискове, не за ССД
    @Пат я закачи Тошиба и Seagate и пусни същия тест на копиране -да видим ефекта дали ще стигнеш скоростта. Отделно тези данни са правени на база тестове с 1 голям фаил, пусни го на 2000 малки фаила.
    ( то все едно стана - "корсата 60коня не може да вдигне 100 за под 10сек независимо от бензина , -аааа виж моята Алфа 150 коня го прави )

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Избор на нов хард диск

    Да де , аз и обикновен диск имам ...някакъв сийгейт 1Т с 64мб кеш ...на сата3 е с 80 мегабайта в секунда по-бърз от сата2 интерфейса ...мързи ме да разменям портове за да снимам скоростите и да ти покажа (понеже на дъното ми има само един сата3 порт).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на качествен външен хард диск до 1TB
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 44
    Последно: 18-01-23, 22:45
  2. Избор на хард диск
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 06-12-14, 16:11
  3. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 15:25
  4. Помощ при избор на преносим хард диск
    От boishin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-07, 23:26
  5. Избор на Хард Диск...
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 11-02-05, 10:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе