Резултати от 1 до 4 от общо 4

Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    2
    #1

    Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210

    Предстои ми закупуване на проектор в ценовия клас от 1300-1600 лв. , който ще бъде монтиран на тавана на разтояние между 3-3.4м. Стената на , която ще се прожектира е 2.8м. което ми дава възможност за разпъване на екран от 100-120 инча , разтоянието от което ще се гледа е 3м. , като прожектора ще е монтиран над мен на височина 2.60м.
    Ще се ползва по-предназначение а именно филми , игри и гледане на спорт ( Футбол и Тенис предимно) ще го свържа с HD цифров приемник(тунер)

    Спрял съм се на тези 2 модела BenQ 1070/1070+ и Epson EH-TW5210 , като разликите не са големи и всеки си има своите плюсове и минуси .

    Epson EH-TW5210

    + : дълъг живот на лампата до 7500 часа в еко режим
    2D към 3D ( въпреки че , едв ли ще гледам 3D изобщо , някой ако обясни каква е разликата между картина с висока резолюция и 3D ще съм благодарен)
    200 лв. по-евтин ( които мога да вкарам в по-добър екран)
    няма тъй наречения рейнбоу ефект заради 3LCD технологията
    работи доста добре в леко осветено (ambient light) помещение и не е задължително да е напълно затъмнено
    цената на лампата е около 150лв. в сравнение тази на W1070 е няколко пъти по-евтина

    BenQ W1070/1070+

    Малко по-тих е в сравнение с епсон-а в нормален режим ( който пък в еко режим е по-тих от BenQ )
    цветовете на картината изглеждат по-натурални и естествени
    трябва напълно затъмнено помещение за да покаже на какво е способен


    Относно екрана съм се спрял на Ellite Screen , до към 400 лв.

    Някой ако има някой от 2-та прожектора нека изкаже мнението си и ми помогне да избера точния прожектор, доста трудно намерих мнения за прожекторите в бг сайтове , ще се радвам ако оставите някое мнение.

    П.С. допълнителен въпрос за , който се сетих е дали мога да намеря захранващ за прожектора кабел около 5м?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    4
    #2

    Отговор: Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210

    От половин година ровя по интернет, изчетох какво ли не. Накрая помолих едни момчета, които продават проектори да ми закачат Бенкю 1070+, Епсън 5350 и Епсън 9200(топ модел). Като цяло, предполагах, че няма да ми хареса идеята за въртящ се обтуратор (DLP) на практика и наистина се оказах прав. Отидох с мои, некомпресирани видеа, експорт от 4к RAW, на хардуерно калибриран монитор, както и с няколко блурей филми 2d и моят плеър и лаптоп. Проекторите не сме ги настройвали. Заводски настройки. Изводите си ги направих веднага: Бенкю-то обади по-плътно черно, въпреки отразената в белия таван светлина(странна идея да правиш зала за демонстрация с бели стени и таван). Епсъните като цяло бяха с много по реални и приятни за гледане цветове, особено 9200. На "еко" 9200 не се чуваше. Оптиката на 5350 беше пълен ташак на вид. Оказа се, че и на практика имаше чувствително падане на рякост по периферията, направо се ужасих. Тотално ме отказаха от "бюджетното решение" 5350. Бенкюто, пък имаше супер лайняни цветове и мазна картина (никаква рязкост). Епсън 9200, обаче е огромен и излишно скъп за мен. Wi-fi Мрежата на 9200 постоянно бъгваше и рестартирахме като луди. Не съм пробвал нищо от тези в 3Д режим. Накрая купих без да го пробвам Епсън 6600 и не сбърках, картината е страхотна. Минус е шумът, дори в "еко" режим. Един приятел си донесе ps4-ката да пробва у нас, понеже той играе на DLP Optoma и остана доволен от рякостта и картината на Епсън 6600.
    Аз съм изкривен и претенциозен към цветове и качество на картината (това работя цял живот) и не знам, доколко моя опит ще е полезен за някого.

    - - - - - - - - - -

    Най-добре се опитай да си уредиш в някой магазин демонстрация. Ако те удовлетворява нещо за 1200лв, няма защо да даваш 1600 примерно. Лошото е, че в БГ няма почти никакви наличности. Аз се радвам, че проверих сам на практика кое ми допада и кое никога няма да купя. Лампата не я мисли толкова.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #3

    Отговор: Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210

    Трудно е с демонстрацията. Аз ходих в проектор.bg и там може да се добие някаква представа. Не съм много предирчив и взех BenQ 1070+. Като цяло съм доволен, но не мога да сравнявам с други.

    Проектора има доста дълъг захранващ кабел - мисля, че е поне 4 м.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210

    Цитат Първоначално публикувано от ivoodoo Виж публикацията
    Бенкюто, пък имаше супер лайняни цветове и мазна картина (никаква рязкост).
    Странно и аз имам 1070 ама нямам такива дертове с цветовете - точно обратното...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 120"-125" Екран за проектор BENQ 1070
    От ivanpp във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-15, 00:33
  2. Избор на проектор - Benq W1400 или подобен
    От TishoD във форум Проектори и екрани
    Отговори: 8
    Последно: 28-04-15, 14:49
  3. Продава Проектор Epson EMP-X3
    От audibs във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-13, 22:01
  4. Продавам усилвател Yamaha AX-1070.
    От Capt_Flint във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 13:21
  5. Продавам проектор Benq W710ST
    От MEK във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-12, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе