Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree7Одобрявам

Съвет за избор на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #1

    Съвет за избор на лаптоп

    Здравейте,

    Моля да ме насочите за избор на лаптоп. Не ми се дават много пари, максимум до 700 лв. Ще го ползвам за интернет, офис приложения, филми и т.н. Тоест не ми трябват кой знае какви добри характеристики. Старият ми е НР 625 и издържа около 3 години. Изгоря му видео картата. Смених я, но след 3 месеца отново изгоря. И си чудя има ли смисъл отново да я сменям.

    Спряла съм се на марките Lenovo, Dell или Acer. Повечето лаптопи, които са на по-ниски цени са с процесор Intel Celeron, а четох, че не са особено добри.

    Бях се спряла на ето този модел, но ми се струва, че не е особено надежден.

    Лаптоп Lenovo G50-30 с Windows 8.1 - Цена, Характеристики, Мнения и Отзиви

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Става.Може и:

    1. lenovo-g50-30-80G0001LBM

    Избирайте видеото да е или вградено ИНТЕЛ или АМД RADEON.

    NVIDIA в лаптопите не държат.Може би охлаждането не е направено както трябва за тях.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Джъсти , всички външни видеокарти не държат - като загреят повече и до там.
    нарочно се правят така за да се .............. продават !!!

    Засега , има ли външно видео без значение - проблемни са .

    Има едни серии които пускаха външното само като има нужда а стандартно тръгва от интегрираната , но ..... май ги няма вече.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #4

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Justify, благодаря, на този модел не бях попадала, а ми се струва добре като вариант.

    За видеокартата, според вас щом изгоря за втори път, явно има проблем, дали си струва да я сменям отново ?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Не се занимавайте с видеокарти ...не е ясно дали ще попаднете на читава или на преправяна колкото да се продаде (както може би е станало с втората ви карта).

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Нов лаптоп по-добре.Имам познат който ми се "хвали" че си пекъл лаптопа във фурната и Нвидиа картата се "поправила".Няма шанс-веднъж прегрята е въпрос на време отново да "сдаде багажа".Просто няма смисъл.

    Старият го разпродайте на части по интернет, така може да съберете пари за 40%-60% от цената на новия лаптоп.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #7

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Мдаа и аз мисля да го зарежа стария и да не се занимавам повече.
    Четох в един форум точно за това как си оправяли видеокартите във фурната, много невероятно звучи
    Последен въпрос, понеже всички модели лаптопи, които гледам са с видеокарти Intel HD. Това нищо не ми говори, дали са добър вариант ?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Видеото е чудно за всичко без игри. Най малкото няма да се счупи от прегряване.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43
    #9

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Съвсем ли никакви игри
    Този процесор добър ли е АМД Е1-2100 ? Понеже гледах на Леново един лаптоп с такъв процесор и АMD RADEON видео карта. Честно не знам защо така им горят картите, след като ми я смениха, само върху подложка съм го държала лаптопа, нито е загрявал, нито е издавал звуци. Единствените игри, които съм играла са от Фейсбук.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    За съжаление, за бюджета който сте отделили, купувате нисък клас машина със слаб процесор и видео карта. Колкото до подложката ....когато потока въздух между радиатора и вентилатора на охлаждането е възпрепятстван от "кече" прахоляк ...каквото и да правите няма да се охлажда (следователно от прегряване видеокартата се отлепя). Плюса на ценовият клас машина която искате да си вземете е, че в 90% от случаите видеокартата ще е вградена в процесора и няма да страдате от подобен проблем.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #11

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Е1-2100 е изключително слаб процесор та забравете за игри. Предполагам сте се подвели по HD8210 че има видеокарта но всъщност няма.
    Машината става за интернет и филми. Същото се отнася и за първата машина със Селерона които е малко по-добър като процесор но с още по-слабо видео.
    Като гледам освен слаб процесор имаме и само 2ГБ рам та нещата няма да са особено комфортни и с офис приложенията а и нета.
    Ще трябва леко да се ограничите. Например да спирате отворените приложения (торент клиент и други) като пускате ХД филм.
    Ако искате нормална машина се ориентирайте към нещо с 4ГБ и I3 с матов дисплей. Процесора да почва с 4 и да завършва на М а не на U.
    Най-евтиният такъв вариант май е този - http://www.laptop.bg/laptops-lenovo-...b5400_59428830
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 29-10-14 в 21:47.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Нов лаптоп по-добре.Имам познат който ми се "хвали" че си пекъл лаптопа във фурната и Нвидиа картата се "поправила".Няма шанс-веднъж прегрята е въпрос на време отново да "сдаде багажа".Просто няма смисъл.

    Старият го разпродайте на части по интернет, така може да съберете пари за 40%-60% от цената на новия лаптоп.
    Не давай крайни мнения като "специалист" за неща от които явно неразбираш !
    И прегряти лаптопи се правят но по начин ,който и да ти кажа, няма да ме разбереш и нямат проблеми после. Но това е до опит , рутина , Ноу -хау и тн.

    Проблема е че не всеки може да ги прави. А 99% нямат нужната техника.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Това чудо леново B5400 за да се изчисти вентилатора се разглобява до болт. Мерси съм.
    Fan Assembly And Heat Sink Assembly - Lenovo B5400 Touch Hardware Maintenance Manual [Page 60]
    Със или без вградено видео за да няма проблеми на всеки 3-4 месеца, чистене и паста.
    Затова преди да се купува бюджетник е добре да се види в нета как се разглобява.
    G50 от линка на джъст е по-добре, но малко - вентилатора излиза изпод капака, но за heat sink-а - пак до дъно.
    http://download.lenovo.com/consumer/...series_hmm.pdf
    и понеже става трудно и не всеки иска да си разваля гаранцията с такова почистване, особено ако е 3год, нещата се оставят на самотек и така от "леново" се превръща в "леле, ново"
    Бегай от тези - виж някое Делл-че

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Почистване на 3-4 месеца е пресилено ...веднъж годишно си е "таман"

  18. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #15

    Отговор: Съвет за избор на лаптоп

    Въпрос на запрашеност, условия на ползване и т.н. Но факт е, че когато лаптопа е направен с мисъл за това и чистенето става за едно кафе време, няма дилема да го чистя ли или не. След като 15 год ми дъщеря си го прави сама при симптом "вентилатора се набира като глист при браузване" значи ще го може всеки...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за избор на лаптоп
    От Anjelo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 64
    Последно: 10-04-12, 19:55
  2. Съвет за избор на охладител за лаптоп
    От VeRoNique във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-11, 18:28
  3. Съвет за избор на външен Wifi Adapter за лаптоп Асус X71SL
    От music123 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 21-02-11, 14:47
  4. съвет за нов лаптоп
    От De4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-10, 21:17
  5. Съвет за лаптоп.
    От emilstar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 09-12-09, 10:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе