Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43
Like Tree12Одобрявам

Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #16

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Щом това ви успокоява ОК, само ще ви кажа че Dupont имат производство в Китай и спирам до тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #17

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Те и Ауди и Мерцедес имат производство в Китай, но какво от това?

    Вече мисля, че хората разбраха, че от производство до производство има огромна разлика...

    Никой на света не може да ме убеди, че един китаец не може да направи даден продукт с качеството на един японец...
    zla gad, dokkito и bobbyap харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #18

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Трябва да зареждам климатика на колата и там е посочен HFC134a с масло SUN-PAG56. Та на въпроса: HFC134a и R134a, едно и също ли са или не и това масло трябва ли да се държи на него или просто да е от този тип?
    Благодаря предварително.

  5. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #19

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    HFC134a и R134а е една и съща газ, а за маслото е важно да е PAG 56.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #20

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Те и Ауди и Мерцедес имат производство в Китай, но какво от това?

    Вече мисля, че хората разбраха, че от производство до производство има огромна разлика...

    Никой на света не може да ме убеди, че един китаец не може да направи даден продукт с качеството на един японец...
    ......качество ЗА един японец...
    Защото при мен климите са на 100V и са малайзийски и някакви други, НО са за японският пазар!
    Изхвърлих всички европейски пунтажи на климатик! Щото съм прост, нямам пари и се топля със скрап! Хи-хи...
    Поздрави на всички!
    Alexi одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #21

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    HFC134a и R134а е една и съща газ, а за маслото е важно да е PAG 56.
    Благодаря ти frick,това за газа е добре, сега проблема е как да разбера майстора с какво масло работи, дали маслото е PAG 56 на всички автоклими или е различно.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #22

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Различните компресори работят с различни стойности след PAG. Може да разбереш да ли майстора има такова масло като ти покаже масло с такава опаковка.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Ако не е тайна, каква е колата? Защото до сега не съм виждал масло PAG с вискозитет 56? Принципно стандартите са 46, 100 и 150? Като най-масовите са с вискозитет 46?

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #24

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Колата е Мицубиши Аутландер, а данните за маслото са от книжката и. По-високото или по-ниското число е с по-добър вискозитет(ако се прави аналогия с моторните масла).

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Ако нямаш удар и щета по климатичната система не пипай маслото. Само я зареди с фреон по везна. Маслото няма къде да иде, това е сравнително нова кола.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #26

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Тепърва ще разбера(колата не е удряна и е на 5г.), но доколкото знам от майсторите машината към която се закача климатика си има стъпка в програмата за смяна на маслото.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    502
    #27

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Няма как една машина да смени маслото. Може да долее толкова колкото е отсмукала , но не и да смени цялото масло.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #28

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Съгласен съм с теб, но въпроса е какво ще долее. Ако не е същото като старото ще е една чорба....... В машината има едно резервоаче с обем около 500мл. пълно наполовина със зелено масло(проблема е скакво е полупълно) и ми обясниха че изсмуканото количество попада в този съд и после обратно, но се смесва с това което вече е там.

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #29

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso Виж публикацията
    Съгласен съм с теб, но въпроса е какво ще долее. Ако не е същото като старото ще е една чорба....... В машината има едно резервоаче с обем около 500мл. пълно наполовина със зелено масло(проблема е скакво е полупълно) и ми обясниха че изсмуканото количество попада в този съд и после обратно, но се смесва с това което вече е там.
    Изсмуканото масло се отделя в съд за мръсно масло. Има отделен съд от който машината добавя масло в системата на автомобила. Това, зеленото което си видял в такъв голям "буркан" (500мл.) не е чисто масло! Обикновено резервоарите за чисто и мръсно масло са между 300-500мл., като това зависи за какво е предназначена машината. Има и по литър, но тези машини са за автобуси. Просто майстора вероятно използва старо масло с оцветител и го е налял в резервоара за свежо и така хем добавя масло хем и оцветител. Може да е събирано от други компресори, кой знае. Има масла от серията PAG , които са предварително (още при производството) с добавен оцветител и не изглеждат зелени, а имат лек електриково-зелен нюанс........

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #30

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Някой купувал ли е от ТЕЗИ МАЛКИ РАЗФАСОВКИ R22, за да сподели качеството му? Рекламират го като изключително чист. Дали ще имам проблем с митниците, ако си поръчам няколко еднокилограмови бутилки?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моторни масла - български и вносни.....
    От Pancho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 11-05-20, 10:13
  2. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 15:35
  3. Станция за изтегляне на фреони
    От Angelizer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 19:15
  4. От кои производители на фреони сте доволни?
    От Markony във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-08, 08:00
  5. Отговори: 7
    Последно: 26-10-05, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе