Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43

Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1

    Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Тема за обмяна на информация за фреоните, компресорните масла, сериите и моделите климатични системи в които се използват -както и тяхната заменяемост

    На 1-2 месеца се появява по някой който не знае какво масло да сипе при пълнене с фреон на някой климатик. В горния линк има документ от производителя в който е посочено какво е маслото/фреона и обяснено как да се подмени.

  2.  
     
  3. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #2

    Re:Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Колеги, благодаря за информацията!

    Как сменяте маслото в ротационните!

    И как го промивате при смяна от R22 на 407 ?

    Не мисля ,че ще си прецакаме бизнеса, защото тази операция и без това е на ръба на икономическият разум!

    Поздрави и весели празници!


  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #3

    Re:Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Несам чул нито видял някои да смена масло на компресор за климатик А и ми е много чудно как шего искарат че идаго промият Пак и компресор на р22 неможе да работи на 410а и обратното Такаче тази смяна се обесмисля

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Re:Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...


  6. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #5

    Отговор: Re:Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Имам един въпрос и може би темата е тази отнасяща се до фреоните,та до колко градуса се затопля r410 при нагнетяването му.Дали самия газ има някакъв предел,лимит ,може би 60гр.Питам защото срещам различни цифри,а над определена температура се включва защита и изключва компресора.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #6

    Отговор: Re:Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #7

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    В това пдф-че за маслата защо няма PAG масло!? изобщо...

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #8

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Забелязали ли сте разлика в качеството на фреона от различни производители? Например две еднакви машини, заредени с фреони от различни производители, при еднакви други условия да се държат различно?

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Има разлика в качеството. Чувал съм сериозни оплаквания от китайски фреони, сравнени с фреони на DuPont.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Има значителна разлика, за това използвам само на Dupont, при това със сертификат. Мисля, че не е редно да се прави компромис с това. Да по-скъп е, но ако клиента реши, че му е скъпо, има и други колеги.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Колеги, моля не заблуждавайте хората! С какво ще ми докажете, че климатик Fujitsu, Carrier, Panasonic, Hitachi и т.н. произведен в Китай се зарежда заводски с фреон Dupont. Всичко произведено в Китаи е китайско от до.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #12

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Убу. Ама в тези заводи има строг контрол.В България кой осъществява строг контрол на качеството на внасяните фреони?...

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #13

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    Колеги, моля не заблуждавайте хората! С какво ще ми докажете, че климатик Fujitsu, Carrier, Panasonic, Hitachi и т.н. произведен в Китай се зарежда заводски с фреон Dupont. Всичко произведено в Китаи е китайско от до.
    Това ли казах? Казах, с какво работя аз, а не големите марки. С какво идва климатика е друга бира. Освен това предполагам фреона зареден заводски е 100% проверен от вносителя, а не е разливан из избите в България.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #14

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Eто защо попитах - наложи се да демонтирам турско LG за ремонт в стаята. След като го монтирах се наложи да го вакуумирам и напълня отново. След това не можах да го позная, работеше доста по-ефективно, следено по електромер. Старият фреон беше този, с който си е дошло от магазина.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Фреони и компресорни масла- характеристики, приложение, взаимозаменяемост...

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    Колеги, моля не заблуждавайте хората! С какво ще ми докажете, че климатик Fujitsu, Carrier, Panasonic, Hitachi и т.н. произведен в Китай се зарежда заводски с фреон Dupont. Всичко произведено в Китаи е китайско от до.
    За Фуджицу, Панасоник и Хитачи от китайските заводи съм убеден, че са с хубав фреон. Виж за Кериър произведен в Мидея не съм толкова сигурен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моторни масла - български и вносни.....
    От Pancho във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 11-05-20, 11:13
  2. взаимозаменяемост на филтрите?
    От Стоян във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 28-11-11, 16:35
  3. Станция за изтегляне на фреони
    От Angelizer във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-10, 20:15
  4. От кои производители на фреони сте доволни?
    От Markony във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-08, 09:00
  5. Отговори: 7
    Последно: 26-10-05, 22:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе