Страница 63 от 181 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #931

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Mersi за бързите отговори I62 и аз си мислех за скоростта на помпата, но ме мога да се ориентирам как да я намаля, ако можеш съветвай.
    Никакъв друг начин няма и защо само лирата и в хола шумят.

  2.  
     
  3. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #932

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    " Оборотите на циркулационната помпа на отоплителната система
    могат да се променят от клемната кутия на помпата." Цитат от ръководството. Обикновено е 3-та скорост. Изключи захранването на котела с ел. напрежние и превключи на втора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #933

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    мерси ще пробжам

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    2
    #934

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    чудех се дали да отварям нова тема, но ми се струва излишно... та, искам съвет за оптимизация на работата на котела(който е пълно дърво, но по-надолу ще обясня)

    когато изключи, забравя да включи дълго време, терморегулатора на различни места в една стая... прави разлика от 4-5 градуса, което не е ок.. поставен на по-хладно място в дадена стая, става доста топло навсякъде, а на топлите места(високо; по-близо до радиаторите) пък идва въпросният проблем със забравянето за включване и усещането за изстинали крайници настъпва сравнително бързо(около или по-малко от час) и докато затопли отново си минава време..
    за момента решавам проблема като терморегулатора е в най-студената стая.. както прочетох в някои от темите

    другият проблем е високото потребление което е близо 1 кубик на час, което за средно жилище ми се струва прекалено, дори и за неадекватния котел, който бях принуден(не с пистолет до челото де) да купя
    ето и параметрите(които са ми известни) на цялата инсталация и жилището:


    - 20кв хол; изток 15 глидера
    - 19кв спалня; североизток 16 глидера
    - 13кв спалня;север 11 глидера
    - 14кв трапезария;северозапад 12 глидера
    - 4кв баня; запад лира 800-900~ вата; изчезна опаковката; а в договора беше заложена друга лира, но това е друга тема
    - 7кв коридор нищо... което може би е грешка
    външен; след основен ремонт; без външна изолация; вътрешна само на тавана, като е смъкнат на 2.5м~; пода е с дървен паркет, 5мм xps и отгоре ламинат 10мм и 8мм; пълен вход; под и над мен са пенсионери; до малко дете; ПВЦ дограма;
    трапезарията, банята и коридора са най-студените, най-малките и най-неизползваните помещения :D
    тухлено(дебели стени) старо строителство, на което догодина му предстои да се изолира(не останаха средства тази)

    глидерите
    Модел
    Височина
    Междуосово разстояние
    Ширина
    Дълбочина Водно съдържаниe
    МощностΔ T 60 K
    mm mm mm mm l Watt Kcal/h
    EL600 680 600 80 95 0.39 198 171

    това е котела
    Fondital Antea CTFS 24 AF - котел газовый двухконтурный турбированный (турбо). Купить в Николаеве, Одессе, Киеве, Донецке

    70° - за отопление
    40° - за разни битовизми :D
    терморегулатора в момента е нагласен само и единствено на 22°, с хистерезис от 1° и съм включил DLY, което не позволява на котела да се включва при по-малко от 5 минути пауза
    крановете са отворени на макс

    в момента е доста топло все още, допреди няколко дни дори нямахме парно и след като се проветри, температурата в стаите не беше кой знае колко ниска, няколко часа след това и ме притеснява високата консумация дори на това време.. при продължителни минусови температури не ми се мисли къде ще се отиде :D
    котела беше предложен и закупен от газоразпределителя, тъй като мислех че нямам друг избор.. защото търсейки в интернет, нямаше в близост никакви представители на бош/вайлант.. оказа се че препоръчания ми и одобрен за водната инсталация човек е на 40км от населеното ми място и е представител на Бош.. та и котела ще се коригира догодина ако е възможно с конденз 7000w или 2500w
    въпросът е в момента как да се оптимизира всичко за работи по-качествено и дай боже по-евтино.. че към момента изчисленията ми са за фактура от около 500лева и то при липсващ особен комфорт; при един наистина студен месец не ми се мисли
    Благодаря предварително на отзовалите се и ще помоля за извинение за липсата на главни букви, тук таме предполагам и препинателни знаци и някоя и друга правописна грешка... но иначе ще ми отнеме доста повече време поста

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #935

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Малко са ти радиаторите, особено в дневната. Много грубо, но най бързо - смятай по 50W на кубик, ама всички помещения - и коридора! После разделяй на мощността на 1 глидер, но приемай един глидер не повече от 100-115W и ще видиш колко ти трябват. Коридора, ако вече не можеш да сложиш радиатор там - разхвърляй го на съседните помещения.

    Пример: Дневна - 20х2,70=54.00м3; 54.00х50=2700W; 2700.00/110=24.54глидера; Избираш: 25глидера!
    Този пост е редактиран от tony34al; 02-12-16 в 18:40.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    2
    #936

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    благодаря ами май нямам възможност или и да имам, ще го отложа за пролетта... ще попитам този, който прави инсталацията възможно ли е без да се руши много, да се сложат няколко глидера... че сега не ми се занимава с цапане, чакане и т.н. а за момента какво мога да направя? със слагането на терморегулатора в кухнята реших проблема с редуването на топло и студено и 8 часа си подържа топло без да спира, ако може такъв кратък и сравнително топъл период(днес беше значително по-топло в града от предходните) да е някаква извадка.. то отгоре на всичкото излиза че е и по-икономично с около 10% :D естествено не мисля че може да се правят изводи за такъв кратък период и ще видим по нататък как ще се развиват събитията

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #937

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Икономия се постига само, когато котелът не работи. Това може да се постигне единствено с малки топлозагуби и бързо затопляне. Изолация и големи радиатори е решението. Ако те са наред, вече и поддържаните градуси оказват значение.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #938

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,

    Моля за съвет. В дневната ми 26кв.м. х 2.5м имам инсталирани 17 бр. H500 глидера, които ми се струват недостатъчни, а нямам как да добавя още. Добър ли е варианта да сложа воден вентилаторен конвектор с мощност 3.5-4кв? В офиса отоплението е такова и е доста комфортно. Допустим ли е варианта за комбинация на глидери и конвектори в една система? Важно ми е също какво става с вентилатора когато котела не работи и водата е студена, продължава ли да духа - студено? Ползвам безжичен стаен он/оф термостат в дневната ако е от значение.

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #939

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Става - предполагам искате да замените радиатора с конвектор. Хубаво е да има 3.5-4.0 кВт при 50*С температура на водата. А за работата, вземете си такъв с управление по температура на водата и можете да си го настроите да включва когато водата надхвърля 35-40*С и да изключва, респективно, когато падне под тази температура. Така няма да имате дискомфорт от работата му. Котела, ще си го управлява стайния термостат и конвектора няма да го обърква.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    150
    #940

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря!
    Може ли препоъка за марка? Ломските дали стават?

    Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #941

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Предполагам, че стават. Аз имам на Клима 2000 и външно са неразличими с ломските. Сега, има и много по висок клас конвектори, но и цените стават съотносими на климатик нисък клас, така че въпрос на харесване и бюджет.
    Предполагам. че ломските и вътрешно са еднакви с Клима 2000. Не са нищо особено, малко са шумнички, но вършат работа. Вземи си с турбина - КФТ, по тихи са. Предполагам, че модел 060 ще ти пасне точно. Не забравяй, да си поискаш управление по температура на водата - предполагам, че е опция/екстра/Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    13
    #942

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, искам да благодаря на всички за помощта и да споделя първата си сметка, но първо, I62 мерси за ъкъла, намалих скоростта на циркулационната помпа и всякакъв шум изчезна, сега е тихо, топло и уютно. И така апартамент в Пловдив, 80 кв.м., изложение изток запад, без съседи отгоре. Кухня - радиатор Н 60 10 глидера, детска - радиатор Н 60 - 20 глидера спалня Н 60 - 20 глидера хол Н 30 или 35 не съм сигурен 33 глидера, лира в банята 400 / 1000. Котел Бош конденз 2500 двуконтурен. Газта е пусната на 07.11, първата седмица котела работи на 70 градуса за отопление и 40 градуса топла вода, после следвайки съветите ви намалих температурата на 55 градуса за отопление и 40 за топла вода, температурата по стаите регулираме с термоглави, защото всеки си иска неговото си и не съм сигурен дали със стаен термостат ще угодя на трима човека, а всички почти постоянно са в къщи. Та цифрите са както следва
    за период от 23 дни - 7.11 - 30.11 2016 имам изразходени 121 кубика газ и заплащам 76,87 лева, не знам за вас добре ли е или не, но за мен е супер, за октомври с един климатик и няколко дни духалка платих 96,00 лева, е ще видя колко ще е и тока за 11 месец, но е било топло навсякъде, а толата вода си е топла вода - без край.

  16. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #943

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    svalya, радвам се за теб, направил си скъпа инвистиция но си е засружавало. 0.64 лева ти излиза кубика газ а в него са 9.6 киловата. Благодарности заслужават всички изградили инсталацията. Имаш още резерв за оптимизация.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #944

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От всичко тук най-хубавото е цената на газта !!! Тези 0,64 лв. за кубик ! В Стара Загора е към 0,69 лв. кубика , но на фона на 1,00 лв.преди година и нещо си е 30% намаление . . . Иначе разход от 5,0 м3 на ден за м. ноември си е нормален . При мен е същия за 30 дни - 158 м3 платих 108 лв. Апартамента ми е 92 м² , 1 етаж без комшии отникъде и поддържана Т 21,5 C° . Топла вода и готвене .
    Този пост е редактиран от МИК66; 09-12-16 в 15:29.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #945

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хм,че то Ноември си беше лято ,какви са тея разходи за отопление.Аз за 85 кв. апартамент ,със лоша изолация очаквам сметка макс. 50 лв за отопление за ноември.Виж вече за Декември ще е друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе