Резултати от 1 до 8 от общо 8

Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1

    Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Здравейте,
    Имам монтиран газов котел Бош Конденс 7000 едноконтурен 16 КВ,възможно ли е с него да загрявам водата в басейна който е около 20 кубика.Поразпитах фирмите за газ в Пловдив но не са правили подобно нещо,Басейна е на около 12 метра разстояние от газовия котел.В една фирма за басейни ми споменаха за пластинчат топлообменик,но и те не са правили и не бяха много наясно.Ако става къде трябва да се върже,на изхода за отопление или на изхода за топла вода на котела.
    Благодаря Предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Не разбирам от газови котли.

    Иначе, аз бих го свързал като отоплително тяло. Необходим е титаниев топлообменник, тъй като басейновата вода се третира с химикали.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #3

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Благодаря за отговора,но ако е с топлообменик водата от басейна не би трябвало изобщо да влиза в котела и химикалите не би трябвало да пречат.Може и да греша, не съм запознат с работата на тия топлообменици,но те не са ли все едно серпентина на бойлер.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Бош има готова схема разбира се, ето я. Сигурно няма да ти хареса за ради скъпите компоненти и най-вече регулатора FW500. Ти предполагам си с FW200, пък и това подгряване няма да е редовно, а инцидентно и не си струва скъпо вложение. Правил съм го с FW200, но е нужно да се лъже външния датчик, тъй като не иска да пуска котела на пълна мощност. Ползва се кожухотръбен топлообменник, а не пластинчат
    Котел-басейн.jpg

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #5

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Да с FW200 съм,а къде трябва да вържа топлообменика на отоплението или на БГВ.Мога да излъжа външния датчик,като го преместя в мазето, там е около 12-13 градуса постоянно.
    Мислех си ако сложа 2-ри датчик за вода на тръбата на басейна преди помпата и разкача на бойлера, дали ще стане,ще си мисли че водата в бойлера е студена и ще тръгне да я загрява,но не знам дали няма да влиза много топла вода в басейна.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Ами мисля, че може и така, както си решил и дори май е по-добре, в момента не се сещам за негативи. Аз тази пролет правих подобно изпълнение с едно едноконтурно Теси - вместо бойлер му вързах кожухотръбен топлообменник и датчика залепен за него. Засега нямам сигнали за проблеми

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #7

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Благодаря отговора,а защо трябва да е с кожухотръбен топлообменик,имам 1 наличен пластинчат 25 KW.Да пробвам ли с него или ще го прецакам.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Отговор: Отопление на басейн с газов котел,възможно ли е!

    Много вероятно да го прецакаш, от басейновата вода. Кожухотръбният има по-широки канали за циркулация

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на газов котел за отопление
    От v_iliev във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 10-12-15, 17:55
  2. Газов котел и водно отопление - проблем!
    От ivodivo във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 20-01-14, 00:39
  3. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  4. Отопление и топла вода с газов котел
    От tedybb във форум Отопление
    Отговори: 24
    Последно: 27-12-10, 23:15
  5. Отопление на басейн ?
    От vanko68 във форум Други начини за отопление
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-09, 02:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе