Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 284
Like Tree65Одобрявам

High COP ... Low COP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:High COP....Low COP?

    bi4kiata, 100-волтовите модели за вътрешния пазар на Япония се произвеждат масово в Китай и т.н. Това трябва ли да ни притеснява? След като японците си ги купуват - не мисля.
    С това загадъчно премълчаване на информация само будиш съмнения. Говори с доказателства. Аз ти го показах - стандартът, по който се измерват и проверяват японските модели, и стандартът, по който се измерват и проверяват същите марки климатици, но за европейския пазар, е ЕДИН И СЪЩ и той е JIS C9612.
    Хайде, дай доказателства, че ние бъркаме някъде.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #32

    Re:High COP....Low COP?

    Защо ще се минава към APF?
    Защото и тук и там/ на запад и изток / има нелоялна конкуренция и се пускат "изкривени" данни по каталози и сервизни описания.В по - голмата част на Япония и региона нямат проблем с отоплението, а с охлаждането и за да покажат колко са "по - добри" дават данните за EER в Btu/Wh и стойностите стигат до 8 - 9.Предполагам това е имал предвид.
    Аз лично имам много негативно отношение към COP и EER. Но засега ще се въздържа от коментари, само ако някой може да даде формулата за изчисляване на тези величини (не че не я знам,ама не искам аз да хвърлям бомбата), където фигурират само едни температури и се вижда от какво зависят те(COP и EER)... .
    А колкото до това какви стойности могат да имат COP и EER ?Теоретично до 29, да двадесет и девет, не е правописна грешка ... .

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:High COP....Low COP?

    Не съм виждал 100-волтов модел с EER 8 - 9. Къде си видял? Такова нещо съм виждал по тайландски сайтове за климатици, които имат само режим охлаждане.
    ПС: японците не използват EER. Те имат COP на отопление и COP на охлаждане. Отскоро имат и APF, който дава доста по-пълна информация, например два модела с еднакви COP-ове (и отопление, и охлаждане) могат да имат различен APF.
    А COP чисто и просто японците го смятат като разделиш отдадената на консумираната мощност. Важи и за двата режима.
    А това за EER 8-9 не си го гледал за модел за японския пазар, бас хващам.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #34

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    bi4kiata, 100-волтовите модели за вътрешния пазар на Япония се произвеждат масово в Китай и т.н. Това трябва ли да ни притеснява? След като японците си ги купуват - не мисля.
    С това загадъчно премълчаване на информация само будиш съмнения. Говори с доказателства. Аз ти го показах - стандартът, по който се измерват и проверяват японските модели, и стандартът, по който се измерват и проверяват същите марки климатици, но за европейския пазар, е ЕДИН И СЪЩ и той е JIS C9612.
    Хайде, дай доказателства, че ние бъркаме някъде.
    Точно това съм имал предвид, че повечето са китайски и пак са ОК
    Колкото до МОИТЕ твърдения те не са мои, аз не съм физик нито имам ел. образование а математик. Доказателствата са написани от самите производители и ги цитирах, колко са верни не мога да кажа, аз лично ще си закупя модел който е за 220в. и за европейския пазар колкото и да ми се иска да е японски, нещо не ми харесват годините им и цените им, а и никой не може да ми каже колко е работил.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #35

    Re:High COP....Low COP?

    Много добре знам какво е COP и как се смята, затова съм му голям "Фен".

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #36

    Re:High COP....Low COP?

    geozap, разбирам те. COP дава много ограничена информация за работата на климатика. Да не кажа, че се мери в условия, при които климатикът почти никога не работи реално. Точно затова японците въведоха APF.
    bi4kiata, не разбрах за годините - ако искаш си вземи нов, защо да е втора употреба? Има нови модели 100V от 2007-2009 в момента в БГ.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #37

    Re:High COP....Low COP?

    bi4kiata това писмо е всичко друго но не и някакъв показател за начина на замерване ..в общи линии човека казва че климатиците на 100 и 220 волта имат различия ( но не и в начина на замерване на параметрите им ,такова нещо не казва ) и че първите не са сертифицирани за Европа ( което няма как да стане щом са на 100 волта ) ,после продължава с хвалби на някакъв европейски модел ... никакви сертификати ,никакво обяснение за разликите в КОП . Аз също мога да кажа със 100% сигурност че КОП се мери при едни и същи условия и по смисъла на общоприета наредба цитирана от Деян КОП е мерна единица ! същото е и киловат ,а при автомобилите ако се посочват киловати задължително се упоменава по коя наредба (SAE ,DIN ) тъй като е повече от една .Повече от една наредба има примерно и за мерната единица градус ,там са три .За това като се споменават градуси се споменава наредбата - по Келвин ,Целзий ,Фаренхайт ...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:High COP....Low COP?

    Така е. Всъщност ето това, за което говори geozap, мислех си, че трудно ще го открия, но се оказа лесно.
    Пример:
    http://www.panasonic.com.my/web/pid/6442/Spec
    Модел на Panasonic за Малайзия. Вероятно там нямат нужда от отопление, тъй като климатикът има само режим охлаждане.
    EER [Btu/hW] 13.3 !!!
    Но всъщност:
    Мощност: 2.85 (0.80-3.28) kW
    Консумация: 730W (170-920)
    По нашите стандарти, EER = 2850/730 = 3,90, което е напълно реална и нормална стойност, дадена като безразмерна величина (някъде го изписват като W/W).
    ПС: Случаят с моделите за Япония не е такъв. Там COP и EER се дават както ние сме свикнали - W/W или безразмерна величина.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #39

    Re:High COP....Low COP?

    Alexi , не се заяждам и по принцип си прав, но COP нe е мерна единица, а безразмерна величина.Келвин ,Целзий ,Фаренхайт са мерни единици в различни мерни системи, а не наредби.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:High COP....Low COP?

    Горещо препоръчвам който иска да прочете това:
    http://www.eccj.or.jp/top_runner/pdf...s_apr.2008.pdf
    Обяснено е надълго и нашироко що е то COP и защо прибягват към APF, как се мери APF, среден COP и т.н. На английски е, но важи за японските модели.
    APF се изчислява, като се правят замервания при 5 различни условия: номинално охлаждане, средно охлаждане, номинално отопление, средно отопление и отопление при ниски температури. COP се мери само при 2 условия (номинално охлаждане и номинално отопление).
    В края има и доста техническа информация - вид компресори, топлообменници, вентилатори и т.н. Изобщо тенденциите и препоръките за климатични системи в Япония.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #41

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    ... като се правят замервания при 5 различни условия: ...
    Да нека и аз да вметна... от няколко години се занимавам със статистичен анализ и измервания... Правят се измервания... иначе просто се замеряме...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #42

    Re:High COP....Low COP?

    Преди време писах на Eurovent по въпроса как измерват мощности, COP, EER и т.н. и дали се включва цялостната консумация на уреда, или само компресора.

    Въпрос: Дали минималната консумация, дадена в документацията, е обвързана с минималното топлоотдаване, дадено в документацията (бях дал и пример с 500 W отдаване при 90 W консумация на MHI).
    Oтговор: "Yes."

    Въпрос: Дали минималната консумация включва вентилатори и електроника, или е само за компресора?
    Отговор:
    "To get the EER and COP our test laboratory consider the effective power input as defined in EN 14511:

    “Effective power input: average electrical power input of the unit within the defined interval of time obtained from:

    - power input for operation of the compressor and any power input for defrosting;

    - power input for all control and safety devices of the unit; and

    - proportional power input of the conveying devices (e.g. fans, pumps) for ensuring the transport of the heat transfer media inside the unit.”


    Въпрос: Възможно ли е при един модел минималната консумация да е дадена само за компресора, а при друг модел да включва и консумацията на вентилатори + електроника?
    Отговор: "I don’t think so."

    Въпрос: Вие ли измервате данните за минимална/максимална консумация и минимална/максимална отдавана мощност?
    Отговор: In the Eurovent certification programme for Air conditioners, only nominal cooling and heating capacities are measured at rating conditions according to standard EN14511:2007. For your information a new standard dealing with part load testing is currently under approval (prEN14825). As soon as this standard will be approved, it is likely that part load tests will be included in our certification scheme.

    Равносметката: Eurovent мерят само номинални мощности, COP, EER. Другото се дава от производителя. Очаква се да въведат измерване при частично натоварване (предполагам нещо като японския APF, който включва 5 точки на измерване както бях писал преди).

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #43

    Re:High COP....Low COP?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Минималното топлоотдаване е по-възможно, ако ДелтаТ може да се свие до 5° и формулата излиза точно(при мин.дебит 300m3/h*1.2*5°=1800BTU/3.413=527W). Но дали е така, кой ще ми каже ...
    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Формулата си е наред, може и да пада при някакви условия ДелтаТ на 5°? Примерно в стаята 18° духа с 23° сложен на 18° и да няма нужда да "допълва" топлина с по-висока температура - правил ли си измервания в тая посока?
    deian, разбирам те че искаш да докажеш че при 90вата консумация(всичкото машина накуп) ще отдаде 500вата топло в стаята - ама не отдава защото серията има "дефект". Седна ли да направиш практически упражнения в тая посока - може и да се окаже че може ама не си уцелил нужната ситуация във вас още.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:High COP....Low COP?

    Ни в клин, ни в ръкав... Май не си уцелил темата. Не разбирам стремежа ти да се заядеш с мен във всяка тема, било то дори и не по конкретния въпрос.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #45

    Re:High COP....Low COP?

    Стремежа ми не е да се заям с теб - нито те познавам нито ми влизаш в работата, а да помагам в разнищването на твоя(и не само въпрос) - защото нямаш само ти този модел, но пък само ти проявяваш крайна настоятелност да го изследваш за което въпреки че си ми обиден те поздравявам.

    Не е баш ни в клин ... примера който си им дал с 90/500 МХИ ... отговора как така е ДА - пък се давал от производителя, те не са го проверили пък ДА казват? ... затова ми мина идеята за упражненията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 19 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHL (Mobile High-Definition Link)
    От hristoslav2 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-15, 10:45
  2. High-definition камина и аквариум
    От KillingTime във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 23:45
  3. High Contrast #1
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 24-06-04, 18:17
  4. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01
  5. High Volume Recording
    От hipo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-02, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе