Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Климатика вие/свири...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1

    Климатика вие/свири...?

    Влизам сутринта в стаята и някакво страшно виене. Все едно като трансформатор, но с по-висока честота. Домашните не смеят да кажат. Как са спали цяла нощ не знам. А виенето си беше от дайсейкая. Като го изключих стана тишина. Не беше се форсирал, малко под 500W работеше. Някъде във форума беше станало на въпрос, че такова виене/свирене е от силовото управление на компресора. Ако не се бъркам нещо. Но при мене виенето/свиренето се предава явно по тръбният път защото и в съседната стая през която минават тръбите също се чуваше. После го включих, но нямах време да го чакам да си приключи форсирането и да се кротне за да видя пак ли ще пее. Такова виене/свирене, има и някой път като излиза от off преди да завърти турбината, но е по-тихо и тръгне ли турбината го замаскира.
    Направо ми ПИСНА вече.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Сузуми издава такъв шум при определено натоварване ,в офиса не прави впечатление на никого но в спалня би било недопустимо.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Да не се получава някакъв резонанс? По външното тяло нещо да не звънти и да се предава по тръбите, или да е замръзнал в долната част? Прегледай му ламарините, натисни леко и внимателно дъно, решетка, може да се оправи.
    По моето външно няма скреж и все още нищо не дрънчи, работи си плавно като изключим, че компресора се е набрал и се чува повече.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Сузуми издава такъв шум при определено натоварване ,в офиса не прави впечатление на никого но в спалня би било недопустимо.
    Да разбирам ли, че такава им е направата на тези климатици или при мене нещо е тръгнало по нанадолнището. Щото ако го отнесе някой и след месец каже кръц, да не ми почнат разправиите.

    Jack, от вън на терасата при външното не можах да чуя това виене/свирене. Или бучащото МХИ не ми позволи.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Нали е гаранционен ве, а и ти си го обявил вече какво го мислиш.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-01-17 в 17:02.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #6

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    И при мен се чува нещо такова последните дни. Мислех че си е турбината.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Ива вариант при силен вятър да се чува свирене в ламелите, понеже са доста гъсти.И на моя III съм чувал свирене в ламелите, но вътре не се чува ,само вън.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #8

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Във вътрешен балкон е монтиран. Единственият вятър който го вее е този от МХИ-то. Като го спрях защо стана тихо, баш си е от компресора, май.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #9

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Моята теория е, че тялото е леко наклонено към компресора. Почти винаги се получава така, понеже там е по-тежко и стойките поддават няколко милиметра. Част от водата се стича към компресора и тампоните му замръзват. От там цялото шаси започва да вибрира и звука е точно такъв - като от трансформатор...
    Ако не беше двойнороторен щеше да бучи още по-силно.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Аз съм приготвил една нова петолевка и ако моя ми засвири на ушенце, както съм си седнал на ракийка и мезе, ще му я лепна на челния капак!
    @ milanov, от ония 1000 кинта останаха 700 и ако твоя не свири фалшиво, може да си стиснеме ръцете
    На здраве на всички

  13. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #11

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Добре де, защо японските не вият ? Да не са прегракнали ? Нали и те са с двойнороторен компресор , странно .

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #12

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Хм, напоследък все флагмани се обсъждат...

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #13

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Не знам защо Японските не вият, но на комшията 3 годишното Фуджицу в този студ го чакам всеки момент да излети от стойките! Прибирам се от работа и слушам звук на излитащ самолет. На първи етаж сме и климатиците са на метър над главите ни. Викам - от студа е? Отивам под моя старец, вслушвам се и..... Викам - ебаси, не работи, станало му е нещо? Да ама не, работи толкова тихо, че ми изкара акъла! Плюх си три пъти в пазвата, прибрах се, съблякох се по къс ръкав и таман даваха прогнозата за времето. Викам си - за какво ли да я гледам, каквато - такава!

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Миланов, машината ти е наред. Просто, като е разбрала за желанието ти да се разделяш с нея, се е разцвилила от щастие!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Климатика вие/свири...?

    Разходихме се по оборотните степени с hi power-a и сега се кротна и млъкна. До кога, ще се разбере. Малко ме разочарова, че се развъртя само до 1480W (25ZM-S вдигна 1248W), но все пак е "-12". Или пък ми е сърдит,че само го фАля.
    И аз мисля, че климатика си е наред. Само дето "екстрите" му ми идват в повече.
    /Пазарлъка в другата тема. Тази е за пеене. /

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво свири WinAmp-ът ви в момента?
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2319
    Последно: 11-01-24, 01:06
  2. Климатика се самоизключва.
    От Шменти Капели във форум Климатици Midea
    Отговори: 15
    Последно: 31-05-15, 19:52
  3. Да изключвам ли климатика?
    От corsa16v във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-10, 12:56
  4. как да накарам Winamp да свири с 4 канален звук?
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-09-06, 09:52
  5. DVD-ELITE свири ли MP3-ки записани на DVD-R/+R
    От Lubo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-04, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе