Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 229
Like Tree130Одобрявам

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #1

    Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Здравейте,

    Имам въпрос, който за много от вас може и да е елементарен, но моля за отговор. Климатикът у дома има опция за степен на силата на духане. От една чертичка (доста тих режим) до 4 (забележимо по-шумен). Въпросът ми е кога консумира повече ток. Моята логика е, че като е по-слабо се включва по-често, за да поддържа зададената температура от 22 градуса, съответно външното тяло върти повече. Но това означава ли, че тогава се харчи повече ток?

    Благодаря предварително.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Зависи от климатика. Ако е на висока степен на вентилатора, бързо достига градусите и изключва (примерно моя дайкин), което не е икономично. Ако пък е на ниска степен не може да стопли и компресора се напъва да изкара по-висока температура. На ауто е супер, но пак зависи от климатика, на моето мицубиши ауто вентилатора е уникално глупав и постоянно стои на ниска степен.
    rosswen одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Ами стопля си климатикът, стои на степен 2. Но много често включва. Ауто и при мен ми идва студено, затова е на режим отопление с вентилатор.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Като духа повече - харчи повече, хич ако не духа, няма и въобще да харчи. ... това за харченето, а за топленето там е друг въпрос вече....
    dodo_pv и ruuni9 харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Благодаря. Притесняваше ме непрекъснатото въртене на външното тяло, при това често пускане на леко духане. Но значи е ок. Ще си проличи от сметката, благодаря

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от avata Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам въпрос, който за много от вас може и да е елементарен, но моля за отговор. Климатикът у дома има опция за степен на силата на духане. От една чертичка (доста тих режим) до 4 (забележимо по-шумен). Въпросът ми е кога консумира повече ток. Моята логика е, че като е по-слабо се включва по-често, за да поддържа зададената температура от 22 градуса, съответно външното тяло върти повече. Но това означава ли, че тогава се харчи повече ток?

    Благодаря предварително.
    правилно мислиш.
    колко ток ще изгори зависи първо от теб, на колко градуса е - както казаха ако е изключен най-малко ток... за духането си се насочил правилно. зависи от силата на перката - колкото повече духа по-ефективно работи.
    кефа зависи от джоба. ако не търсим икономия щяхме да се топлим на обикновени ел. радиатори.
    ако не искаме да ни шуми ---> бачкаме за повече кинти.
    boje и mirort харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #7

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от avata Виж публикацията
    Ами стопля си климатикът, стои на степен 2. Но много често включва. Ауто и при мен ми идва студено, затова е на режим отопление с вентилатор.
    ...за кое ауто иде реч:
    -степени на вентилатора 1-2-3-4-5.......ауто или
    -.режим на работа на климатика -отопление-охлаждане-обезвлажняване-вентилация-АУТО......

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Степен на вентилатора ауто.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #9

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    може да е някоя нeхура и да топли без вентилатор - знаеш ли...
    както и да е , перка на макс=икономия и ще изключва най-често защото ще стига най-бързо температурата която е зададена.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    правилно мислиш.
    колко ток ще изгори зависи първо от теб, на колко градуса е - както казаха ако е изключен най-малко ток... за духането си се насочил правилно. зависи от силата на перката - колкото повече духа по-ефективно работи.
    кефа зависи от джоба. ако не търсим икономия щяхме да се топлим на обикновени ел. радиатори.
    ако не искаме да ни шуми ---> бачкаме за повече кинти.
    Шумът не ми пречи. И съм тя В случая наистина искам да разбера кога ще ми е по-икономично. Зададената температура е 22градуса, надолу ми става студено. Та ниска степен на вентилатора на режим топло (по-слабо духане, но по-продължително) или висока степен (което не съм го тествала, но трябва да води до по-бързо затопляне, само че после интервалът в който Темп пада е същият). Т.е. въпросът е кога гори повече. Като духа по-слабо, но по-дълго време, или по-силно за по-кратки интервали?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    може да е някоя нeхура и да топли без вентилатор - знаеш ли...
    както и да е , перка на макс=икономия и ще изключва най-често защото ще стига най-бързо температурата която е зададена.
    Нехура?

    Както писах преди малко, логиката ми е ниcĸa cтeпeн нa вeнтилaтopa нa peжим тoплo (пo-cлaбo дyxaнe, нo по-продължително) или виcoĸa cтeпeн (ĸoeтo нe cъм гo тecтвaлa, нo тpябвa дa вoди дo пo-бъpзo зaтoплянe, caмo чe пocлe интepвaлът в ĸoйтo Teмп пaдa e cъщият). T.e. въпpocът e ĸoгa гopи пoвeчe. Kaтo дyxa пo-cлaбo, нo пo-дългo вpeмe, или пo-cилнo зa пo-ĸpaтĸи интepвaли?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Степен на вентилатора ауто.
    Правилно си отговорил вместо мен.

    Пс: режим на работа Ауто също ми идва студен.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    На по-висока степен би следвало да е по-икономичен - подобрява се топлоотдаването,но ако е добре направен модел ауто е достатъчно икономично - той си знае какво да прави.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-01-16 в 17:22.
    tony34al и bobbyap харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #12

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от avata Виж публикацията

    Нехура?
    Дайкин Нексура или - Daikin Nexura - съчетание на инверторен климатик и лъчи ,ама някои хора тук са скарани с правописа.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #13

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от avata Виж публикацията
    Т.е. въпросът е кога гори повече. Като духа по-слабо, но по-дълго време, или по-силно за по-кратки интервали?

    Както писах преди малко, логиката ми е ниcĸa cтeпeн нa вeнтилaтopa нa peжим тoплo (пo-cлaбo дyxaнe, нo по-продължително) или виcoĸa cтeпeн (ĸoeтo нe cъм гo тecтвaлa, нo тpябвa дa вoди дo пo-бъpзo зaтoплянe, caмo чe пocлe интepвaлът в ĸoйтo Teмп пaдa e cъщият). T.e. въпpocът e ĸoгa гopи пoвeчe. Kaтo дyxa пo-cлaбo, нo пo-дългo вpeмe, или пo-cилнo зa пo-ĸpaтĸи интepвaли?

    .
    Най-икономичния режим е вентилатор на максимум, но не е поради причините посочени от теб, а поради това, че температурата на топлобменника е по ниска, което означава по-малка температурна разлика, а тя е главния фактор определящ икономичността на работа..
    bobovo, Mega и tanatos харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    При гореописания режим се минимизират само загубите от триенето на фреона в системата и компресора. Но не и тези от движението на въздуха през вътрешното. Така че е спорен въпроса с по-голямата икономия. Практически, при правилно изчислена машина за помещението и ниска скорост на турбината, топлопреноса е по-малък и от там, икономичността е по-голяма. Защото стават по-малки загубите в помещението; далечните ъгли / стени изстиват, средната температура в помещението се понижава и не отговаря на зададената.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #15

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Не е така Додо. Теоритичният максимален коп е Тконд / (Тконд-Тизп). Колкото по-ниска температура на кондензация и колкото по-висока температура на изпарение, толкова по-висок коп. Или колкото по-хладно вътре и по-топло вън, толкова по-висок коп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 16 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе