Резултати от 1 до 13 от общо 13

Топло по време на разскрежаване?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1

    Топло по време на разскрежаване?

    Днес се замислих дали да свържа към четирипътния вентил едно реле което по време на размразяване на климатика да сработва и да затваря веригата, към духалка примерно, за да не пада темперетурата в стаята.Духалката си е включена в друг контакт а това реле се управлява от 4-пътния вентил.И дали има някакви безжично управляеми релета за да стане по-изпипано.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Щеше да ти е по лесно, ак опреди да си закупиш японските митсубишита, да се поинтересуваш, кои модели и от кои марки, по време на дефорст, продължават да духат топъл въздух в помещенвието....

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #3

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    За тази опция въобще не съм и знаел когато избирах климатици , но въпроса е не само за мицубишетата а и за панасоника и самсунга.По точно като за начало и опит ще си поиграя с единия Самсунг.
    А за следващите които ще купувам ще питам.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Щеше да ти е по лесно, ак опреди да си закупиш японските митсубишита, да се поинтересуваш, кои модели и от кои марки, по време на дефорст, продължават да духат топъл въздух в помещенвието....
    Сашо, я открехни незнаещите за кои модели/марки климатици става въпрос.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    55
    #5

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    И аз съм любопитен да ги узная .


  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #6

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Разровете се из форума, доста изписано имашe преди време...Имаше даден пример с модели на Sharp.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    ... Колега аз съм си решил проблема с два Adax-a. Давам им с един градус по-малко от климата. Така като климата работи те не се включват. Като мине в defrost и температурата падне с един градус те се пускат за 1-2 минути и наваксват. След това климата пак поема.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Ако температурта пада с един градус докто се размразява климатика означава, че топлинните загуби са мноооооооого големи и трябва да се направи нещо.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ако температурта пада с един градус докто се размразява климатика означава, че топлинните загуби са мноооооооого големи и трябва да се направи нещо.
    Така е, в момента са много, грея стаята от подписа, но е отворено и към цялото жилище. Иначе блока е нов с изолация, малко кофти дограма ми се падна, но пък се проветрява Имам да взимам още една клима, но сега няма с какво


    ... Междудругото температурата не пада толкова, просто седят за backup. Но се случва да поемат разликата. MHI-то не рамразява по 3-4 часа, но пък го прави за 15 мин. някъде.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #10

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Мицитата засега по-дълго от 5 минути дефрост не са имали и все пак се усеща когато са в този режим , явно и аз имам доста големи загуби. Панасоника в офиса обаче днес при -5-7 градуса се кумеше по 10-12 минути и тогава родих тази мисъл за управление на допълнителен отоплител от 4-пътния. А колегата с адакса ме изненадва с това че термостата му е толкова чувствителен (един градус да усеща).Но както и да е въпроса е че аз си падам по разни бъзици и ме влече да експериментирам така че ще си поиграя с най-стария си климатик.Имам и други идеи ама едно по две че да е интересно .

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Така е, в момента са много, грея стаята от подписа, но е отворено и към цялото жилище. Иначе блока е нов с изолация, малко кофти дограма ми се падна, но пък се проветрява Имам да взимам още една клима, но сега няма с какво


    ... Междудругото температурата не пада толкова, просто седят за backup. Но се случва да поемат разликата. MHI-то не рамразява по 3-4 часа, но пък го прави за 15 мин. някъде.
    В нови сгради без съседи това е напълно нормално.При мен за дефроста температурата пада с 1.2 до 2.7 градуса при външни темпеаратури от +2 и надолу-досега съм имал миналата година -11.2градуса, а тази -7.6 градуса най-ниска температура навън.
    Имам външна изолация 10 см и какво от това-входа ми е толкова студен, че ако простра пране на сушилник в отопляема стая страните към входа понеже са без изолация събират конденз и се получават "течове", докато по външните стени няма конденз.От 8 апартамента само 4 са заети като четвъртият е пролет, лято и ранна есен с квартиранти през зимата плащат, но не ползват-стоят си на топло в Гърция.

    Лесно е да даваш акъл когато във всяко жилище/апартамент има хора и те си отопляват поне 1 стая, аз какво да кажа като 3 етажа под мен са празни, а два от тях са направо на замазка.Минмалата година този под мен оставил леко открехнати прозорците цяла зима да му се "провертява" апартамента...


    В тази ситуация дженерал 12 LD си смогваше и работеше на средна и между средна и висока мощност в най-студените дни, но дайкина горкия се пънеше на 22.5- 23 градуса миналата година като нямаше запасна мощност..


    П.П. ТО и аз имам едни съседи, едва вчера при минус 9 градуса се сетиха да си пуснат отоплението на газ.Преди това при -6 -7 навъм пускаха епизодично две мидеи 18-ка в хола и 12-ка в спалнята и превръщаха цялата кооперация в излитащ хеликоптер, Е_а ти хората.Не ми оставанищо друго освен да хвърлям люти клетви по адрес на мидейките(дано се строшат по-бързо при този цикъл н аизползване(сутрин и вечер при -5 - 6 градуса навън)

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Така е justify ,ако има добър съсед да ти бутне някой киловат аванта добре ,но ако няма-сметни си мощност да си подсигурен ,и в най лошият вариант да имаш запас за всеки случай-и да разчиташ на твойте машини,а всяка подкрепа да е добре дошла.Пишеш 10см. външна изолация и топлото ти бяга-освен през тавана да става основно това- с гипсокартон и вата ще се почувства друг микроклимат.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re: Топло по време на разскрежаване?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Щеше да ти е по лесно, ак опреди да си закупиш японските митсубишита, да се поинтересуваш, кои модели и от кои марки, по време на дефорст, продължават да духат топъл въздух в помещенвието....
    Здравейте за първи път чувам за такава възможност - търсих из форума но не мога да открия това за шарпа, откривам само че sonyo имат различен по вид дефрост, а не смяна на ражима на работа. Как се казва тази функция с топлото по време на дефрост и може ли поне един модел да ми покажеш. Лично аз разглеждам за малък 10-12-ка за 17м2 спалня възможно най тих, а дайкина много бълбука и чатка и го чувам чак от хола като дефроства. Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2908
    Последно: 26-03-18, 14:10
  2. Отговори: 21
    Последно: 23-12-11, 16:22
  3. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  4. Whirlpool - от време на време отзад се чува пукане
    От shell във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-06-07, 20:48
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе