Страница 62 от 181 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #916

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При лазарус18 положението е напротив на всички препоръки и пак сметките му са уникални
    Интересно ми е как Lazar е коментирал тази ситуация . Ако разходомера му нещо не е наред,то няма нужда от коментар ! По принцип се стремя да следя редовно форума,но явно съм пропуснал част от информацията понеже често пътувам в чужбина.


    Този пост е редактиран от МИК66; 16-03-16 в 13:25.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #917

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, на ON/OFF работи котела и се включва изключва след определено време.
    Апартамента е топъл, но откъм дограма/изолация е доста зле. Под мен не живее никой и пода е доста студен.
    След 3-4 дни без отопление температурата пада до 15-16 градуса при около 0-5 градуса навън.

    ПП. За съжаление неправилно отчитащия газомер го смениха преди година. Да не кажа изобщо неотчитащия.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #918

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Значи познал съм леко за предните години, когато "убиваше всичко детско" у потребителите във форума с някакви наистина уникално ниски сметки и температури около 25гр. в стаите. Ако при мен имаше такъв газомер, няколко хилядарки щях да съм напред, но такова "щастие" рядко се случва и бързо се намесват фирмите ако е в техен ущърб, за разлика от обратното. При мен след поставяне преди време от ЧЕЗ на техен нов външен електромер и ми скочи потреблението доста. Старият електромер си беше наред. Новият един дълъг период (1г. и повече) не включваше на нощна и добре, че загледах един път, че нямам нощна енергия в показанията. По едно време уж тръгна, но не спазваше часовете правилно, но никой от ЧЕЗ не се трогна от особено.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-03-16 в 12:19.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #919

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не е такава ситуацията.
    Просто в един момент в рамките на 2 месеца паднаха нелогично сметките. Не мисля, че преди това е имало някакво отклонение в уреда. Сега след смяната му нещата стоят по същия начин като разход.
    Явно жилището е топло.

    Освен това "бързата реакция" на фирмите изобщо липсва.
    То не е за хвалба, но смяната стана след 1 година и 3 подадени сигнала от моя страна /най-вече заради натиска от жена ми/.
    В последствие се оказа, че явно проблема е повсеместен защото бяха сменили газомерите на целия вход. Дано никой от блока ми не чете тук, че подозирам, че ще ме линчуват.
    Всъщност през тази година при мен и още няколко апартамента в блока не се отчиташе нищо като разход.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #920

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Кой ви дърпа за езика да ги пишете тези работи във форума? Медия е все пак, а не изповедалня .......

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #921

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да са ни честити новите цени на газа !!! БРАВО доживяхме . . .

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Batse
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    22
    #922

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някой има ли представа колко ще е намалението и в дружествата? След всичките миналогодишни намаления, реално цената се понижи с около 20% или бъркам нещо? Говоря за overgas.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #923

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте и аз съм с отопление на газ най- накрая. Котела е Бош конденз 2500 двуконтурен, нямам стаен термостат настройките са - за отопление 70 градуса, за топла вода 40 градуса. Апартамента е 80 кв. м., радиатори - кухня - 10 глидера Н 60 - 9 кв.м., детска 13 кв.м. 20 глидера Н 60, спалня 20 глидера 13 кв.м., хол 17 кв.м. - 33 глидера Н 30, изолиран , вътрешен апартамент. Дали са добре температурите които съм задал. Мерси на всички за помоща.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #924

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Според мен е кощунство такъв котел да се ползва без регулатор. И не разбирам каква е логиката да се купи котел без регулатор, след като промо пакета с регулатор струва по-евтино?

  12. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #925

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    svalya, Свали температурата на отоплението на 55-60 градуса щом си без стаен програматор. Иначе не ползваш кондензния режим на котела и сметката ще те учуди.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #926

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря за помоща, ъе намаля температурата, мисля да регулирам температурата в стаите само от главите на радиаторите защото постоянно има хора в къщи и само вечер да ги намалявам. Ако не е достатъчно препоръчайте ми безжичен терморегулатор за този котел.
    Благодаря отново, докато улуча подходящите параметри ще питам, помагайте.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #927

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Никой безжичен термпостат няма възможностите на най-евтиния CR100

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #928

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте отново, измина почти месец от включване на парното и очаквам и и първата сметка, не зная колко ще е но парното си е кеф след климатиците. Благодаря за съветите до сега, но отново искам да потърся помощ. Както бях писал не слойих стаен термостат който си беше в комплекта на Бош конденз 2500 двуконтурен защото -
    - стаята в която се сти най- много е наи- далече от котела, постянно има хора в апартамента и на един му е топла на друг студено и решрхме като начало да опитаме с термо глави, ноI да дойда на проблема, както ме посъветва I62 намалих температурата на котела на 55 градуса, понеже както писах на един му е топла, на друг студено , термоглавите са като следва - кухня 3, детска 4, спалня 2 хол 4 и лира леко отворена, обезвездушавах 3 пъти до сега, само първият път излезе въздух, след това не излиза, но когато работи на отопление, ане за топла вода в радиатора в хола се чува съскане като от пълнене с вода, а радиатора целият е топъл, другият проблем е с лирата, когато е малко отворена няма шум, при отваръане се чува шум и при пълно отваряне шума спира. Обезвъздушавам по следния нацхин
    1 отварям термоглавите до край
    2 Спирам котела
    3 започвам от лирата, която е най- високата точка и свършвам с хола, който е последен и снаи- нисък радиатор.
    При едно от обезвъздушаванията манометъра падна до 1 и допълних системата
    Благодаря предварително за съветите, а след 10 дни ще споделя сметката, кочто май няма да е много показателна след толкова игри и обезвъздушавания.

    - - - - - - - - - -

    още малко уточнения, шумът спира, когато се пусне топлата вода или когато спре горелката, в хола спира вечер, когато сложим термоглавата от 4 на 3. Радиаторите като ги пипам са навсякъде топли

    - - - - - - - - - -

    и още нещо, за 20-ти път чета книжката на котела и не мога да разбера къде е тозиавтоматичен обезвъздушител, защото без него всичко правя според мен както трябва

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #929

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Автоматичния е в котела, а ти шумят термовентилите. Свиквай, не е от въздух.

  18. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #930

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    svalya, пробвай с намаляне скоростта на помпата да намалиш шума в радиаторите, провери задължително как се държи режим БГВ при по-ниска скорост на помпата .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе