Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree4Одобрявам

Софтуерна промяна в работата на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #1

    Софтуерна промяна в работата на климатика

    Здравейте , имам климатик

    FUJITSU AWYZ18LB NOKRIA и при достигане на зададената температура той продължава да работи на първа степен тоест само като вентилатор , (а въздушния поток е доста силен) има ли начин да се промени така зададената му софтуерна настройка и когато си достигне температурата да спира да духа?

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #2

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Вентилатора на авто режим ли е настроен? При мен същия модел климатик като достигне температурата намалява оборотите на турбината и издухва съвсем слабо. За да спре да духа машината трябва да се е изключила. Не виждам как може да му промените софтуерните настройки. А и принципно серията Нокрия си духа малко по-силничко в сравнение с другите климатици. Дано да е оразмерен климатика правилно за съответното помещение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #3

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Вентилатора е на авто режим. Компресора напълно е спрял и машината работи на първа степен постоянно. И найстина доста силничко духа на първа степен бих казъл. Точно заради това ми се иска когато достигне температура и изключи външното тяло да издуха каквото е останало и после напълно да спре , докато не се включи отново външното тяло.

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    На охлаждане или на отопление е така?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #5

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Вентилатора се върти за да се следи промяната на температурата в помещението. Няма начин да промените този начин на работа.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На охлаждане или на отопление е така?
    И на охлаждане и на отопление

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #7

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Така, както го описвате не работи при мен. Когато достигне зададената температура и изключи компресора турбината на вътрешното тяло намалява обороти до много по-ниска степен от първа, така продължава няколко минути. При това състояние духа съвсем леко / доста по-ниска степен от първата/ и не е дразнещо. След което спира или духа много слабо и не се усеща. При мен е монтиран в 34 кв. помещение.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #8

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Вентилатора се върти за да се следи промяната на температурата в помещението. Няма начин да промените този начин на работа.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Да , но върти много силно . Имам и друг климатик от същата марка и при него не е така. Ако си сложиш ръката пред него можеш да усетиш съвсем лек, почти недоуловим путок от въздух, а тук ск работи вентинатора все едно е зададен ръчно на първа степен .

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Така, както го описвате не работи при мен. Когато достигне зададената температура и изключи компресора турбината на вътрешното тяло намалява обороти до много по-ниска степен от първа, така продължава няколко минути. При това състояние духа съвсем леко / доста по-ниска степен от първата/ и не е дразнещо. След което спира или духа много слабо и не се усеща. При мен е монтиран в 34 кв. помещение.
    Точно за това говоря , при всички климатици би трябвало по този начин да се държи когато достигне температурата. При мен е в коридора и е към 2 стаи едната 27 и другата 13кв. И утре чакам фирма да го монтира в хола . Дано там да не работи по този начин. Иначе и при това разположение си достига температурата , но не спира да духа , което е много неприятно [emoji17]

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #10

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    На отопление би трябвало да намали оборотите под първа за да не се усеща хладно духане. На охлаждане обаче няма логика да намаля много оборотите, защото тогава искаш да ти духа хладно.
    /Само едно лирично отклонение, ако в момента е на охлаждане и не искаш да върти турбината като изключи компресора, пробвай режим изсушаване. MHI SRK25ZM-S като е на изсушаване спира турбината когато не работи компресора и я пуска за по няколко секунди през известно време./

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #11

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Това, че имате две машини от даден марка, не означава, че софтуера е еднакъв за всички модели.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #12

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от HukuT0 Виж публикацията
    Да , но върти много силно . Имам и друг климатик от същата марка и при него не е така. Ако си сложиш ръката пред него можеш да усетиш съвсем лек, почти недоуловим путок от въздух, а тук ск работи вентинатора все едно е зададен ръчно на първа степен .

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app
    Друг модел от същата марка ще работи различно спрямо Нокрия, писах по-горе ,че при този модел управлението на турбината е по-различно. Симулирах достигане на температурата при мен и като изключи си духа нормално за този модел. Може би на Вас Ви се струва силно или е монтиран в неподходящо помещение /неподходящо място.
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #13

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На отопление би трябвало да намали оборотите под първа за да не се усеща хладно духане. На охлаждане обаче няма логика да намаля много оборотите, защото тогава искаш да ти духа хладно.
    /Само едно лирично отклонение, ако в момента е на охлаждане и не искаш да върти турбината като изключи компресора, пробвай режим изсушаване. MHI SRK25ZM-S като е на изсушаване спира турбината когато не работи компресора и я пуска за по няколко секунди през известно време./
    Ще го пробвам на режим изсушаване, но найстита на отопление е доста по-неприятно .

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Друг модел от същата марка ще работи различно спрямо Нокрия, писах по-горе ,че при този модел управлението на турбината е по-различно. Симулирах достигане на температурата при мен и като изключи си духа нормално за този модел. Може би на Вас Ви се струва силно или е монтиран в неподходящо помещение /неподходящо място.
    По-скоро не е монтиран в правилното помещение, защото съм пробвал когато духа без да работи компресора да му задам след това тъчно първа степен на вентилатора и шума е един и същ [emoji17]

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    26
    #15

    Отговор: Софтуерна промяна в работата на климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Това, че имате две машини от даден марка, не означава, че софтуера е еднакъв за всички модели.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Да съгласявам се напълно , но все ми се струва , че не е нормално постоянно да духа на първа степен на турбината

    Sent from my SM-N9005 using SetCombG Forums mobile app

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Idol 2 - софтуерна драма
    От Мартина Ламбова във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 04-09-14, 12:12
  2. универсално управление работата на климатика
    От lz1hka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-12, 20:30
  3. Въпрос за работата на климатика
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-12, 22:15
  4. Софтуерна телефонна централа - как?
    От Araiz във форум Поддръжка
    Отговори: 15
    Последно: 07-03-09, 00:16
  5. Мнения за работата на охладител
    От rado__ във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-07, 18:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе