Страница 11 от 194 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2909

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #151

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от stanislaw40
    В Обзор също имам проблем с замръзването на климатика ми FUJI-KFR 26 GW,направо започва да си духа студено и не може да се размрази,не мога да го вкюча на охлажда не ,защото в стаята е 15 градуса.
    Ако на климатика ти пише фуджи наистина и се оказва, че е менте и нашите са те излъгали, директно бих те посъветвала да пишеш на фуджи-електрик да ги осъдят еко-клима а също и може да се посъветваш с адвокат дали за тебе няма да има кяр при тази ситуация. Защото това е известна търговска марка все пак.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #152

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте и от мен.Бях горд собственик на инвертор haier,всичко си беше наред,но вчера в мъглата замръзна целия,като нито веднъж не се включи на саморазмразяване.Ако го направя на автоматичен режим се размразява,но на режим отопление не иска,и целият става като айсберг без да топли.Някакви идеи,как да се справя с проблема?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #153

    Re:Размразяване на климатици

    Ами остави го на автоматичен режим тогава.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #154

    Re:Размразяване на климатици

    ivando: За датчика обикновенно има отделен кабел който е по-тънък от другите. Отвори капачето на клемореда на външното тяло, на него от вътрешната страна трябва да има залепена схема на свързването, виж колко кабела има включени към клемореда и дали няма допълнителен на букса. Ако няма схема там виж на вътрешното тяло каква е схемата и дали има кабел за датчик. Иначе датчика се намира зад компресора вкаран в тръбичка заварена към топлообменника, но може да го проследиш и по кабела къде е. Температурата ти от вътрешното тяло е ниска, но може да се дължи на това че има скреж по питата а не на по-малко фреон.

    kalema: Съществуват много модели от всяка една марка и всички са изпълнени по различен начин. Напиши конкретно модела на климатика и може някой да знае причината за това при него.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    3
    #155

    Re:Размразяване на климатици

    Здравейте на всички и Весела Коледа,
    Аз съм с LG 12-ka модел ES-H126LLA0 обикновен сплит. Стаята ми е с PVC дограма 18кв. Значи проблема при мен е при температура навън около -5C при зададени 23C температурата с която духа вътрешното тяло е от порядака на 37C 38C при напълно чиста пита без скреж и вентилатор сложен на LOW, когато започне да скрежасва и намалява драстично до към 33C. Интересува ме толкова ли му е възможността на климатика или нещо има проблемно. Доколкото чета из форумите нормалната струя трябва да е около 50C.
    Мерси предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #156

    Re:Размразяване на климатици

    Модела на моят haier e:HSU-12HD03/R2.Ако някой друг има такъв модел,нека сподели.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #157

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Astrall
    Здравейте на всички и Весела Коледа,
    Аз съм с LG 12-ka модел ES-H126LLA0 обикновен сплит. Стаята ми е с PVC дограма 18кв. Значи проблема при мен е при температура навън около -5C при зададени 23C температурата с която духа вътрешното тяло е от порядака на 37C 38C при напълно чиста пита без скреж и вентилатор сложен на LOW, когато започне да скрежасва и намалява драстично до към 33C. Интересува ме толкова ли му е възможността на климатика или нещо има проблемно. Доколкото чета из форумите нормалната струя трябва да е около 50C.
    Мерси предварително.
    Я пробвай вентилатора на МАХ и пак замери. Явно при студ не се справя много добре. Но ако искаш добър топлообмен, няма да го постигнеш с тази ниска скорост на вентилатора.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #158

    Re:Размразяване на климатици

    Да се похваля с моя иновация относно размразяване на климатик "Краун" в днешният след обед. Първо климатика беше на режим охлаждане но той не пожела да тръгне защото в стаята вече беше голям студ, след което махнахме капака на вътрешното тяло и собственика му саморъчно държеше с два пръста температурният датчик, и машинката се включи да духа студено, да тук нищо ново, но напредъка беше реализиран след като външното тяло завихме в един брезент за да не може да се обдухва. Размрази се за отрицателно време.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #159

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от kalema
    Здравейте и от мен.Бях горд собственик на инвертор haier,всичко си беше наред,но вчера в мъглата замръзна целия,като нито веднъж не се включи на саморазмразяване.Ако го направя на автоматичен режим се размразява,но на режим отопление не иска,и целият става като айсберг без да топли.Някакви идеи,как да се справя с проблема?
    Това е стар проблем при Хайерите, в повечето случаи се налага да се премести тръбния датчик, горе както е на снимката:

    [img width=450 height=600]http://www.tehcomservis.com/forum/uploads/att-476aacd8dd6a6aier.JPG[/img]

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #160

    Re:Размразяване на климатици

    kalema: Не мога да намеря сервизната документация за този модел, затова мога само да предполагам. При положение че на автоматичен режим няма проблеми възможно е проблема да е свързан със датчика за вътрешната температура, ако можеш го изкарай извън климатика да е. Иначе достига ли си зададените температури, спира ли компресора или на ниска скорост работи.

    Astrall: Не си посочил каква е температурата в стаята, иначе изходяща температура от 37 градуса е много ниска при вентилатор на ниска степен. Климатика ти е обикновен и въпреки че е LG, не би трябвало да имаш този проблем. Изглежда фреонът е малко, обади се на фирмата ако е гаранционен и кажи че не топли, позволено е малко да преувеличиш за да ти обърнат внимание.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #161

    Re:Размразяване на климатици

    RSVR това не е добре този форум е за собственици и познай сега кво ще почнат да правят самодейците. Те почнаха коплони да монтират вече в климите и после ние ще берем ядовете.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #162

    Re:Размразяване на климатици

    Почти не спира климатика,а намалява до минимум оборотите.От сутринта съм го оставил на автоматичен режим,и до сега проблеми няма-пробемите почват,когато му задам режим отопление-веднага замръзва,и не се размразява.

  16. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #163

    Re:Размразяване на климатици

    Много хубава снимка от rsvr. Много полезна за хора, които не знаят къде им е датчика. Дали и на Elite AS 09ER1 е там датчика и дали това преработване ще помогне. От къде се появява проблема с датчика обикновено- самия датчик се разваля или датчика остава долу в вода и замръзва? При мен сега забелязвам че както топли климатика изпъшква сякаш ще почне да се размразява, но след 3-4 минути отново започва да топли вътре. Оставам с впечатление че датчика дава сигнал за започване размразяването, но много бързо се обръща преди то да е започнало и си продължава да топли вътре без да се е разледил. Не знам какъв сигнал подава датчика и дали от от клемите му отвън мога да включа ключе с което да го размазявам ръчно. Друг вариант е да мога да спирам вентилатора на вътрешното тяло след като го включа на охлаждане. Благодаря.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #164

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    RSVR това не е добре този форум е за собственици и познай сега кво ще почнат да правят самодейците. Те почнаха коплони да монтират вече в климите и после ние ще берем ядовете.
    VeleV.Klima, аз не съм му казал сам да си го мести датчика, има си майстори за тая работа

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    18
    #165

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Това е стар проблем при Хайерите, в повечето случаи се налага да се премести тръбния датчик, горе както е на снимката:

    [img width=450 height=600]http://www.tehcomservis.com/forum/uploads/att-476aacd8dd6a6aier.JPG[/img]

    благодаря ти за компетентния отговор

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 194 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 19:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 18:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 11:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 18:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 22-12-06, 00:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе