Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Pat
  • 2 Post By Lazar

UPS за газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    UPS за газов котел

    Поставиха ми за цел да се постави UPS на газов котел. На котела пише "Fer" някакво съкращение и нищо друго освен някаква гаранция на италиански. Според собственика е някъде към 30 kW. Консумацията никой не можа да каже каква е. Варираха мнения от 180 до 250 W. Пробвах с няколко UPS и разни инвертори но без успех. Започнах с 175 W, 300 W, 500 W, 1000 W и външен 160 A/h акумулатор. Първите два не стигаха и дисплея при някои щракания вътре гаснеше. При вторите напрежението не мърдаше, но при три поредни опита за палене се чуваше някакво шракане, явно на клапан за газ и се даваше на дисплея грешка. Въпросът ми е някакъв пик на мощност ли има, или не обича правоъгълно напрежение? Някой занимавал ли се е с подобно нещо?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #2

    Re: UPS за газов котел.

    Споменавано е в стара тема. Заради синусоидата е най-вероятно. Решението е APC smart UPS (най-реална синусоида). Дано да може да го пробваш преди да го вземеш.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: UPS за газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Споменавано е в стара тема. Заради синусоидата е най-вероятно. Решението е APC smart UPS (най-реална синусоида). Дано да може да го пробваш преди да го вземеш.
    И аз мисля, че проблема е във формата на напрежението. Трябва ти UPS със синусоидално напрежение на изхода. Консумацията ще определиш лесно, като свържеш един амперметър за променлив ток (или токови клещи) и я измериш.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #4

    Re: UPS за газов котел.

    Лошото е ,че почти всички UPS при минимално натоварване на изхода излиза 150-160 V. Само една китайска марка "Paco" даваше нормално напрежение на изхода. Поне така беше при захранването на помпите за локално парно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: UPS за газов котел.

    Има UPS-и специлано за такива цели, които се вързват към външен акумулатор. Продават се по магазините за печки с водни ризи(Прити). Смарт UPS-а на APC е хубаво нещо, но скъпо. Освен това най-евтиният им модел(Smart UPS SC) не е с идеална синусуида. Ако модела е Smart UPS без допълнителни букви става, но няма да е евтино, но пък с много висока надеждност.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #6

    Re: UPS за газов котел.

    В никакъв случай Paco.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #7

    Re: UPS за газов котел.

    За помпа за локално парно е може би най-доброто решение. Преди 3 год. 73 лв. срещу 150 - 160 лв. за аматьорски български изпълнения и то само до 100 W на изхода. От изпробваните от мен UPS само Пакото развиваше ном. изх. напрежение при товар 25 - 60 W, колкото е една помпа за парно.

  10. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #8

    Re: UPS за газов котел.

    Има една фирма в Стара Загора, която се занимава само с такива UPS-и. Казва се БГ Инженеринг ООД. Сайта им е : http://www.bgups.com/
    Имат цех за производство на такива UPS-и. Ползвал съм ги и съм доволен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #9

    Отговор: UPS за газов котел

    Привет на всички потребители и гости на темата!,

    от скоро съм във форума, но с негова /Ваша/ помощ от друга тема разбира се, избрах , поръчах и вече съм притежател на газов котел...Bosch Condens 2500W модел WBC24-1DE23 с управление Bosch Control CT100,

    котелът дори не е монтиран, но аз мисля за ползването му когато спре тока..., и ИЗОБЩО възможно ли е?
    от разговори със "специалисти"...в сферата на газовите котли, и от написаното ..по темата, се учудвам от изказаните негативни становища.
    от техническите описания на почти всички нови модели котли - прави впечатление ниската им ел.мощност от порядъка на 100-150W

    аз имам някакъв опит с резервирано захранване на слънчеви и отоплителни инсталации /камини с водни ризи и пелетен котел/,
    и съм убеден в нуждата..особено след бедствения март миналата година...благодарения на синхронния генератор от Lidl за батериите на UPS -a, фризера+хладилник,ТВ , осветление и разбира се пелтетния котел, -моите родители оцеляха на вилата...

    т.е. не разбирам, кое ще пречи на един съвременен газов котел да работи 3-4 часа, с ИНВЕРТОР 500-600W - захранван от външен акумулатор 95-100Аh-разбира се със истинска синусоида...на INTEX примерно или някой от моделите в електроникабг

    аз разбира се ще поставя въпросът и пред оторизирания сервиз като му дойде времето, но ще ми е полезно да чуя и Вашето мнение и опит по темата,

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: UPS за газов котел

    Нищо няма да му пречи след като можеш да осигуриш такъв капацитет на батериите (акумулатора). В тоя ред на мисли е редно да се отбележи, че предназначението на UPS-а не е осигуряване на продължителна работа, а непрекъсваема работа докато се включи резервния генератор, който осигурява продължителността. Големите капацитети на батериите не са за осигуряване на продължителна работа, а за да може UPS-a да поеме по-голямо моментно натоварване.
    kalcheff1 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #11

    Отговор: UPS за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Нищо няма да му пречи след като можеш да осигуриш такъв капацитет на батериите (акумулатора). В тоя ред на мисли е редно да се отбележи, че предназначението на UPS-а не е осигуряване на продължителна работа, а непрекъсваема работа докато се включи резервния генератор, който осигурява продължителността. Големите капацитети на батериите не са за осигуряване на продължителна работа, а за да може UPS-a да поеме по-голямо моментно натоварване.
    Приемам напълно тази теза, но има и друга гледна точка, която важи в случая с отоплението /слънчево и друго/...,
    действително съвременните инвертори със зарядно за външен акумулатор напълно покриват изискванията за UPS относно време на превключване и гарантират непрекъсваема работа.
    въпросът е, че не е удобно за 5 минути спиране на тока да тичаш до генератора, или още повече да го пускаш автоматично ...
    ..моите наблюдения с прекъсването на ел.захранването - поне в малките градове още повече села и вилни зони сочат следното:
    -най-чести са спиранията до 5минути и разбира се токовите удари за секунди които не са проблем
    -ако обаче от "енергото не оправят тока" до 30минути, ще се борят поне 2 часа...
    -ако не дай си Боже не успеят и за 2 часа...отива половин ден - тогава аз мисля че е време за генератор

    затова смятам, че едно резервирано захранване /по скоро батериите/, е добре да гарантират 2-3 часа работа, в бедствени ситуации палиш генератора за 2-3 часа - зареждаш батерията-гасиш... и така докато ... свърши безина/нафтата

    за мен ще е от полза да споделим опит относно типа-модела на ползваните резервирани захранвания и най вече тип-капацитет-цена на използваните батерии.

    лично аз съм ползвал няколко такива устройства...
    -100W/7Ah/10мин. батерия колкото да си загасиш печката-камината с 1 помпа
    -едно самоделно с инвертор 350W /от Алито../ с истинска синусоида с външен акумулатор /стария от колата/ и релейна схема за превключване и зареждане на батерията с външно зарядно...
    -сега на слънчевия колектор съм един приличен на INTEX 400W, - пробвал съм го с различни външни /стари/ батерии....
    този INTEX задължително този ще го пробвам на Боша, след като го монтират, ...но от сега се съмнявам, понеже се замислям за хидравлични схеми с допълнителна помпа за радиаторите..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,590
    #12

    Отговор: UPS за газов котел

    Никой в този форум досега за 7-8г. от както ползвам газов котел не е споменавал да използва UPS за котела си.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #13

    Отговор: UPS за газов котел

    Излишно вложение
    tony34al и JordanS харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: UPS за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Никой в този форум досега за 7-8г. от както ползвам газов котел не е споменавал да използва UPS за котела си.
    Какъв е смисъла?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #15

    Отговор: UPS за газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Никой в този форум досега за 7-8г. от както ползвам газов котел не е споменавал да използва UPS за котела си.
    Действително, като се замисли човек, няма смисъл от UPS за газовия котел при условие, че ще издържи най-много 2 часа - които може да изкараш и без отопление...., ако положението е по критично-пак оставаш на студено, понеже ще паднат батериите ...
    и отново опираш до бензиновият генератор като кардинално решение за бедствени случаи.
    Не се учудвам, че почти никой не ползва Резервирано захранване за Газов котел, тъй-като спирането на ток не е фатално както при камините с водни ризи, освен всичко газифицирани са предимно големите градове...в които районите имат дублирано захранени трафопостове... и доста експедитивни ремонтни групи.,
    .... още помня физиономията на сина /15г./...който беше поканил тайфата за тази Нова година на купон в къщи /кв.Байкал-гр.Кърджали /....и тока спря, 3-пъти на 31-ви Декември...за 20мин./ 2часа /1 час- последно към 19 часа..., камината работеше - благодарение на UPS-а... но нямаше ток за уредбата, ...добре че имах под ръка стария инвертор 400w/12v +акумулатора на колата=TV и музика за купона.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Излишно вложение
    май наистина ще си променя концепцията по "резервиране" и ще спестя едни пари за нов инвертор и батерия, без да се отказвам от генератора..., и без това ще ми остане излишен от вилата..., досега с него /2.6КВт-синхронен от Lidl/ не съм имал проблеми с контролера на слънчевата инсталация и управлението на пелетния котел, -надявам се и газовия котел да работи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  2. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  3. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 20:03
  4. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 11-12-11, 00:27
  5. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 05:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе