Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 65
Like Tree5Одобрявам

пелетна горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #46

    Отговор: пелетна горелка

    Тази зима започна от октомври. До днес още не съм чистил котела а вече изгорих около 600кг. дървесни иглолистни пелети. Това е от мен.
    Вече трябва да изхвърля пепела от котела и общо взето това е.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #47

    Отговор: пелетна горелка

    600 kg за почти 3 месеца....завиден разход на гориво...давайте в същия дух и през следващия отоплителен сезон ще имате още един член в семейството на ГРЕЙКО
    Мека зима пожелавам на всички съфорумци

  4. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #48

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от warm Виж публикацията
    Тази зима започна от октомври. До днес още не съм чистил котела а вече изгорих около 600кг. дървесни иглолистни пелети. Това е от мен.
    Вече трябва да изхвърля пепела от котела и общо взето това е.
    Нещо не ми се връзва по 10 кг на ден да е харчила и да е били топло. Или пък си палил по 2 часа вечер.
    Без да ми се обиждате, но имам котел Дедитрих на въглища. Топля 250 кв.м. разгъната площ и не падам под 4.5-5 тона за зимата.
    Ако сте прав веднага слагам тази горелка за да намаля наполовина разхода ..... Но не ми се връзва нещо да е истина!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #49

    Отговор: пелетна горелка

    Колегата е с доста пасивна къща(сглобяема с доста изолация), тъй че той не трябва да ти е критерии.
    Няма как на пелети да е по-евтино от въглищата. Комфорта е друг.
    А разхода основно зависи от изолацията, а не от горелката.
    И аз съм с такава горелка за първа зима(до сега бях на въглища и ми отиваха около 5 тона), но като гледам си вървят доста пелети.
    През последните дни съм си твърдо на 3 чувала на ден(гори от 6 до 22 часа). Отоплявам 110 квадрата къща на брега на Дунава.
    Ще трябва да се мисли за изолация и за следващата година ще правя малко подобрения и на котела и на управлението на температурата по зони със стайни термостати и зонови вентили, за да падне от разхода.

  6. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #50

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    Нещо не ми се връзва по 10 кг на ден да е харчила и да е били топло. Или пък си палил по 2 часа вечер.
    Без да ми се обиждате, но имам котел Дедитрих на въглища. Топля 250 кв.м. разгъната площ и не падам под 4.5-5 тона за зимата.
    Ако сте прав веднага слагам тази горелка за да намаля наполовина разхода ..... Но не ми се връзва нещо да е истина!
    Здравей, колега. Всичко се връзва. Ако прочетеш в началото ще видиш за какво става въпрос. Имам предвид че още преди да поставя горелката и аз бях на въглища. Многократно съм писал че имах големи проблеми с конденз впредвид че котела ми не гореше а само тлееше и така водата от него излизаше на около 35-40 градуса. В студените дни /имам предвид под -10, -15 градуса/ вдигах малко температурата и така водата излизаше към радиаторите в къщата загрята до около 45-50 градуса. Иначе сметката ти е вярна и аз за къща от 104 кв.м. на един етаж, на земята горих по около 1,5-2 тона въглища на отоплителен сезон. Сега в никакъв случай не паля за 2 часа вечер и не ми е студено тъй-като денонощно температурата в ЦЯЛАТА ми къща се контролира от безжичен стаен термостат със седмичен програматор Computerm Q7 /мисля че така се пишеше/. Когато сме в къщи температурата е в рамките на 23-23,5 градуса, а когато сме извън къщата и вечер когато спим съм я настроил на 19-19,5. По този начин спестявам и така отново влизам в разходната норма на въглищата. Това е така защото въглищата не мога да ги изгася когато излизам и т.н. Не ми се става параджия да следя колко въглища да сложа в котела за да изгорят когато изляза. Така с горелката, когато ме няма не горя пелети както се казва "на вятъра" а малко преди да се прибера тя се е запалила и вече е затоплила до исканата от мен температура.
    Според мен, да не влизам в излишни подробности и да отегчаваме другите във форума, за да се направи сметка какъв разход ще имаш на пелети, трябва да вземеш предвид и каква е температурата на водата която подаваш към радиаторите и естествено да забележиш за какво време колко градуса ти се охлажда къщата без да топлиш. А в крайна сметка не всичко е пари. Дори и да не ти излязат точно такива сметките комфорта е несравним. Айде стига толкова да не ме чуят от "Мариците", че лошо ми се пише.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #51

    Отговор: пелетна горелка

    milenskior и warm - Благодаря Ви за отговорите, ще ми е интересно в края на сезона колко тона пелети сте изхарчили за да си направим и ние сметките за бъдеще. Прави сте, че комфорта е голям, ако разликата е малка ще скачам и аз в "торбата".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #52

    Отговор: пелетна горелка

    Аз ще изхарча доста пелети, защото първо къщата ми не е изолирана(по скоро е изолирана частично) и второ не контролирам горелката по температурата в стаите, а на водата.
    За първото лятото ще подобря малко положението като сложа вата на тавана, но за по-сериозна изолация засега няма финанси.
    За второто вече работя по въпроса като си купих безжичен стаен термостат с 2 термостата и един приемни, като след това ще купя още 2 термостата, защото приемника поддържа 4 бр.
    И така ще си разделя къщата на 4 зони.
    Едната ще ми е хола и спалнята, другата на родителите ми дневна и спалня, третата детската и четвъртата кухнята.
    Въпросния термостат управлява освен котела и задвижки, тъй че ако някоя зона се стопли то термостата и подава сигнал и приемника затваря задвижката.
    В момента в който и четирите термостата си затворят задвижките, то тогава и котела спира.
    Идеята ми е точно като на колегата warm нощно време и когато няма никой в къщи да се поддържа по-ниска температура, за да се пестят пелети.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #53

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от milenskior Виж публикацията
    ....В момента в който и четирите термостата си затворят задвижките, то тогава и котела спира.
    Това без обемен бойлер който да обира флуктуациите на задвижките не ми се вижда смислено. Ще видиш, че като остане 1-2 отврени задвички котела ще изключи по температур,а защото минималната му мощност ще е много над наличните (отворени радиатори).
    На подобна сиситема един 500-1000л обемен бойлер може да обира подобни разлики, после пък котела седи спрял а в радиаторите търкаля топла вода от бойлера.
    Но това отново води до инвестиционни разходи..

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #54

    Отговор: пелетна горелка

    А бе и двамата сте прави донякъде. От една страна написаното от orlincho важи с пълна сила за газов котел, който тежи 40 кила, от друга страна котелът на твърдо гориво пълен с вода + оборудването около него сигурно завъртат едни 400-500 кила, тъй че играе роля на буфер 500л

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    77
    #55

    Отговор: пелетна горелка

    Моята система е с доста вода(не знам колко, защото е правена много отдавна, а и никога не съм я мерил) и освен това има два 80 литрови бойлера през които водата си циркулира постоянно(закачени са на радиаторния кръг).
    Дори и горелката да си стигне зададената температура, то тя не спира, а минава в съспенд(такава и е логиката на Грейко) и просто тлее, докато не падне температурата или пък измине времето за съспенд което е зададено.
    Какъв точно ще бъде резултата от цялата автоматизация ще мога да кажа сигурно другия месец, защото тия дни мисля да монтирам термостатите и задвижките.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #56

    Отговор: пелетна горелка

    С интерес наблюдавам темата. Очаквам още информация от "първа ръка"
    А сега пожелавам на всички съфорумци Весели празници!!!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #57

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от warm Виж публикацията
    Тази зима започна от октомври. До днес още не съм чистил котела а вече изгорих около 600кг. дървесни иглолистни пелети. Това е от мен.
    Вече трябва да изхвърля пепела от котела и общо взето това е.

    Честито Рождество Христово на всички и Весело посрещане на Новата 2015година!
    Искам да внеса една корекция относно изгореното количество до момента, тъй-като установих че съм посочил некоректно количеството от 600кг. до момента на поста 13.12.2014г.
    Така, към днешна дата 29.12.2014г. съм изгорил 895 кг. пелети. Остават ми още 7 чувала по 15 кг./за да закръгля точно един тон/ които би трябвало да ми стигнат до 05.01.2015година. С една дума съм посочил с около 55 кг. по-малко.
    С други думи от началото на зимата до 05.01.2015г. ще имам разход 1 тон. Останалата част от зимата...каквото Господ покаже.
    Още веднъж - Живот и здраве на всички и со повечко късмет!

    Забравих да отбележа, че на 26.12.2014г. изчистих котела за първи път тази зима и изхвърлих 4 чекмеджета с пепел - за 1 тон изгорени иглолистни пелети. Това ако не е удобство-здраве му кажи.

  16. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #58

    Отговор: пелетна горелка

    Тази година Зимата си е зима! До 4-5 дни ще изгоря 2 тона пелети. За равносметка за миналия цял зимен сезон изгорих 2 тона.
    auditek одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #59

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от warm Виж публикацията
    Тази година Зимата си е зима! До 4-5 дни ще изгоря 2 тона пелети. За равносметка за миналия цял зимен сезон изгорих 2 тона.
    ееееех, а аз 2 поредни месеца плащам по 400 лева ток и не бих казал, че ми е много топло....успявам що годе да стопля 2 стаи и половина

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #60

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от warm Виж публикацията
    Тази година Зимата си е зима! До 4-5 дни ще изгоря 2 тона пелети. За равносметка за миналия цял зимен сезон изгорих 2 тона.
    здравейте!!!
    каква е равносметката?
    след като през сезон 2013/14 грейкото изгори 2 тона пелети, какви са резултатите през следващите 2 зими?

    а още ли ползвате грейкото?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  2. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 17:19
  3. Мнение за пелетна камина ЗОТИ
    От ppt75 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-12, 13:25
  4. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 08:25
  5. Продавам нафтова горелка Ламборджини
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-10, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе