Страница 67 от 181 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #991

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз моята не можах да я науча да не мие само по 1 чаша или по 1 вилица................
    Обяснявам й, че по-добре да напълни миялната машина и да ги измие наведнъж, ама кой ти слуша ......
    ........... То само това да беше .......
    Първата година сърцето ми се късаше като слушам машината как се мъчи ......
    .........После свикнах ..... и с котела, ........ и с жената.
    sevastaki одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #992

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Изминалите дни от 27.12.2016-до днес бяха все студени -14, -11 нощем -8 -10 през деня. Засякох потреблението от последното отчетено показание равносметката е 15,5 кубика на денонощие. Ако така върви очаквам 230 лв да платя за януари/смятам цената на газа 0,501лв/. Дано отпусне, че да се изненадам приятно с по-малка сума.

  4. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #993

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Януарските сметки за газ са винаги най-големите в годината. Ако това те успокоява.............

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #994

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Изминалите дни от 27.12.2016-до днес бяха все студени -14, -11 нощем -8 -10 през деня. Засякох потреблението от последното отчетено показание равносметката е 15,5 кубика на денонощие. Ако така върви очаквам 230 лв да платя за януари/смятам цената на газа 0,501лв/. Дано отпусне, че да се изненадам приятно с по-малка сума.
    Вече повече от 2 год.не ходя да гледам газомера и не го засичам , но преди няколко дни ходих до стаичката между етажите , където се намира и го записах - 07.01.2017 до 15.01.2017 за 8 дни 117 м3 , което е по 14,6 м3 на ден ! През деня 21,5°C - вечер 19,0°C + готвене и толла вода ! Апартамент 92 м2 . Ако и този път някой пише , че има 100 м3 за 100 м2, догодина съм на дърва . . . На 50 год . съм и от последните 11 , както съм на газ такава студена зима в Стара Загора не е имало !!! Така както върви за месеца към 430 м3 и сметка 310 лв. не ми мърдат ! Плащал съм и 360 лв. сметка но толкова кубици НИКОГА !!!
    its large одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #995

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Току що обявиха по Btv , че месец януари е най-студения месец от 1980 год. или от 36 години назад !!! Така , колеги стягайте коланите , че края на месеца идва Аз и досега съм правил 12.5 м3 на ден , но 14-15 м3 Неее !!! Това е доста показателно . . .

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #996

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако е само януари ........ пак добре .........

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #997

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И февруари, и февруари си е било студено. Толкова си е разхода. Вече ако някой го топлят комшии или пуска само вечер може и да е по-малко. Аз съм претръпнал на високи сметки, но пък в къщата ми е топло по цял ден и навсякъде. 22-22.7 гр. са ми двата режима на управлението. Има хора по цял ден и няма как. И студ има, и сняг и лед.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #998

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И ако не е тайна колко са високи сметките ти. Каква квадратура отопляваш?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #999

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Поне 5-6 пъти съм писал през годините в темата. Стара еднофамилна къща в студен град Плевен. Няма никой отникъде, 10-на външни стени. 4 стаи по 16-18м2, външно остъклено отвсякъде с алуминиева дограма антре 10м2, баня и тоалетна 6-7м2, плюс долепена до къщата пристройка 22м2 с отделна баня и тоалетна. От тръбите се топлят и 2 от 4 използвани аналогични помещения в мазето (1м е над земята) с теракот и дървена ламперия. С баща ми направихме с наши сили преди 10-на години изолация на всичко, но само с 6см. стиропор. Тогава това имаше основно и можехме да си позволим за толкова много външни стени. На някои стаи имам ПВС дограма, на 2 е стара ремонтирана от мен масивна дървена с по 2 отделни (вътрешно и външно) двойни крила. Имам външни ролетни щори в стаите с дървената дограма. В хола след ремонт имам и пълна вътрешна изолация (стени и таван) с 10см. вата зад гипсокартон. В детската окачен таван под собствения.
    Сметките в един момент бяха много високи за най-студените месеци поради общо към 120% поскъпване на газа в течение на няколко години. Тогава стигах и до 420-430лв. за най-студените месеци. Последната 1.5г. цената падна осезаемо и за Декември платих 226лв. за отопление и БГВ (БГВ-то е от двуконтурен котел). Но в Плевен се засича на тримесечие разхода и не мога да кажа подробно месец по месец по фактура. А от много години не гледам газомера. Само в началото 1-2 зими, когато почнах да използвам газ (2009г.) се занимавах, после претръпнах на гърча с цените и се отказах.
    Много пъти сме го писали, че не е евтино и по отношение сметки не е конкуренция на твърдото гориво и климатиците, но комфорта е огромен. Нагласил съм програмите на стайното управление преди 7-8г. и повече не съм пипал нищо. Най-много някой път ръчно да вдигна или намаля за момент температура за конкретен период от няколко часа или нощ.
    Сметката зависи от много фактори - на първо място цената на природния газ, която е доста динамична. Има и драстична разлика в цената в различните области на страната. Тук във форума писаха за 45-50ст. в Севлиево, а по същото време при нас е 72ст. За какво жилище става въпрос - къща, апартамент, вътрешен или външен, изолация - да не и вид, топлещи съседи, поддържани температури, вид и големина на котел и добре или лошо сметната отоплителна инсталация и т.н. В последно време се появиха на пазара и много по-добри и икономични котли с ниска минимална мощност в сравнение с времето, когато доста от нас сме слагали нашите.
    Сетих се за съпоставка - когато бях на твърдо гориво с котел Дакон на сезон ми отиваха около 4 тона и отгоре донбаски въглища според зимата и 6-7 кубика дърва и баща ми, докато можеше огняр и чистач. Имах и плахи опити с 2 климатика в къщата, но жената и дъщерята ги пускаха на 27гр. (третираха ги като калорифери) и пак не им харесваше температурата, докато на 23гр. от радиаторите на парното са доволни.
    Този пост е редактиран от VanDan; 29-01-17 в 16:16.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1000

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Добър ден. Нов съм във форума. Искам да попитам няколко неща. Живея в панелно жилище на среден етаж, но под мен никой не живее 96 кв. Е жилището. Имам два чугунени радиатора по 15 ребра в двете спални един чугунен 10 ребра и един панелен във всекидневната панелнкя е 600 по 600 една лира и един панелен в хола 400 по 2000. Стаите са съответно спалните са шо 12кв. Хола 17-18 и всекидневната 16-17. Имам стаен термостат от 09 до 21 е на 20,5 и вечер 18,5. В момента на вън катое около нулата до -1-2 заедно готвене и топла вода гори около 9 кубика а като беше около -10 гореше 12-13. Това добре ли е като чета във фофума ми се струва добре. Понеже съм с чугун и за товва питам нали събират много вода.не е ли по голям разход. Но пьк предполагам че е по.добре защото включва на 2 часа а алуминия.по чесро включва верно.за по кратко.температурата на котлето съм я направил на 70 градуса. Мнения според вас.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да пиша, че жилището е с дограма и е санирано с 5 см стереопор

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1001

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вчера записаха показанията - 503 кубика за 30 дни х 0,501лв -252лв. ми е януарската сметка. В Севлиево обаче си е доста студено цял месец почти не е имало положителни температури, а и нямаме съседи да ни топлят, но вкъщи е много комфортно и уютно, изобщо не може да се сравни с друго отопление, дори да твърдите колко е комфортна топлината на дървата , такава равномерна температура и чистота и без хамалогии не може да се постигне. Минала съм и през турски кюмюрени печки, нафтови печки, печки на дърва , но от газа съм най-доволна.
    VanDan одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1002

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Направо ви завиждаме с тази цена на газта в Севлиево.Нали от едно място идва газта,каква е тази разлика не знам.На 0.50лв са на печалба вашето газово дружество,а за нашето и другите да не говорим.До нова година беше 0.66лв при нас,сега не знам колко ще е .Вдругиден ще я разберем като ми излезе сметката.Иначе 240м3 за януари ще имам.80м2 чисто измерени етаж от къща,6-камерна с троен стъклопакет изолация навсякъде-стени тавани,4 стаи,коридор,кухня и баня.През деня 22гр и от 21.00ч до 06.00ч-21гр.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1003

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От кой град си и с какви радиатори си

    - - - - - - - - - -

    Че искам да разбера с кои радиарори е по икономично аз съм с чугунени

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #1004

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А каква е разликата между панелни радиатори тип 22 и тип 33?

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1005

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    тип 22 са два панела с два конвектора (ламарината която е заварена към панела) а 33 е с три панела и 3 конвектора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе