Страница 11 от 181 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #151

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Разход за м.12.2011 (от 28.11-28.12)-240 м3.Среден разход :240 м3 : 30 = 8 м3 дневно ! Стара Загора,апартамент 92 м² монолит, етаж 1 (отдолу мазета,външен,отстрани и горе,необитавани ап.),4 членно сем. отопление,готвене и ГБВ.Котел Вайлант-24 KW с модулиращ стаен термодатчик и 92 бр.глидера Н 500. Външна и вътрешна изолация,ал.дограма. Три стаи - север и една - юг. Поддържана дневна Т-21°,нощна Т-18°.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #152

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Ами скъпее ми нещо..колко газ гарчиш за 24 часа тези дни?
    Ами за последните 4 дни разходът е 37 кубика, което е около 9 кубика и малко на ден. Не е малко, но през последните дни грях и 4-те стаи, т.е. цялата къща, понеже имах повече хора у дома.
    Нямам изолация на къщата и съм с дървена дограма, която е уплътнена, но самите прозорци много студенеят, въпреки че съм с 2 слоя стъкла(между стъклото и щорите има един студен слой въздух, но дървенията не духа).
    Имам секретен вентил само на 1 от радиаторите и за момента съм без термостат в най-студената стая, но предвиждам да направя подобни ъпгрейди на системата.

    Друго ме притеснява повече - като отворих кутията на газомера вътре миришеше на газ. Това не е нормално, нали? Към кой да се обърна, за да се поправи евентуалният теч?
    Ако и от този теч ми се пише допълнителен разход... нямам думи!

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #153

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Обърни се към газовото дружество или към надзора - той ще и набере . Можеш предварително да провериш къде е теча - от коя резба - дали преди или след разходомера - взимаш една чаша, разтваряш малко веро с вода и и с една гъбичка обливаш всяко съединение - най-вероятно от холендрите на разходомера.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #154

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Още утре ще им докладвам за теча. Надявам се да не се цупят, че съм отварял кутията на разходомера, понеже тя е от сините, отварящи се с квадратен ключ и от Овергаз не са ни дали гаечен ключ за нея (отваря се и с обикновени клещи естествено :D ), което евентуално предполага, че не искат клиентите да отварят кутията. Ма ако течът е газ, която после ми я пишат в сметката е доста... нагло. Все пак те си сменят разходомерите, не съм аз този, който е недозавил резбите.

    Да питам друго - на каква температура на водата ви се получават тези сметки? При мен в момента с 3 работещи радиатора, без стаен термостат, 25KW-овият котел е нагласен на около половината от мощността си, и с тези настройки работи на 60 градуса, при което като ги достигне се изключва, вероятно за да не прегрее, поради малкия обем на системата с 3 топлообменника.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #155

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Няма да се сърдят. Защо ми се струва, че и при тебе нещо не е наред? Кажи какви са радиаторите и какъв е котела, че да работи на 60*С с тях?
    ПП. Извинявай, сега видях, че сме го коментирали

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #156

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дойде ми изравнителната сметка за периода 01.10-30.12.2011г. При нас в Плевен Черноморска Технологична Компания (ЧТК) засича на тримесечие.
    1. Октомври - 265лв. авансови
    2. Ноември - 265лв. авансови
    3. Декември - 409.55лв. за доплащане за изразходени реално 890м3 газ за периода 01.10-30.12.2011г.
    Средно по 313лв. или 296м3 на месец.
    Това за стара еднофамилна къща 92м2 (4 стаи, баня и остъклено входно помещение) + пристройка и баня 30м2. Къщата и пристройката са изолирани изцяло с 5см. стиропор, хола от миналата година вътрешните стени и тавана с вата под гипсокартона, детската с окачен таван. Половината прозорци са с алуминиеви и ПВЦ дограми , а на останалите двойни дървени с външни ПВЦ щори. 22-23гр. със седмичен стаен модулиращ програматор. Винаги има човек в къщата или пристройката и за това не мога да слагам температури от рода на 18гр. 21гр за моята жена и дъщеря са студ и ми реват на главата.
    Почти непосилни вече ми стават разходите, но не виждам алтернатива - климитаци никога не могат да топлят всичко и така както сега. А на твърдо гориво хамалогията не искам да си я спомням, а и там няма да получа тази равномерна температура - или ще е много топло или ще изстива.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #157

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тези,плюс 2° стайна Т до 23° ти качват сметката с около 20% !!! На месечна сметка 300 лв.тези 20% са 50 лв.х 3 = 150 лв.за периода. Много ли са или малко ти сам преценяш ??!! Тя и на моята жена все и е студено,но на края на месеца само аз се бъркам....Доказаната истина е,че искаш ли конфорт и уют,трябва да се плаща..! Това не прече ние да продължаваме да оптимизираме работата на котлето и системата. За същия период при мен кубиците са 510 (74м3,196м3 и 240м3),но ти топлиш и 30 м² пристройка повече..!

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #158

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам за другите, но 21 градуса си е студ за семейството ни. обикновено държим около 24 градуса. Като беше малко детето, дори 25 градуса сме държали. Обаче такъв вариант за 21 градуса, просто няма, че тя жената ще ме изсели. Това че държането на 24 градуса на газ е скъпо удоволствие е друга тема.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #159

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То по тази логика е най-добре да държим 10 градуса. Супер евтино ще е.
    И за мен под 23 градуса си е студено.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #160

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Разбира се,че всеки сам избира на колко градуса да се отоплява ! Просто констатирам от личен опит,че покачването на 1° в стаята,слага 10% към сметката и това е. Далеч съм от мисълта,че 21° стайна Т е оптималния вариант,но като чета във форумите,има семейства,които държат и под тази температура....защо ли ??!!

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    4
    #161

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте. Да споделя и аз малко информация. Отоплявам се от 2 месеца на газ в София, в полите на Витоша, доста студено място. Отоплявам 2 етажа и половина от къща, като общата РЗП на отоплените помещения е 310 кв.м. Ползвам 31кВ. котел Висман, двуконтурен, а инсталацията е около 50 кВ. Имам изолация 5 см. За целия ноември консумацията ми е 563 кубика, а за декември 620 кубика, което според мен е добре, защото до сега на въглища горе долу пак толкова излизаше.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #162

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan65
    За целия ноември консумацията ми е 563 кубика, а за декември 620 кубика, което според мен е добре, защото до сега на въглища горе долу пак толкова излизаше.
    Че това е една влакова композиция!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #163

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Тези,плюс 2° стайна Т до 23° ти качват сметката с около 20% !!! На месечна сметка 300 лв.тези 20% са 50 лв.х 3 = 150 лв.за периода. Много ли са или малко ти сам преценяш ??!! Тя и на моята жена все и е студено,но на края на месеца само аз се бъркам....Доказаната истина е,че искаш ли конфорт и уют,трябва да се плаща..! Това не прече ние да продължаваме да оптимизираме работата на котлето и системата. За същия период при мен кубиците са 510 (74м3,196м3 и 240м3),но ти топлиш и 30 м² пристройка повече..!
    Напълно подкрепям колегата!При мен в стаята с FR100 най-високата Т е 20С.Това ми е спалнята и през нощта дори поддържам 18С.Ами перфектно е са спане...когато там е 20С, в детската е 22макс., а това е достатъчно за децата.Според мен в Бг майките доста грешно държат децата им да са на 24-25С...ама това си е мое мнение.Та когато в спалнята е 19-20, в дневната е 23С, а семейството там прекарва 80% от времето през което си е в къщи.
    Това е ситуацията при мен и определено смятам, че 1-2 градуса отгоре не си заслужават парите, които трябва да се дадат допълнително....

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #164

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    275 м3 за декември,90 м2,4 стаи,къща само измазана без изолация отвън и отвътре,пет камерна PVC,не ме топлят отникъде,темп.на водата 55 градуса,котела се управлява по темп.на водата т.е. нямам термостат,поддържана темп. през деня 21,нощем 19-20 градуса(контролира се с термоглави на радиаторите).
    Котлето е Vaillant TurboTec Plus 6,7-20 kW

    Става въпрос за Асеновград.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #165

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    felipe, какви са ти радиаторите? При тази ниска температура на водата ми се струва, че ще имаш чести включвания и затова разходът ти не е нисък

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 181 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе