Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree4Одобрявам

Софтуерна промяна в работата на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #16

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Духа на по-ниска степен от първата./това писах по-горе/ И това не може да се промени. Да, съгладен съм,че е могло да се настрои софтуерно да издухва с по-малък дебит, но така е направено. При монтаж в подходящо помещение машината работи добре и аз лично съм доволен. Примерно не ми допадат минимумите на тази машина, но това е друга тема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #17

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Духа на по-ниска степен от първата./това писах по-горе/ И това не може да се промени. Да, съгладен съм,че е могло да се настрои софтуерно да издухва с по-малък дебит, но така е направено. При монтаж в подходящо помещение машината работи добре и аз лично съм доволен. Примерно не ми допадат минимумите на тази машина, но това е друга тема.
    Ще видя при мантажа в по-малко помещение дали ще намали оборотите при достигане на температурата , но проняната ще се види евентуално в режим на отопление. Ако задуха на по-ниска степен от първа както казваш , че е при теб ще съм доволен . Нищо че при Nocria найстина има разлика от другите машини [emoji6]

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #18

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Ако монтираш въпросната машина в по-малко от подходящото помещение ще е грешно, защото ще работи по често в режим он-офф. И не смятам,че по-малкото помещение ще принуди софтуера да намали тези обороти на турбината.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #19

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Ако монтираш въпросната машина в по-малко от подходящото помещение ще е грешно, защото ще работи по често в режим он-офф. И не смятам,че по-малкото помещение ще принуди софтуера да намали тези обороти на турбината.
    Не вярвам да му е малко , помещението е 27квм и постоянно ще е отворена вратата към коридор 7квм

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG.com Форуми mobile app

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #20

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от HukuT0 Виж публикацията
    По-скоро не е монтиран в правилното помещение, защото съм пробвал когато духа без да работи компресора да му задам след това тъчно първа степен на вентилатора и шума е един и същ [emoji17]

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app
    Когато духа без да работи компресора /т.н. обдухване/ и е зададена степен "auto", като го промениш на първа не разбираш разлика защото не се променят оборотите на турбината. Чак когато заработи компресора ще мине на първа.
    Сутрин като е по-хладно го пусни на отопление с ниски градуси, примерно 20, за да изключи компресора и да си припомниш колко силно духа на обдухване. Остави го поне 30мин така, може да намаля след някакво време турбината.
    Като го местиш на новото място гледай да е така, че да не пречи дори и да обдухва с по-високи обороти.
    HukuT0 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Да нагласи вентилатора на автоматичен режим и да изчака компресора да изключи / да темперипа. След като турбината свали оборотите, да избере първа скорост и да прецени, дали има промяна на дебита. Ако няма, сервиз / нова вътрешна платка.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #22

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Петко, какви платки те гонят.....

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #23

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Когато духа без да работи компресора /т.н. обдухване/ и е зададена степен "auto", като го промениш на първа не разбираш разлика защото не се променят оборотите на турбината. Чак когато заработи компресора ще мине на първа.
    Сутрин като е по-хладно го пусни на отопление с ниски градуси, примерно 20, за да изключи компресора и да си припомниш колко силно духа на обдухване. Остави го поне 30мин така, може да намаля след някакво време турбината.
    Като го местиш на новото място гледай да е така, че да не пречи дори и да обдухва с по-високи обороти.
    Ще пробвам и този вариант , а за монтажа на новото място съм предвидил къде няма да пречи въздушния поток . Надявам се при по-облекпена работа да намаля оборотите . Ще се види зимата [emoji13]

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG.com Форуми mobile app

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Писах сервиз или нова вътрешна! Може да не е проблема в платката, но със сигурност има проблем, ако оборотите не падат под първа фиксирана скорост. Пиши му на човека, какъв е мотора на турбината и къде му е регулатора. Да се оправя.
    HukuT0 одобрява това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #25

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Защо мислиш, че трябва да има скорост под първата?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #26

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защо мислиш, че трябва да има скорост под първата?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Ами до сега не съм виждал нито един климатик да работи постоянно на първа степен при изключен компресор .

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG.com Форуми mobile app

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Защо мислиш, че трябва да има скорост под първата?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Поради две причини: Споменава се по-горе, че нокриите имат такава скорост;
    Високия клас машини имат специална много ниска скорост, с която "обдухват" сензора за стайна температура, за да работи регулацията. Не всички го правят и при охлаждане, но така пишат по-горе.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #28

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Тия дни е доста хладно и реших да направя една проба ма режим отопление да видя дали спира да духа след като си достигне температурата и се оказа , че найстина накрая издухва силно и след това спира. Но на режим охлаждане при достигане на зададената температура климатика си продължава да работи на първа степен без да спира изобщо. Оказа се , че всичко е наред понеже имаше коментар , че по този начин работят Нокриите. Благодаря за мненията и хубав ден ☺

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Idol 2 - софтуерна драма
    От Мартина Ламбова във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 04-09-14, 12:12
  2. универсално управление работата на климатика
    От lz1hka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-12, 20:30
  3. Въпрос за работата на климатика
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-12, 22:15
  4. Софтуерна телефонна централа - как?
    От Araiz във форум Поддръжка
    Отговори: 15
    Последно: 07-03-09, 00:16
  5. Мнения за работата на охладител
    От rado__ във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-07, 18:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе