Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree5Одобрявам
  • 3 Post By VanDan
  • 2 Post By necata2

Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1

    Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit.

    За какво си "говорят" външното и вътрешното тяло? На какъв "език"?
    Примерно топлинните загуби на помещението нарастват и трябва да се увеличат оборотите на компресора. Това се установява от вътрешното тяло и после какво следва.....

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #2

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Вътрешното тяло изпраща пакет данни по серийната комуникация, в който се съдържа и командата за обороти на компресора. Оттам нататък външното тяло изпълнява командата, като се съобразява дали има налични рестрикции за това, например висока температура на компресора, на IPM-модула и други, т.е. командата се изпълнява до таква степен, до каквато позволяват условията. Същевременно, тъй като комуникацията е двустранна, външното тяло изпраща към вътрешното реалните обороти в момента, както и много други данни, разбира се. Електрониката във вътрешното тяло се явява "диригента" на цялата система. В някои сервизни се среща описание на комуникацията, мисля на Hitachi съм срещал. Но тя не е стандартизирана, всеки производител сам си я определя.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    А оборотите как се пращат, като фиксирана стойност или като оборотна степен.
    Примерно за външният вентилатор има оборотни степени. "fC" =600 за 10-ка, "fC" =700 за 13-ка, и "fC" =800 за 16-ка.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #4

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    А оборотите как се пращат, като фиксирана стойност или като оборотна степен.
    - това няма как да се разбере по лесен начин, специално за този и тошиба като цяло, тъй като, знаеш, комуникацията я няма описана в сервизните. Трудният начин е да се подслуша комуникацията с логически анализатор, което е много времеотнемащо и трябва много, много да си заслужава, за да се направи. Не съм стигал до там още за климатиците, но ако има нужда може да се направи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Много се чудя дали да сменя вътрешното на тошибата с друго. Май няма да се намери от 6-ца и най-близко според сервизните е от дайсейкай 6.5 . А ако не тръгне?
    Подочух, че подовите тръгвали с външно дайсейкай (не знам с кой модел точно).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    milanov, знам че не е хубаво да се коментират други хора с някои изрази, но това твоето за мен е "болен мозък"... Толкова терзания и душевни и мисловни напъни за някакви си битови уреди. Не е нормално това. С най-приятелски чувства ти го казвам.
    Aleksandars, Mega и ivan74 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Цитат Първоначално публикувано от djenev Виж публикацията
    Вътрешното тяло изпраща пакет данни по серийната комуникация, в който се съдържа и командата за обороти на компресора. Оттам нататък външното тяло изпълнява командата, като се съобразява дали има налични рестрикции за това, например висока температура на компресора, на IPM-модула и други, т.е. командата се изпълнява до таква степен, до каквато позволяват условията. Същевременно, тъй като комуникацията е двустранна, външното тяло изпраща към вътрешното реалните обороти в момента, както и много други данни, разбира се. Електрониката във вътрешното тяло се явява "диригента" на цялата система. В някои сервизни се среща описание на комуникацията, мисля на Hitachi съм срещал. Но тя не е стандартизирана, всеки производител сам си я определя.
    Това е голата истина и всякакви напъни в посока разкодиране на комуникацията са почти безполезни. Всичко опира до липсата на станадартизирани протоколи. Такива няма и между дистанционното и вътрешното тяло. Преди време питах тук и го потвърдиха всички разбиращи колеги. Идеята беше да се направи управление на климатика през GSM мрежата. Отказахме се и една от причините беше именно тази. Другата сериозна причина е липсата на двустранна комуникация между ДУ и климатика. Останахме само на режим "Старт-стоп" при предварително програмирани параметри.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor&lt;=&gt;Outdoor unit

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    milanov, знам че не е хубаво да се коментират други хора с някои изрази, но това твоето за мен е "болен мозък"... Толкова терзания и душевни и мисловни напъни за някакви си битови уреди. Не е нормално това. С най-приятелски чувства ти го казвам.
    Ако може без квалификации за мозъци и прочие. Дай нещо съществено по темата.

    - - - - - - - - - -

    Lupus, китаеца продава "универсално" дистанционно за 1001 модела климатици. Явно има някаква информация за протокола.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #9

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Миланов всякакви комбинации стават и съм виждал.При Дайкин с външно на Боб всички модели работят без Урурото.При МЕ пак същото,и при Фуджицу е така,можеш да си правиш всякакви Франкенщайни.Тошиба също не са изключение,8-ца външно с 6,5 вътрешно съм виждал и др.
    Rumb@ta и milanov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #10

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Ако няма някакви кардинални разлики м/у два модела и аз не виждам пречка да се комбинират. Само при МХИ, ако са направили софтуера като японския аналог, мисля че няма да стане.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Двупосочна серийна комуникация Indoor<=>Outdoor unit

    Ми да почвам да търся вътрешно на 6,5. Малко се поизчерпаха, но мисля че ще се намери.Според сервизното даже парт номерата на повечето чаркаляк е еднакъв. Ще си имам резервна турбина, моторче, плазма, филтри.......ихаааа.
    Защо обаче някога ми казаха, че не можело различни тела. Всичко си било едно за друго.

    Благодаря necata2 .


  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Osaka CH-20-SR indoor
    От boiski във форум Климатици Osaka
    Отговори: 7
    Последно: 18-12-15, 15:18
  2. Samsung: AQV12ABAX, indoor: E101; outdoor: OTP Error ???
    От _Technics във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-12, 16:43
  3. Грешка 21 unit 1
    От wildpeasant във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 18-05-11, 16:44
  4. ME MUZ-GC35VA - outdoor, ME MSZ-FA25_35VA - indoor
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 06-12-07, 22:51
  5. Програма за комуникация
    От userx във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 20-03-05, 18:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе