Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88

Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #31

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    тия Панасоници които ги дават до -7( а това са 90% от всички ,вкл. и доста от топ моделите им) топлят и до -15 но доста спада отдаваната мощност ,хората са написали до колко градуса е ефективен .. все пак с добра изолация и дограми върши работа но е далече от Фуджитсу по този параметър ...инак моя Панасоник ХЕ9 е със скрол а Фуджитсуто ми 12LC е двойнороторен ако не се лъжа ,и определено Панасоника е с по тихо външно тяло

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #32

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Julian,
    погледнах графиките, наистина мощността пада малко - в границите на около 0.1kW!
    Прав си, че при по-къс тръбен път от 7м не е реално да се очакват чудеса! :-)

    В края на краищата, за мен какъв е компресора не е толкова важно, важото е да си върши работата добре и да изкара колкото се може по-дълго!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Какво става при по-къс от 7 м тръбен път? Не са ли по-добри характеристиките от показаните за 7м? Аз си мисля, че 3 м е добре за един климатик и си настоявам за толкова. Прав ли съм?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #34

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    По-добри са характеристиките при по-къс тръбен път...ама с много малко...

    Изглежда, че е прието като стандарт да се мерят характеристиките при 7м. тръбен път.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от kojcho
    Изглежда, че е прието като стандарт да се мерят характеристиките при 7м. тръбен път.
    И 0 метра деневилация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #36

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Dan ми те еднакви графиките и док. и на двата езика .Нещо си в грешка-къде е тоя коп 6.
    А и на швабите доверие имам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #37

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от agro
    - има и други неща, свързани с налягането и прочие.
    Ето тук е разликата.При това е съществена.При скрол компресорите практически няма износване.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #38

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    Dan ми те еднакви графиките и док. и на двата езика .Нещо си в грешка-къде е тоя коп 6.
    А и на швабите доверие имам.
    Ами сам си сравни страница 60 на немски и страница 61 на английски и сам си изчисли СОР при -5 гр като 2,3 ампера=0,5 kw

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #39

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от dan66
    Ами сам си сравни страница 60 на немски и страница 61 на английски и сам си изчисли СОР при -5 гр като 2,3 ампера=0,5 kw
    Съгласен съм.
    Прав си че в немския и за четирите модела графиката за отдадената топлина е различна(със сигурност грешна) от английския.
    Или за швабите правят по специални панасоници

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #40

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rot

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ето тук е разликата.При това е съществена.При скрол компресорите практически няма износване.
    в крайна сметка само панасоник ли използват скрол компресор и то в старите си модели? защо ако е по нова технология и практичеки не се износва то тя не се използва и от другите водещи производители? разбирам че предимството е тихо външно тяло, но само това ли? Хвърлил съм око на панасоник Xe12EKE по тази причина. Също гледам и 10ката на дайсекай 3 на тошиба но двойно роторния му компресор проблем ли е в такъв случай? Може ли някой да направи сравнение на тези две клими? сервизна документация? гледам 10ката дайсекай 3 макс консумирана енергия при отопление 1.71 кв/ч което според мен е доста мощен климатик минаващ 12ките на други производители

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #41

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    hacked,
    който и да вземеш, не си се прекарал. И двата са върхови модели, всеки си има предимства и недостатъци. За Панасоника само знам, че единствената му разлика с нордик моделите е , че е с единичен а не двоен топлообменник, но пак работи отлично при студ. Тошибата е със супер характеристики, но не съм я разглеждал по-детайлно. Ако намериш за нея сървис-менюал го прати на Valen1, той ще ти разгадае доста тънкости, но при всички случаи това е една много добра машина.

    П.с. Излъгал съм те за топлообменника. Ето какво разкри Valen1 за Панасоника:
    1. Компресорът е абсолютно същият модел както на NE12GKE Nordic.
    2. Има expansion valve както NE12GKE Nordic.
    3. По документи работи вече до -15 градуса като COP-a му е малко по-слаб от NE12GKE Nordic.
    4. Има дву-редов топлообменник на външното тяло.
    5. Има нагревател на компресора.
    6. Няма заглушител по линията на фреона, което не е важно за работата му като машина, той служи да не се чуват звуци причинени от движението на фреона по системата.

    Този модел се приближава най-много до NE12GKE Nordic, който в случая използвам като модел за сравнение и е един много добре конструиран климатик с добри характеристики (Nordic). При климатиците продавани за скандинавските страни не може да се допускат компромиси, защото работят при екстремални атмосферни условия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #42

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    именно заради това се двуомя. все пак панасоник е стария модел но изглежда най стабилната изработка на фирмата за европейския пазар. не знам как му пада КОП при различни темератури. за тошиба знам че е държи стабилно КОП при минусови температури около 2.5 до -15. искам безпролемна машина за възможно нй дълго време която да е икономична и да топли. струва ми се че 10ката на дайсекай с консумация 1.71 при КОП 2.5 в минусови до -15 ще топли помещение до 30 кв

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #43

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от hacked
    именно заради това се двуомя. все пак панасоник е стария модел но изглежда най стабилната изработка на фирмата за европейския пазар. не знам как му пада КОП при различни темератури. за тошиба знам че е държи стабилно КОП при минусови температури около 2.5 до -15. искам безпролемна машина за възможно нй дълго време която да е икономична и да топли. струва ми се че 10ката на дайсекай с консумация 1.71 при КОП 2.5 в минусови до -15 ще топли помещение до 30 кв
    А, тогава ......Уруру-Сарара...но и той не е вечен и изряден, всяка стока си има хубави и лоши неща...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #44

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    Цитат Първоначално публикувано от hacked
    струва ми се че 10ката на дайсекай с консумация 1.71 при КОП 2.5 в минусови до -15 ще топли помещение до 30 кв
    Забрай... това си е жива девятка па макар и Toshiba

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #45

    Re: Предимства и недостатъци на компресори Rotary и Scroll

    13-цата да, но 10-ката ще е малка за 30 кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. bob на Мтел - обсъждане на Предимства и Недостатъци
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 201
    Последно: 15-06-16, 18:07
  2. Отговори: 73
    Последно: 29-12-15, 23:52
  3. Отговори: 8
    Последно: 24-01-12, 21:12
  4. Проточен бойлер-предимства и недостатъци?
    От Tinka79 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 07-03-07, 01:38
  5. 100 Hz - Предимства и недостатъци ?!?
    От Van Basten във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-06, 17:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе