Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Нещо много лошо ми замириса климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #1

    Нещо много лошо ми замириса климатика


    Здравейте колеги!
    Положението е следното: миналото лято си купих втора употреба климатик Митсубиши. Проблеми с работата му не съм имал, но когато взех да го включвам на охлаждане в стаята взе да понамирисва доста лошо. Бихте ли ми дали някакъв съвет как да реша този проблем!
    Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Направи му профилактика. Ще му изчистят вътрешния топлообменник и обезмирисят. Има специлани препарати за това. Май не е бил добре почистен като си го купувал, ама така е с тези климатци втора употреба.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #3

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Благодаря за отговора, но нещо не ми е много ясно. Защо до преди два месеца като го ползвах за отопление не миришеше?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    И аз имам един втора употреба климатик ШАРП който на охлаждане си понамерисва на ..........как да го нарека .......застояла влага .......какво ли не опитах , миризмата си остана. След профилактика , драстично намалява ама все пак си остава.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Явно има гъбички - плесен, трябва да се разглоби и да се измие питата и валяка (перката) с разтвор който ги убива и ги измива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    54
    #6

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    И аз имах същият проблем, доста трудно махнах миризмата, но успях. С какво ли не го пръсках, не помагаше, докато не взех една пароструйка(някаква дребна) и след 3-тото почистване с нея спря да мирише.
    В никакъв случай не използвай ароматизатори, те влошават положението. Също така разните парфюми са виновни за тези гъбички доколкото бях разбрал навремето като се заинтересувах. Така че по надалеч от климатика като се пръскате с дезодорант или парфюм.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Климатика замирисва през лятото защото като го пуснеш на студено конденза по питата на вътрешното тяло започва да се стича във ваничката където разкисва всички добре изсъхнали боклуци от зимата и предни години. Повечето климати се разглобяват много лесно особено японските. Задължително се почиства тавичката и турбината а питата се чисти идеално с пяна за фурни, но задължително такава която не разяжда алуминй. Проверете и тръбата която отводнява вътрешното тяло да не би да образува "коремче" в което се задържа вода, също проверете и дали има достатъчен наклон вътрешното тяло в посокато в която се отводнява защото това е причина да се задържа вода която естествено започва да мирише лошо след време. Ако не се чувствате технически компетентни, най-добре си платете на хора от сервиза за да му направят профилактика.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Аз казах как се процедира. Фирмите за климатици това им е работата. Друг е въпроса, кой какъв препарат ползва. Има си специални препарати и не е необходми да се ползват разни пени за фурна.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Аве джулиане те са еднакви обаче тези за климите са два пъти по-скъпи само защото са за клима. Специално съм ги разглеждал магазина.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Незнам как ще си изчистиш топлообменника с пяна за фурна. Тавата където се събира вода може.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Пяната се пръска и влиза много добре между ламелите, чисти перфектно пробвал съм няколко пъти. Торбината и ваната се чистят лесно щото се свалят и ги миеш където е удобно, но за питата на топлообменника вариянта с пяната е много удобен.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Евтино и работещо:
    Пробвал съм какви ли не препарати, ръчни почиствания и какво ли не. Климатик на 2 години за 1200лв не го пускахме щото миришеше на вкиснали чорапи.
    Вчера получих прозрение и напръсках "радиаторчето" / ламелите на вътрешното тяло на климатика със сребърна вода, после пуснах климатика. Спрейчето със сребърна вода се купува от аптеката и струва около 5лв май. И стига за 10 климатика! Днес няма и помен от миризмите и смрадта.
    Умирам от кеф, че намерих толкова просто решение на проблема. Пробвайте и ако при вас проработи пийте една бира за мое здраве

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #13

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    със светена вода не е ли по добре

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #14

    Отговор: Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Откъде я изкопахте тая тема бе, форумни некрофили?!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: Re: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Пяната се пръска и влиза много добре между ламелите, чисти перфектно пробвал съм няколко пъти. Торбината и ваната се чистят лесно щото се свалят и ги миеш където е удобно, но за питата на топлообменника вариянта с пяната е много удобен.
    Пяната за фурни съдържа обикновено натриев хидроксид, който много обича мед и алуминии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 19:42
  2. Има ли нещо против обледяване на климатика?
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 25-11-08, 13:28
  3. Отговори: 56
    Последно: 08-04-06, 22:41
  4. Нещо много странно......
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-03, 19:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе