Страница 1 от 181 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пускам тази тема защото за мен, а съм сигурен и за много други представлява интерес каква е цената на отоплението на газ с локално парно.Имам климатици и засега се топля с тях, но имам прекарана инсталация за природен газ в апартамента и мога да избирам, затова ми е интересно колко стува отоплението.


    Моля пишете какво помещение отоплявате(апартамент, къща, офис и др.), колко градуса поддържате в помещенията, има или няма изолация какво е изложението(север, югизток, запад), квадратурата или кубатурата(ако тавана е по-нисък или по висок от 2.60 метра) на отопляваното помещение , в кой град е отопляваното помещение, колко човека обитават помещенията и какви са ви месечни сметки за отопление с природен газ.
    Целта е да се даде представа каква е цената на отоплението(без значение с или без включена топла вода и/или готвене на газ).Ако имате представа каква част от сметката ви е за топла вода и/или готвене за домакински нужди посочете и него като сума в лева.
    Вярно е, че цената н а природния газ е различен в различните райони, Но затова съм написал да посочите по-възможност града/населеното място или района в който се намират отопляваните помещения.Всеки може след справка чрез гугъл да намери цените на природния газ на съответното газово дружество.Ако някой има желание може да пише и колко каква е цената за 1000 куб.метра природен газ продаван от неговия доставчик и за кой период от време става въпрос(например октомври -декември 2009г. 713лева/1000куб.м.; януари-март 836 лева/1000куб метра).Ако имате още по-голямо желание може да посочите и името на фирмата доставчик.
    не се интересувам от мнението на фирми с предмет на дейност продажба и/или изпълнение и/или монтаж на газови отоплителни системи или фирми за продажба и/или монтаж на климатична техника, както и от мнението на техници в горепосочените фирмии-поста е само за факти за месечните сметки на потребителите ползващи локално парно на природен газ.Спорове отоносно това коя система е по-добра са Излишни има такива достатъчно във форума.Интересуват ме само месечните сметки при отопление с природен газ. Финансовия интерес на отделни фирми за мен е ирелевантен искам отговори на потребители, а не на фирми техници и инженери.


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    93
    #2

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Сметките са доста различни всеки месец, но
    За къща около 200кв.м. без изолация и със стара, но читава дограма за месец Октомври - 130 лв със топлата вода (4 човека сме).
    Миналата зима от 500 лв до към 1100 лв е стигала сметката за най-студените месеци, но и цената беше доста по-висока от цената тази година.

    Само за топла вода - 40-50 лв месечно.
    Като се сметне изобщо миналата година не беше евтино, но това е положението, ще видим тази година как ще е.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,567
    #3

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    60кв.м. отопляема площ, изток-запад, 3 стаи, температури между 22 и 25, апартамент, вътрешен, отдолу никой не живее, няма изолация, тухла, PVC дограма, остъклени тераси - сметките ми за миналата година са 800лв за цялата година - отопление и топла вода.
    Къща,120 кв.м. отопляема площ 70кв.м. първи етаж, отдолу гаражи, изток-запад, поддържана температура 20-22 градуса,тухла, без изолация, стара дървена дограма - най-високата сметка за миналата година беше 380лв за най-студения месец - Плевен
    Това че съм в бранша, не прави горното грешно - искаш инфо, споделям инфо като потребител. Истината е че от жилище до жилище има балкан разлика.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #4

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Здравейте! Отоплявам апартамент 3 стаи с изолация стиропор 5 см на 1 етаж над гаражи. Апартамента е вътрешен, но имам съседи само от едната страна + стълбище, от другата страна апартамента е необитаем засега, а другите две страни завършват с остъклени тераси.Ориентацията е север юг . Изолацията на пода е стиропор под замазката (по мои наблюдения 3 см) и като подложка под паркета фибран 0,5 см. Отопляемите стаите са 3 + баня (там имам лира). За януари миналата година платих 300 лв., за февруари и март средно около 200 лв. Аз живея в Стара Загора и най-студените дни бяха през януари около -10 градуса. Януари ми беше първия месец на живеене в апартамента и може би затова сметката ми беше по-голяма. Иначе за времето, когато ползвах само БТГ сметките ми са от порядъка на 12-13 лв. Преизчислих колко би ми излязло отоплението за януари на сегашните цени и излезе около 170 лв. Според мен това е добра цена за най-студения месец и комфорта, който имах, просто се надявам тези цени да се запазят. Засега времето е хубаво и се топля само на климатиците, но от другата седмица пускам инсталацията. Когато имам нова информация ще ъпдейтвам.
    P.S. Котелът ми е Вайлант 24kW. Иначе изразходваното количество газ, когато сметката ми беше 300 лв., беше около 300 m3, тогава цената беше около 1 лв/m3.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Така като чета, по-добре си продължи да се топлиш с климатиците ако са хубави...

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Така като чета, по-добре си продължи да се топлиш с климатиците ако са хубави...
    Пуснах темата Не за даване на оценки, препоръки и изводи.Искам ФАКТИ.
    Изводите всеки ще си ги направи сам.Не искам да има отново спорове.
    Ако се топлиш на газ пиши колко ти струва ако не по-добре не пиши в този пост.
    И аз като теб съм пристрастен, именно затова искам факти.
    В темата за климатици има достатъчно факти относно цената за отоплението с климатици.Време е да има такива факти и за отоплението с природен газ.
    П.П няма нищо лично.Не се засягай.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #7

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Ако ми разрешиш една забележка, казва се природЕН газ, т.е. газ в случая е от м.род.
    А по темата:
    65-66 кв.м. отопляема площ, изложение север-юг, с пластмасова дограма и без изолация, 1 етаж (от много голямо значение!) в панелен блок. Миналата година най-голямата сметка беше 250-260 лв., нормално ог 130 до 180 лв. За този октомври - 65лв. Само за топла вода, без отопление, но с готвене 1-2 пъти седмично 15 лв.
    Не знам дали отчиташ, че цената на природния газ по места се различава значително, а дори и на едно място за годината може да варира +- 30%.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #8

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    В темата за климатици има достатъчно факти относно цената за отоплението с климатици...
    justify,поздравление...много добра тема...НО,как ще отчетеш каква част от сметката която дават ползвателите на природЕН газ е за отопление и каква за останалите нужди на домакинството-топла вода,готвене и т.н.т...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    В такъв случай не е ли по-добре да се изписва изразходваното количество газ, освен цената по фактура. Щом толкова варират цените.
    И да, нека всеки казва без отопление колко е разхода. Неминуемо през зимата за топла вода разходът е малко по-голям от лятото, но не е толкова осезаемо.
    Иначе и на мен ми е интересна темата.
    justify, добре, няма да коментирам.

  12. KFC
    KFC е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    97
    #10

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    Здравейте !
    Като ползвател за първа година отопление на природен газ ми е интересна пуснатат тема.
    Населено място Велико Търново , апартамент на последен етаж без изолация стените са зидани с ютонг и дървена дограма със стъклопакет. Външно разположение, съседите под мен се отопляват на климатици.
    В апартамента не се живее постоянно .
    Квадратура 115 кв.м. за периода 22.10 - 30.10 сметка за консумиран природен газ , за отопление 11,80 лева. Вътрешна температура на жилещето 22 гр. .
    Затоплянето на 1 куб.м. судена вода струва 4,70 лева.
    Двете сметки се заплащат независимо една от друга.


  13. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #11

    Re:Колко ви струва отоплението на природна газ с локално парно?

    ще бъде интересно да се посочват и марките на котлите

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Колко ви струва отоплението на природна 

    Следващата стъпка е тема "Колко ми харчи котела реал тайм"

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #13

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз предлагам освен сметката за природен газ да се казва и сметката за ток. Така ще са по-съпоставими нещата.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    3
    #14

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Отоплявам на газ къща в Русе с обща площ 270 кв . м. Котлето е чехско - 32 квт. 11 радиатора плюс три лири в три бани. Къщата е изолирана със 7 см стиропор а към тавана 10 см. Дограмата е Саламандър с трислоен стъклопакет и аргон. Ето разхода по месеци за миналата година. Това е разход само за отопление без топлата вода и готвенето при температура 22 градуса в помещенията и изключване на отоплението от 23. 00 до 5.00 часа.

    Ноември - 152, декември -278, януари - 480, февруари - 387, март - 302, април - 102 лв.

    Тая година монтирах климатици. Общо шест климатика Дайкин FTX25GV с КОП - 3,6. Реших да направя експеримент и в продължение на един месец редувах по три дни отопление на газ и по три дни отоплени на климатици. Температурата потдържана с климатиците пак е 22 градуса при това без изключване през ноща. Приключих експеримента вчера. Резултатът ме събори. При температурния интервал 10 до около 0-3 градуса климатиците са между 100 и 150 процента по икономични. В температурния интервал 0 до около -10 -12 градуса климатиците са около 40 процента по икономични. В резултат - тая година минавам изцяло на климатици като оставям газта само за топла вода и готвене. Изчисленията ми показват, че при тия цени на газта един климатик ще се изплати за един сезон.

    Знам, че темата е колко струва отоплението с газ, но мисля, че тази съпоставка е ценна и ще е полезна за много хора.

    Suren и DDM87 харесват това.

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #15

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Извинявам се ,че не съм по темата ,но трябва да го кажа - тези шест климатика Дайкин FTX25GV с КОП - 3,6. НЕ се препоръчват за отопление...спирам дотук - всеки може да си направи извод АКО климатиците бяха по добри каква ще е равносметката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 181 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе