Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 57 от общо 57

Как да излъжа топломера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #46

    Re: как да излъжа топломера

    Уффффф, абе когато се прави ток и пара за парно нямаме вакуум в кондензатора. Аз говоря за ТЕЦ-овете където се прави само ток. Данните които съм дал са точни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #47

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Пропуснал си поста на Lupus:http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg229008
    Да така е.Затова и изтрих поста си.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    19
    #48

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Малко съм се откъснал от теорията и не съм сигурен дали тук важи цикълът на Карно( не е ДВГ) . Като имам малко време ще почета и помисля и като имам отговор - ще ти отговоря. Но съм далеч от мисълта, че тези данни, които се посочват от всички производители са неверни. Засега чисто и просто им вярвам!
    Формулата на Карно не е само за ДВГ, доколкото си спомням, а по принцип за топлинни машини. А котелът би трябвало да е топлинна машина. Може и да греша, не знам. Аз също им вярвам, все пак реномиран производител не може да си позволи откровено да лъже, но зависи как се мери. Какво пречи да се цитират данни за КПД като отношение на енергията на изхода на котела спрямо тази постъпила в топлообменника или нещо такова. Трябва да се погледне в стандарта.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #49

    Re: как да излъжа топломера

    Никой ли не се усети, че няма реална машина която да работи по цикъл на Карно. Цикълът на Карно е с най-голям КПД и се стремим да се доближим максимално до него. Реалния цикъл е цикъла Ренкин.

  6. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #50

    Re:Как да излъжа топломера?

    Привет на всички. Темата е доста старичка, но реших да питам в нея, за да не "наводнявам" форума с друга.
    Някой може ли да ми каже тези т.нар. топломери в крайна сметка отчитат ли градусите в стаята или само на радиатора. На вентила имам 5 степени, обаче не ми е ясно те отговарят ли на някакви градуси в стаята? Имат ли нещо като термореле тези топломери или това деление е като степените на ел. печката?
    Моят топломер е като този на снимката http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/Parno_11-07-33.jpg

  7. ksm
    ksm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    67
    #51

    Re:Как да излъжа топломера?

    Най лесно става като махнеш батерията на самия топломер

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #52

    Re:Как да излъжа топломера?

    Не знам дали става на всичките тоя вариант с батерията,защото някой топломери са с памет.
    най добре е да го демонтираш и да го изкараш на терасата.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #53

    Re:Как да излъжа топломера?

    Малко късно се включвам. Навремето преди дъртаците от входа да си махнат радиаторите и да се спре парното от време на време ми идваха двойни и тройни сметки, което ме вбесяваше и реших да направя един опит. Свалях си топломера (Сименс - направих си специален инструмент за демонтаж без чупене на пломбата и зъбчетата) и го слагах през последните 3 дни от месеца преди засичането. Е бога ми..............разлика в сметките почти нямаше. В един момент се оказа , че във входа сме останали само 3-ма с включени радиатори и последните 2-3 месеца за един радиатор в хола, пускан от време на време имах по 350 лв/месец.
    На предишния ми адрес имаше един комшия от Топлофикация и той направи някаква магия на централния топломер. Сметките ни не надвишаваха 50-60лв/месец, колкото и трябва да си бъдат. На много места изритаха фирмите за топлинно счетоводство и сметките им спаднаха драстично. Ако всички жители на двата входа към абонатната си ползват парното за сезон 2011-2012 сметките за апартамент 65-70м2 бяха под 100лв при 25 градуса вътрешна температура(панелен 8-етажен блок без изолация).
    Оносно газта, колеги от Стара Загора се оплакват, че докато са били само на ток са плащали по 150-200лв/месец, а след газификацията по 100 ток и по 150 газ. Ако ме лъжат те, лъжа ви и аз. Имам приятели на газ и не съм чул някой да е доволен. Сметките били съизмерими с тази на тока.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #54

    Отговор: Re: как да излъжа топломера

    който чел, чел..
    Този пост е редактиран от fakir; 27-11-16 в 17:44.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #55

    Отговор: Как да излъжа топломера?

    Това по радиаторите не е точно топломер, а е нещо като разпределител, т.е. каква част се пада на радиатора от общата топлинна енергия отчетена от топломера в абонатната станция. Топлофикационното дружество нищо не губи дори на всичките радиатори да се "развият рапидките".

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #56

    Отговор: Как да излъжа топломера?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Това по радиаторите не е точно топломер, а е нещо като разпределител, т.е. каква част се пада на радиатора от общата топлинна енергия отчетена от топломера в абонатната станция. Топлофикационното дружество нищо не губи дори на всичките радиатори да се "развият рапидките".
    .. дръжеството губи срещу .. бутилка водка

    за дипломацията няма граници! докато има бедни хора, ще има корупция.
    Този пост е редактиран от fakir; 27-11-16 в 17:48.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #57

    Отговор: Как да излъжа топломера?

    Това не е така. Политиците ни бедни ли са?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Помощ - Как да излъжа принтера
    От nilag във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-03-10, 09:39
  2. Как да "излъжа" Powerdrome ?
    От ivantcho във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-05, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе