Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Здравейте !
    Честит първи сняг !
    От една седмица имам проблем с горния котел. Проблема се състои в следното : при използването му за подгряване на водата за къпане тръгва и подгрява нормално до 50-60 градуса. Котел е с врътки за регулиране на температурата за топлата вода и парното. Въпросната температура я постига на трета степен на регулатора.Изтичането на водата е с постоянна температура и дебит. След спиране на водата от крана на душа, индикацията за температура на котела рязко се вдига на 70-80 градуса и помпата работи с часове без да спира и без да падне температурата в котела. Оправям го като за 15-20 секунди пусна крана на топлата вода и тя изтече. След това температурата пада на около 50 градуса и помпата спира. След малко и индикацията за температура на котела пада .Този проблем не го прави всеки път, а по два-три пъти на ден. Сменен е температурния датчик за топлата вода / този с зелените крачета отгоре / След смяната му проблема продължава !
    Моля за мнения !

  2.  
     
  3. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    да не е включен режим сомфорт.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Не е включен комфорт режима ! Проблема продължава ! Посъветваха ме да поставя утаечен филтър на входящата вода към котела. Единия от майсторите смята, че влизат боклуци към трипътния клапан , магнита не може да се затвори и лъже котела , че продължава да тече вода и я топли ! Дали е така ? Моля за мнение !

    - - - - - - - - - -

    Знаели някой коя фирма прави извън гаранционния ремонт и има резервни части на газови котли Аристон ? Котела е на 11 години и е купен от Монтана газ, но те нямат части !!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    По-скоро както обясняваш симптомите датчика за поток на БГВ(този който "казва" на котела, че си отворил кран) не се връща в нормално състояние и продължава да лъже котела че има заявка за топла вода. Съответно котела прегрява за секунди и изключва по температура на водата. Помпата естествено продължава да върти. Когато пуснеш чешма и я спреш явно датчика "отпуска" и котела се оправя. При всички положения подлежи на ремонт дори вероятността да няма нужда от нова част клони към 90% и ще е нужна само профилактика. Не е проблема в трипътния вентил! Далече си ми, иначе бих го погледнал. Един мой клиент има изхвърлен един такъв микрогений на който БГВ никога не е полвал. Дай снимка на карантията вътре в котела.

  6. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #5

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Колегата от предния пост е прав. Проблема е в датчика за проток. Най вероятно се нуждае от профилактика. Лошото е че ако има повредени елементи по него трябва да се закупи цял хидравличен разпределителен възел. Цената му сигурно е между 100 и 200 лева. Монтана газ със сигурност може да реши проблема. А може да се замени и с изправен втора употреба на сносна цена.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #6

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Здравейте !
    Благодаря за мненията и препоръките !
    Проблема е решен !
    В Монтана правят воден цикъл - сменят тръбите на мръсната и чистата вода по улиците . Като замисъл добре , но като изпълнение е престъпление !!! Водата се спира по няколко пъти на ден, налягането в тръбите на чистата вода е от 2 до 12 бара , а по тръбите се движат камъчета от 1,5-2 мм., стружки конци и всякакви боклуци / имам ги снимани /. В това ми беше и проблема, в хидравличния разпределителен възел влизат боклуци / въпреки, че имам филтър / и блокират магнита които отваря водата за подгряване и за парното. След двукратно почистване на цялата система и поставяне на нов голям утаечен филтър котела работи нормално . С него съм 11 год. и досега други проблеми на съм имал !
    Да не излезе като реклама, но благодаря и на момчетата от Монтана газ. Докато чистеха котела ми разказваха, че не съм само аз с такъв проблем в нашия град !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #7

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Цитат Първоначално публикувано от ivomont Виж публикацията
    Здравейте !
    Благодаря за мненията и препоръките !
    Проблема е решен !
    Водата се спира по няколко пъти на ден, налягането в тръбите на чистата вода е от 2 до 12 бара , а по тръбите се движат камъчета от 1,5-2 мм., стружки конци и всякакви боклуци / имам ги снимани /. В това ми беше и проблема, в хидравличния разпределителен възел влизат боклуци / въпреки, че имам филтър / и блокират магнита които отваря водата за подгряване и за парното.!
    Слагай един такъв на входа на студената преди водомера и няма да имаш драми нито с котела нито с керамиката на чешмите. Е трябва да се почиства веднъж месечно.

    125128802111707.jpg

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Точно такъв филтър съм сложил преди котела. Цетката е за многократна употреба и се мие. Филтъра е италиянски и струва към 40 лв. В чашата отстрани съм наредил магнити . За сега всичко е наред !

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Магнитите за какво са?

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #10

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Малко и за застраховане ! Целта им е да задържат стружките които са в тръбите, те полепваха по магнитния клапан в котела и ставаше мазалото.Така ме посъветваха, а подобен филтър с магнитна сърцевина е над 180 лв.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #11

    Отговор: Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23

    Ясно, благодаря.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. Проблем с газов котел Де Дидрих ZenaM24
    От fabio_26 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-14, 09:32
  4. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  5. Имам проблем с газов котел ARISTON
    От preslav1 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 13-03-09, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе