Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Качествена RAM памет??!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #1

    Качествена RAM памет??!



    Търсих, но не намирам никъде качествена рам памет за лаптоп
    Единственото което излиза е някаква памет на Corsair внасяна от Солитрон, но искам по-хубавка!

    Дайте идеи колеги!

    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Дефинирай "хубавка"!

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    ddr2? ddr3? защо?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Избирай:

    1. Оперативна памет от OutMax.bg първоначално се бях "засилил" да купувам от този сайт, но като им прочетох условията за рекламация и OUTMAX - Компютри, компютърни конфигурации, тонери и консумативи - Връщане на стоки ... се отказах.По-лесно е да направиш рекламация на стока закупена от долния линк отколкото от този сайт- искат да им пишеш на е-майл или да се обадиш на телефон, да ти били продиктували " Номер на Оторизация за Връщане" и още една камара глупости, като изобщо няма гаранция дали ще получиш такъв номер ...

    2. http://www.amazon.co.uk/Kingston-Hyp...xp_grid_pt_2_0 -аз съм с тези, но да знаеш, че е без heatsink, тоест няма "радиатори" за улавяне, отвеждане и разпръскваме на топлината.Не че това е някакъв проблем, но да не се подлъжеш по снимките.Аз съм с тях от октомври миналата година закупени от този сайт и досега проблем не съм имал, дори съм много доволен от тази марка засега(скрита реклама :rolleyes.Ако лаптопа ми поддържаше 16 ГБ РАМ, бих си купил още 2 плочки, но максимума е 8ГБ. Досега ми се е случвало да ануларам поръчка и не съм имал проблеми, само където ми върнаха парите един месец след това по сметката, но все пак поръчката я бях направил точно на първия ден от коледните празници, та донякъде ги "оневинявам" за бавното въстановяване на сумата.
    Този пост е редактиран от justify; 18-02-13 в 23:04.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    justify,от около 40 плочки 5 годишни (512 и 1024 МБ) DDR2-667MHz Samsung,в лаптопи на HP-нямам ни една дефектирала.Също съм срещал много и различни марки и модели да ползват RAM Samsung.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #6

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    To па като че ли се избира някаква супер-клокърска памет. Вземай най-евтината нова която намериш и толкова.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    по-хубавката ot corsair принципно е на по-висока цена. Corsair никак не е лоша марка , за предпочитане е пред A-data.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    другари, говорим за лаптоп!
    те лаптопите нямат други кусури, че до паметта опряхме да дискутираме

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    случайно да видя темата ?

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Я напиши марката и модела на лаптопа, стига сме си чесали езиците, че да видим дали изобщо си струва да се харчат повече пари за "хубава" РАМ памет.

    Ако е някой базов лаптоп голям смисъл от харчене на пари за "хубава" РАМ памет не виждам.Нещо базово също ще свърши същата работа за по-малко пари.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    28
    #11

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Привет колеги!
    Малко късно пиша ама...
    Та конкретно ми трябва DDR2 за Т60-ката ми, но имах в предвид изобщо като създавах темата.

    Та въпроса остава отворен - няма от де да си купиш свястна памет. Тук имаше мнения, загатващи че е безсмислено да си слагаш скъпа памет, обаче като ти е старо РС-то нямаш много възможности за ъпгрейт.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ophelis Виж публикацията
    Привет колеги!
    Малко късно пиша ама...
    Та конкретно ми трябва DDR2 за Т60-ката ми, но имах в предвид изобщо като създавах темата.

    Та въпроса остава отворен - няма от де да си купиш свястна памет. Тук имаше мнения, загатващи че е безсмислено да си слагаш скъпа памет, обаче като ти е старо РС-то нямаш много възможности за ъпгрейт.
    Един вид - като си дал 300 лева за SSD и 200 лева за процесор на 6-7 годишния си лаптоп... наистина не остават варианти

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    в раздел "продава" поогледа ли се?

  16. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #13

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Малко ъпдейт и освежаване на темата. Как си ъпдейтнах Рамта на Лаптопа. Важното при купуването на РАМ е да видите лаптопа ви с каква рам работи (DDR2, DDR3, DDR4) и на колко Mhz.
    Оригинално Лаптопа беше с РАМ памет 2x4GB DDR4 2400Mhz., както са и повечето лаптопи. Аз първо смених едната плочка рам с 16GB плочка и стана 16+4=20GB Ram.
    След това тоест сега купих още една 16GB плочка рам и сега станаха 2x16=32GB DDR4 2400Mhz. Разбира се и Хард Дисковете съм сменил. Ето:
    Лаптоп (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ ^ RAM 32GB DDR4 2400Mhz ^ Nvidia GTX1050 4GB ^ SSD Crucial MX300 1TB + 250GB NVMe Samsung 970Evo

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #14

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Малко ъпдейт и освежаване на темата. Как си ъпдейтнах Рамта на Лаптопа. Важното при купуването на РАМ е да видите лаптопа ви с каква рам работи (DDR2, DDR3, DDR4) и на колко Mhz.
    Оригинално Лаптопа беше с РАМ памет 2x4GB DDR4 2400Mhz., както са и повечето лаптопи. Аз първо смених едната плочка рам с 16GB плочка и стана 16+4=20GB Ram.
    След това тоест сега купих още една 16GB плочка рам и сега станаха 2x16=32GB DDR4 2400Mhz. Разбира се и Хард Дисковете съм сменил. Ето:
    Лаптоп (Asus Vivobook Pro N580VD): CPU i5 7300HQ ^ RAM 32GB DDR4 2400Mhz ^ Nvidia GTX1050 4GB ^ SSD Crucial MX300 1TB + 250GB NVMe Samsung 970Evo
    За какво ти е толкова много памет, какво толкова правиш с този лаптоп?

  18. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #15

    Отговор: Качествена RAM памет??!

    Нищо не правя за Филми и Нет. Леле като гледам сега какви са цените в България, аз всичко си купувам на половин цена от Ebay.co.uk
    За Рам говоря, SSD дискове и всичко останало, и това не от сега а от много години насам в България просто цените са двойни и много скъпи.
    В Емаг сега продават 1 плочка RAM 16GB 2400Mhz за 320лв. , аз за толкова съм купил 2 плочки по 16GB. И всичко останало си купувам на половин цена в Ebay, всравнение с Българските цени.
    Този пост е редактиран от brave; 22-11-18 в 17:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Най-качествена фирма за климатици в Пловдив
    От ilia1984 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 91
    Последно: 22-01-22, 15:56
  2. качествена тоалетна чиния и казанче
    От bright във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 19-10-20, 06:46
  3. продавам качествена рам ддр2
    От kazanova85 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 30-07-11, 15:44
  4. Домашна високо качествена Hi- Fi с-ма Denon
    От dimar във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-11, 10:18
  5. Качествена музикална карта до $50
    От Alexander във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 28
    Последно: 09-03-01, 16:28

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе