Страница 51 от 194 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #751

    Re:Размразяване на климатици

    много се радвам за тeб Vasch.
    Да ти служи вярно дълги години.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #752

    Re:Размразяване на климатици

    Аз съм с Sharp-AY-XP 12FR и да ви кажа много рядко ми размразява.
    Иначе процедурата трае около 3-4 минутки!

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #753

    Re:Размразяване на климатици

    Не спорете излишно, ФАКТ е че Фужитсу 12LGC, каквото и да приказвате - с отводняването всичко си му е наред. От дупката се спуска лека висулка(различно дълга) и после си пада и се появява нова и си пада ... без нагреватели без нищо. Измислено е както трябва и това е - какъв е проблема? Сега остава да каже някой че не вярва та да му правя и снимки? Искрено им съчувствам на тези при които тоя момент не е изчислен правилно, извикайте да ви монтират нагревателчета и въпроса приключва.

    Цитат Първоначално публикувано от VASCH
    TIMBERLAKE имам Crown китайско производство от 5г. си има щуцер и маркучле 60см. никога не е замръзнало дъното или щууцера. Днес сутринта беше -12 климата размразява на всеки час за по 2-3 мин. има само малка висулка на края на маркуча
    Материала на щуцерчето+маркъчлето, може да е някакъв хлъзгав/незаляпящ лед? като химиите за стъклата на автомобилите?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #754

    Re:Размразяване на климатици

    dgenov-не е за вярване как CROWN ще измислят нещо подобно,като такова няма в останалите Дайкини,Мицута и Генерали?

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #755

    Re:Размразяване на климатици

    То не е за вярване и че на Митсубишитата се налага да се слагат допълнително нагреватели ама ... е факт! Може да са мазани с нещо, щом казва човека - няма да лъже. Това е идея обаче , няма ли някакви химии в тая посока? така да се омаже хубаво тавата и да се плъзга по-ефективно водата навън?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #756

    Re:Размразяване на климатици

    То за водата е ясно,докато е вода.А като спре дефроста и останалата водица се охлади до твърд лед,какво ще помогне химията?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #757

    Re:Размразяване на климатици

    Мисля, че за отводняването е много важно канала в който се отича конденза от питата да има наклон към отвора за щуцера . Примерно тавата на Fujitsu и на смотания за вас Crown са подобни. А също не съм виждал и замръзнало дъно на Fujitsu

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #758

    Re:Размразяване на климатици

    искаш ли да ти покажа замръзнало дъно на Фуджицу?
    проблеми имат 9-ките, докато 12-ките ми нямат проблем оттича се без проблем.
    но 9-ката вижда зор за дъното.
    но като топлообменник - перфектно размразяване.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #759

    Re:Размразяване на климатици

    flint да не би да е монтирано с наклон напред?Vanko Не ми се е налагало да монтирам нагреватели кой знае колко много поради простата причина че за отопление не монтирам машини в които не съм сигорен.Но факт е при мен че когато съм го правил да включва само при дефрост работата не става пак трупа малко по малко ледец докато стане паметник.Имал съм случаи да сложа нагревател който да работи постоянно при - температури в тавата няма грам лед но по кондензатора трупа трупа и чупи перка и това са над 10-на случаи при марки които не са монтирани от моята фирма единия помна беше 24-ка нипон другия 24-колона Нео и една Osaka 17-ka другите не ги помна.И пак казвам при нас мъглата и влагата е нон стоп зимата може би и това е причината.При general съм имал няколко случаи с 9-ки да замръзнат тавите и то ако са не оразмерени поради финансови причини на клиента и да са на север някъде измежду блоковете където е голям ветрилник иначе от 12-ка нагоре никога не ми е замръзвал при каквито и условия да е.Незнам защо MHI имат проблеми много рядко ги монтирам даже от 1 година мисля не са ми поръчвали такъв.Те и toyotomi имат нагреватели и колегата в плевен ми се похвали че монтирал няколко такива и му било интересно да види как ще се държат зимата еми тези техните инжинери да ги хванеш и да ги изколиш с нагревател замръзва като паметник.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #760

    Re:Размразяване на климатици

    Като тръгне да заледява изпарителя( а не кондензатора) ,спасение от нагревателя по дъното не може да се очаква.И ти обясних ясно защо не става при теб-да беше сложил по-мощен нагревател от тези смешни 60 Вт.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #761

    Re:Размразяване на климатици

    Не е испарител а топлообменик
    Както и да е мисля по темата повече да не говоря явно всеки си има начин на работа всеки си е стигнал до вариант който най много го устройва и така.
    60w слагам на 9-ки и 12-ки повече не им трябва на по големите естествено че по големи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #762

    Re:Размразяване на климатици

    Аз мислех,че зимата външното е изпарител,но щом казваш,че не е,така да бъде.Ще е кондензатор,както си го казал в предния пост.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #763

    Re:Размразяване на климатици

    Спорим за тъпотии!И зиме и лято си е топлообменик

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    31
    #764

    Re:Размразяване на климатици

    Пичове, тази сутрин забелязах ,че края на тръбичката за изтичане на конденз е с висулка лед!Мисля,че не е нацяло замръзнала - около 40 см. е дълга и все пак!?!?Някой може ли да сподели вреди ли или не на климатика и дали е удачен вариант да се опитам да я изтегля от ...щуцера (мисля,че така се казваше-там от където излиза конденза?!)

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #765

    Re:Размразяване на климатици

    efo69, изкара висулка . При 40см дължина, колко е дебела? Тука за "висулки" по дупките на тавите се има в предвид 5-15см МАКС! Ако имаш достъп до нея мисля че е добре да я махаш винаги когато я видиш - цъкния напречно да падне до където може. Не знам дали вреди на климатика в момента, но върху лед се трупа още лед и в крайна сметка ще стигне до чарковете на машината и тогава ще му навреди със сигурност!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе