Страница 15 от 166 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #211

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    PILSA са добри, малко са по-дебелостенни, но като почнеш с ф32 от котела няма проблеми.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #212

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазар, искам да попитам - мисля че и за другите ще е полезно. Ако се изпълнява подово отопление - с какви тръби/като материал/ трябва да се направи, и с какви диаметри трябва да е серпентината по пода? Добре ли е всяка серпентина/респективно - помещение/ да е на отделен кръг към общ колектор?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #213

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    За подово отопление най-добре е омрежен полиетилен (без ал. вложка) с кислородна бариера. Най-често се ползва ф16х2. На Рехау тръбата е 17х2.5. Всяко помещение на отделен кръг, по-големите помещения на повече кръгове, един кръг не повече от 80-100м, отделна помпа с трипътен вентил за ограничаване на температурата до 45-50*С. Ако е кондензен котел - може да се ограничава от котела, ако няма други (високотемпературни) консуматори - радиатори

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #214

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Благодаря Лазар! За всеки кръг ли помпа с трипътен вентил? Ако е само подово, без други консуматори има ли нужда от отделна помпа и трипътен вентил. Честно казано, принципно хич не ми е ясно как могат да се комбинират, например подово и конвектори?

  6. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #215

    т

    Направих една груба схема на апартамента.Не съм добър в боравенето с тези програмки,но в общи линни се вижда разположението.Подаващата и връщащата тръби ги изрисувах малко наизуст,в реалния монтаж нема да се пресичат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #216

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Boko1975, не е много ясно при котела как ще разклоняваш тръбите, но гледай да слезеш с ф32 до земята и там вече да разклониш на 2 по ф25 и после вече на ф20.

    tony34al, ето малко информация за четене.
    http://www.oventrop.com/BG/products/brochures/p_cofloor_bg.pdf

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #217

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Лазар, много благодаря!

  10. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #218

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Ами под котела на практика ще влизат 6бр,тръби.По 2бр.на лъч.Мисля да ги вкарам в два колектора,само незнам дали има колектори на ф32.Разклоненията за съответните радиатори ще ги правя по пода вече.На практика от котела до пода имам около 120см. разстояние значи да сляза с ф32 до пода.Оттам с редукция към ф25 да пусна лъчовете към всички радиатори и пак с редукции на ф20 да подвържа радиаторите?В момента радиаторите са вързани с ф16 от бялата тръба,казваш да я сменя с ф20? Ф16 отговаряше на 1/2" нали?Радиаторите в спалнята са вързани с такава тръба(полипропиленова),но е вкопана в стената и излиза в банята.Затова и така съм го нарисувал.Оттам ще ги захранвам.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #219

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Аз мислех, че ще правиш изцяло нова инсталация с ППР - тогава не ти трябват колектори - разклоняваш с тройници и толкова. Ако ще ползваш старите тръби трябва или да си направиш колектори от ППР или да ползваш готови месингови.

  12. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #220

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    С излючение на спалнята,навсякъде ще се пуска нова инсталация.Но спалнята я ремонтирах преди година и поне там не искам да къртя наново всичко.В момента където съм начертал банята и където в връзката за подовото имам лира.Тази лира се захранва от тръбите който идват от спалнята а самите радиатори в спалнята се захранват от щранг в ъгъла,който ще се премахне.Искам да използвам изхода където е вързана лирата за захранване на двата радиатора в спалнята.Тръбата която е положена в стената е ППР ф16.Само това ще ми остане от инсталацията която е в момента.Всичко друго ще се изгради по твоя съвет с нови тръби и подходящия цолаж.Потърсих малко инфо за колектори но не срещнах колектор който да е Ф32(1"1/4 мисля че беше).Ако не е проблем ще го направя от ППР.Това с колекторите ми е доста мъгляво,никога не ми се е налагало да ползвам такива и съм ги виждал наживо да има два пъти.Така,че моля да ме извиниш ако ти звуча смешно ,но съм доста слаб там.

    Нещо такова имам предвид,но незнам дали има нужда от обезвъздушителите в края или да се сложат тапи.Най-вероятно ръчно изработен от ППР.
    Този пост е редактиран от Boko1975; 17-02-13 в 13:56.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #221

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Щом само една линия ще запазваш не ти трябват колектори - на вертикалите ф32 ще оставиш по един тройник с резба, където ще завиеш ракорите на белите тръби. Останалите отклонения ще ги направиш в замазката с тройници

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Boko1975
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #222

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Щом само една линия ще запазваш не ти трябват колектори - на вертикалите ф32 ще оставиш по един тройник с резба, където ще завиеш ракорите на белите тръби. Останалите отклонения ще ги направиш в замазката с тройници
    Извинявай не схванах идеята.Нали писах ,че точно тоя момент с колекторите ми е тъмен.Останах с впечатлението,че трябва да изградя инсталацията с ППР с фибростъкло.До котела ще стигат 3 лъча с по 2 тръби ППР (подаваща и връщаща),без да влязат в колектор и оттам в котела не се сещам как да ги направя по-друг начин.Ако съм се объркал нещо,поправете ме.Или си имал предвид тръбата Ф32 да играе ролята на колектор?Още веднъж се извинявам за въпросите,но искам да си изясня подробно нещата.Ако спусна Ф32 до пода и оттам направя тройници за трите лъча който ще пускам правилно ли е?от тройниците продължавам на Ф 25 до съответните радиатори и оттам захранвам радиаторите с Ф20.Но за белите тръби който е написал Лазар,не успях да разбера.
    Този пост е редактиран от Boko1975; 19-02-13 в 12:35.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #223

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте. Преработих отоплителната инсталация след смяната на котела. Увеличих броя на ребрата Focus Н500 от 45 на 75 броя, сега са 27-24-24 съответно в трите стаи. Получи се пълна какафония, първата стая (с 27 ребра) се затопля до 21-22° и термостата изключва, а в другите стаи температурата почти не е мръднала и изостава с 3-4°. Преди с двуконтурния ребрата бяха 14-15-16 и нещата бяха добре, дори в първата стая с 14 ребра температурата малко изоставаше. Притворих малко секретния вентил на първия радиатор, но не се получи от първия път. Със сигурност ще се получи баланс, но изоставих опитите, защото засега топля само една стая. При 49-50° мощността на 27-те ребра на единия радиатор плюс тръбите е колкото минималната мощност (1.9 квт) и котела работи без прекъсване на минимална мощност при разход 0,22 куб.м./час. Дори влиза в кондензен режим (на границата) само с един радиатор, отделя се конденз. Понякога се стича конденз от комина. Разликата на входа и изхода на котела е 4°, меря с мултицет с температурна сонда от най-обикновените. Показанията му не съвпадат напълно с показанията на термометъра на котела, но разликата, която отчита, я приемам за вярна. Отоплението се включва от термостата в 17.00 часа, работи средно около два часа, два часа и нещо при 49-51°, докато затопли от 16-17° до 21-22°, ако е много студено работи и повече, без през това време да включи и изключи нито веднъж. Може да затопли и по-бързо, като вдигна температурата на водата, но излиза от кондензен режим, спира да се отделя конденз. Като не е студено, го включвам и по-късно, тогава затопля за час и нещо-два. След 22,30 часа до 7 часа сутринта слагам термостата на 19°. Разхода за тази една стая при това частично отопление е средно 1 кубик. В най-големите студове тази зима (минус16° североизточна България) разхода беше 1,2 куб.м. Когато не е толкова студено е под 1 кубик,тогава чак призори включва 1-2 пъти за кратко. Разхода не трябва да се взема за сравнение едно към едно, защото отоплението не е много и само вечер, ако температурите навън са над нулата, през нощта изобщо не включва, след като е затоплено вечерта. Стаята има две външни тухлени стени, част от третата стена също е външна, стаята е южна, през деня само от слънчевото греене (когато го има) се затопля до 21°, изолацията е стиропор 3 см. отвътре, прозорците ПВЦ, също така стаята отдолу се топли много добре вечер, по същото време, когато и аз топля, което много помага. Другите две стаи са по-студени. Този котел Immergas Victrix 1.9-12.0 квт. е точно според потребностите ми, мога да топля една стая 15 кв.м., без да се нарушава нормалната работа на котела. Може и 150 кв.м. да се топлят с него,за един месец може да направи сметка за над 1000 лв. В ниската минимална мощност намирам допълнителна екстра за котела - изключвам радиатори без ограничение. Това е възможно, защото изравняването на минималната мощност на котела и радиаторите направих при ΔТ15 - 40/30/20, при ΔТ15 мощността на едно ребро Focus Н500 е 24 вата/ребро (1900вата:24=79ребра). Надявам се този котел да ми служи поне 15 години, за такъв голям период със сигурност ще дойде време, когато ще топля трите стаи, по друго време – една стая, или две, и си избрах котел с ниска минимална мощност, за по-сигурно. Имаше теч от комина на котела. Навих няколко намотки изолирбанд на края на вътрешната пластмасова тръба, където се съединява с кривката на комина, и се уплътни, заклини се. Термостата е безжичен, он/оф, със седмичен програматор, на същата фирма Амакс. Има някакъв проблем, не работи добре – като е сложен на 22° изключва при 21,5°, и след като температурата в стаята спадне, не включва отоплението, колкото и да спадне. Трябва да го изключа от бутона за противозамръзващ режим, и пак да го включа, тогава веднага тръгва. А през нощта при 19° работи,чувам как котела включва и изключва призори, като паднат температурите навън.Не е от безжичната връзка, двете части са в едно помещение. Сменях поляритета, рестартирах го, не помага.
    Този пост е редактиран от velchev; 20-02-13 в 18:53.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    София- кв.Драгалевци
    Мнения
    1
    #224

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Здравейте, нов потребител съм от 10 дена.Голями изчисления паднаха-е има някакви резултати.Някой има ли котле Sime за консултация? Благодаря.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,562
    #225

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2013

    Цитат Първоначално публикувано от velchev Виж публикацията
    Термостата е безжичен, он/оф, със седмичен програматор, на същатафирма Амакс. Има някакъв проблем, не работи добре – като е сложен на 22° изключва при 21,5°, и след като температурата в стаятаспадне, не включва отоплението, колкото и да спадне. Трябва да го изключа отбутона за противозамръзващ режим, и пак да го включа, тогава веднага тръгва. Апрез нощта при 19° работи,чувам как котела включва и изключва призори, като паднат температурите навън.Не е от безжичната връзка, двете части са в едно помещение. Сменях поляритета,рестартирах го, не помага.
    Тия Tybox на Амакс имат явно някакъв проблем. Наблюдавам няколко такива и два от тях се държат по същия начин. Единия даже го смених при клиент и го сложих на майка ми на котела. Странното е че там се държи по-нормално, но тя е по търпелива и си го изчаква. Не приема и конфигурационните параметри, фирмуера му се е попрецакал явно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 166 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе