Резултати от 1 до 12 от общо 12

R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #1

    R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Понеже единствения човек наблизо който се занимава с климатична техника няма в наличност R410 а ми се иска преди същинската зима да заредя климатизатора с точно количество фреон се сблъсквам със следния проблем:
    Продават се бутилки с вместимост 800гр. но по книга моята клима си иска 850. Ама няма по големи - или 800 гр. или вече над 10кг. А да взема 2 по 800 просто е безмислено
    Та продава ли се някъде R410 в разфасовки кило (или две че ще се взема и втора клима скоро) ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Слагай 800гр. +/-50 няма да ги усети.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Всеки магазин за хладилна и климатична техника има бутилки с различни фреони, които се ползват за продажба на дребно по следният начин. Влизаш в магазина и обясняваш, че искаш да вземеш бутилка с еди какъв си фреон за да си заредиш климатика. Плащаш капаро, че няма да избягаш с бутилката, теглят бутилката в магазина с електронен кантар, ползваш колкото ти трябва, връщаш я, пак се тегли, плащаш това което си използвал и си вземаш капарото.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #4

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    По добре с 50гр. по малко и по скъпо, отколкото от оборотна бутилка за продажба на дребно. Не се знае кой, какво е теглил от фреона и какво е останало в бутилката.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    А ти защо точно искаш да правиш такива гимнастики? Климатикът ти има ли проблем?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #6

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Ами жената казва че не топлел както миналата зима. Ако е 22гр. и тя го форсира да направи 25 за да къпе беба (пуска го на 30) почва един да мисли и не реагира бързо, ще кажеш че даже отначало пада температурата в стаята (май взема да прави първо дефрост) и тогава бааавно-бавно я качва.
    И понеже тогава го местихме от едно място на друго (събрахме фреона във външното тяло) си мисля че може да има малко фирясвало. Момчето което тук се занимава каза че 410 не се дозарежда че не се знае кой от компонентите му е хванал пътя.
    Вчера му сложих два термометъра на вътрешното тяло - на входа 23, на изхода точно 50. Вентилатора на втора степен - 350 кубика. По една таблица за мощност излиза 3213 вата. Външната беше 1.5 градуса. Не знам дали е добре?
    Външното тяло не се обледява, дефрост прави рядко когато захладнее - на 2-3 часа по 3-4 минути.
    Отоплява стая около 60 кубика, изолация на едната стена и на тавана - последен етаж на къща в Котел, дървена дограма уж в добра кондиция. Май му добави жената и още едно помещенийце към 25 кубика (свързано с портал широк 2.5м.) и то така изолирано (таван и едната стена). Сутринта гледам, климата на 24, в едната стая 21 гр., в другата в ъгъла 19.5, вън минус 3.5.
    Та ми се губи градус-два от картинката, дали с дозиране на точно количество фреон ще се вдигне с 10-на процента мощноста на климатизатора или да търся друг вариант (да сменя прозорците с пласмасови, по 2.6м са, единия и с врата за терасата) мисля и за една японска клима в другата стая) ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    При първоначалният монтаж беше ли вакуумиран и като го местехте после пак вакуумирахте ли го?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #8

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    При условията които си дал климатика ти отдава 3,9kW. Ти кокло очакваш да отдава?


  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Чакай малко сега. Отоплявал е 60 м3, после сте му добавили още 25 м3 и очакваш да топли по същия начин? Ако е общо 85 м3, идват му повечко. Трябват 5,5 кВ мощност, ти колко имаш, замисли се.
    А и преди да го преместите в какво помещение е бил (като е топлел хубаво спроед жената)?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #10

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    При монтажа разбира се вакумирахме
    Та направих измервания - едното помещение е 50 кубика, другото - 38. Оня ден го замерих и при макс вентилатор - 570 кубика/час. Та входяща 24 градуса, изходяща - 45. Разлика 21градуса, външна около 0. По таблицата - 3920 вата. Явно си бачка нормално . Положителното от експеримента беше че жената откри че на виско степен на вентилатора на вътрешното тяло (2 или 3) си топли яко. 2 дена го ползваме на 3-та степен и в двете помещения е жега (зададена 24, измерена 22.5-23.3). На авто явно не става работата, иска си движение на въздуха. А и така размразява 1-2 пъти на ден. За сега няма да се дозира фреона.
    Не знам дали ще устисква на тези 88 кубика и при по студено време и трябва май да сложа още една клима за да не ме изненада зимата (че имаме бебешок който хвърчи из стаите с паяка)
    Ето и снимка с обскрежаването тази сутрин има две ивици -
    [img width=450 height=600]http://img577.imageshack.us/img577/5095/p1130581.jpg[/img]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    Не си играй с машината,за да не съжаляваш;както не си купувай ти фреона,за да не попаднеш на ментак и да се чудиш к'во стана.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #12

    Re:R410 в малки разфасовки за еднократна употреба?

    ...понеже стана въпрос за еднократна употреба пък не видях раздел 'подарявам'...има ли някой от Бургас който да ми хариже една празна фреонова бутилка за еднокр. употреба някъде към 5литра?...един стар компресор от дом. хладилник мисля да го приспособя за помпене на гуми и др.дреболии, та ми трябва за въздушен ресивър...моля на лични да не спамим повече темата...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. NEO ACS-HR12LED R410
    От cilo във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 40
    Последно: 15-12-16, 18:26
  2. Малки подаръчета
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 31-03-12, 06:07
  3. Празна бутилка от R410 от къде?
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-11, 21:49
  4. Малки игри !!
    От kafka във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-05, 21:49
  5. IE и малки картинки
    От Big Bug във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе