Страница 11 от 72 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #151

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от igt
    Имаше писано във форума, потърси. Много зависи къде ти е монтирано външното тяло, с оглед на което да избереш приложим метод за чистенето му.
    На балкон. Труден за разглобяване на място, ако се свали става, но съм на трети етаж. Най лесно с вишка иначе трябва да се сваля един стъклопакет и да се провисва техника навън почти целия. Само питата от вън е удобна за пръскане с маркуч или водоструйка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #152

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    80% от чистенето може да стане без разглобяване. Просто напръскай питата отзад изцяло с препарат и я изплакни старателно с вода с маркуч,както предлагаш. Внимавай само струята да не бие горе вляво,над компресора.Там е електрониката. И би било желателно да свалиш модула за овлажняването и него да почистиш. Но там е малко по-сложно...Би било желателно да се пипа от накой,който знае какво прави

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #153

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Определено. Поне първият път да видя с очите си как става, после може и сам.

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #154

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Айде и аз да се отбележа тука...
    С оглед на няколкото дни захлаждане, които минаха и гъбясалата ми турбина на конвенционалния General 12USB, реших да го разглобя за качествено почистване.Колкото и да знаех и да я виждах, че е мръсна турбината, това което излезе от нея дкоато я чистех надмина всичките ми очаквания.За съжаление нямаше как да снимам докато я миех с душа.За почистване ползвах Мелио и Саво мухъл.По един път я накиснах с двата препарата.
    Ето какво представляваше гадината


    По време на почистването се оказа, че и вътре в самата турбина също има много "гадове".Интересното е че вече е почистван веднъж миналата година, и това нещо се е получило за около година,като съм почти сигурен,че основаната част се е получила сега през лятото.Живея в София в кв.Хиподрума... за тези които не са от тука и не познават града е нещо като разширен център и коли и прахоляк има много.Блока ми е на голям булевард,като моя апартамент гледа назад, към градинката.Едва ли има връзка с това но страшна мизерия излезе от тая турбина.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #155

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Брех...

    За колко време го отгледа този "гъбарник"???

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #156

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Подозирам,че при конвенционалните климатици, които работят по-интензивно лятото тоя процес е доста по-изявен, отколкото при инверторите.Тая вода,където изтича от климатика е в пъти повече отколкото от EDR-a хола.Не че ги сравнявам двата климатика,но работят в еднакви условия,еднакво изложение(яко слънце),стаите са около 2 квадрата разлика в площта и се проветряват еднакво и двете.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #157

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Подозирам,че при конвенционалните климатици, които работят по-интензивно лятото тоя процес е доста по-изявен, отколкото при инверторите.Тая вода,където изтича от климатика е в пъти повече отколкото от EDR-a хола.Не че ги сравнявам двата климатика,но работят в еднакви условия,еднакво изложение(яко слънце),стаите са около 2 квадрата разлика в площта и се проветряват еднакво и двете.
    Аз също мисля така наблюдавам конвенционалните колко много вода изкарват сравнение с инвертора.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #158

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    ...a пък зимата скреж...хмм... чудна работа

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    17
    #159

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Здравейте,
    Днес реших да си направя една профилактика на вътр. тела на климатиците след 10 мес. от както са нови, която от фирмата монтирала ги едва ли ще направят, става въпрос за изчистване с препарат /спрей/ на питата и всичко вътре, след почти пълно разглабяне. Питата беше само прашасала но тялото на вентилатора беше с доста набита мръсотия по него то бяха душове, мегле и какво ли не, както и да е важното е, че всичко е О.К. а и успях да ги сглобя обратно. Това което много ме учуди е, че и на двата климатика (Panasonic 12MKX и 9LKE) дренажната вана вътре е покрита със стиропор, по който тече водата преди да се включи към изхода за навън. Въпреки, че е като леко пресован и лъскав отгоре, стиропора все пак адсорбира влага и за мен това е безумие като изпълнение. Аз ли бъркам или това е нормално? Също така никъде не видях така наречените антиалергенни филтри /този на МКХ даже и с 10-год трайност според рекламата/ нито над питата нито под нея, Освен филтрите тип решетка/мрежа отгоре, друго няма. Пак ли аз греша нещо или и това е нормално?

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #160

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Стиропор вътре в дренажната вана на вътрешното тяло се среща при много марки. А е от вътре, защото дизайна на тялото или самата вана не позволява да е отвън дренажната вана, където е по-правилно да се слага. Слага се с цел да не се получава конденз по външната стена на ваната. При профилактика на климатици по над 3-5 години го махам, защото или се е отлепил или се разпада или е мухлясал и при миене пак остава тъмен, тоест за мен мухъла е проникнал в дълбочина. Няма проблеми, след като го махна.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #161

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Хайде бе, на някои марки дренажната вана им е от стиропор...

  14.  
     
  15. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #162

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    И аз дасподеля една случка тия дни. На жена ми техните имат два климатика mitsubishi heavy модела в хола е SRK35ZG-S а в спалнята 9 ка но не се сещам за модела. Преди е ставало въпрос за филтрите, и съм го питал баща и на жена ми - ти на колко време чистиш филтрите? Той ми вика - нищо не се бара, той си се самопочиства викам си ОК щом така си мисли.
    Вчера го нямаше, направи ми впечатление,че в хола климатика не топли, задавам 24, 26 градуса вентилатор на мах. ама ЙОК. студено ми е и тва е. Викам си моито Fuji-нци направо бълва жега а тоз кютук .......
    Не ми се барат чужди неща и само се възмутих. Днес в спалнята отидохме женами да преспива малката и там студено, гледам климатика 9-ката на 26градуса направих вентялатора на макс. - духа някаква топлинка ама умряла работа, най накрая си викам ще погледна филтрите. Отварям капака и О УЖАС едни големи филтри, направо сплъстени с олколо 2-3 мм. плътна маса направо юрган. Съвсем лекичко ги извадих ми те тежат, и внимателно отивам към банята таааа ми ти пущина кат' са отприщи, кат' са разфуча, направо ша литни.
    Филтрите пуснаха такава невероятна гнус, цялата мивка стана чернаи не се маха, ужас. С малко течен сапун и много хладка вода се показа мрежичката. Попих ги леко с една памучна кърпа и ги сложих. Нашия човек спеше и не ги видя, в стаята за 5 минути стана баня.

    Другия в хола ще му кажа да го почистим, ако реши пак че той сам си се чисти, няма да се меся да си седи на студено.
    Този пост е редактиран от boiski; 23-12-12 в 15:51.
    kalcheff1 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #163

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Трябвало е да ги махнеш докато сте там и после пак да му ги сложиш мръсни.С такива философи се действа така.

  17. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #164

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Здравейте и от мен!

    От месец притежавам употребяван климатик Hitachi RAS/RAC-S50T2 на 200 волта. Като цяло съм впечатлен от машината за краткото време , за което я ползвам. Климатизаторът е в 36кв. хол с със свод към коридор, две външни стени с изолация север-изток, алуминиева дограма и до момента няма никакви проблеми с топлото. Случи се така, че се наложи да правя ремонт в хола - шпаклова + латекс и тъй като трябваше да се нанеса по-бързо в жилището реших да го оставям денонощно да работи , като през нощта работи на 17-18 градуса, за да съхнат стените. Въпреки старанието да не се вдига много прах и минимално шкурене от стените прах пада и видях ,че този прах прониква навсякъде. За 2 седмици съм почиствал филтрите 4 пъти, като два от тях се пробвах да издухам праха от питата.Този гаден прах се е качил и на турбината. Няма да ви казвам какво става като духна здраво в него .... Имам Air Blower и забелязах, че с него пада изцяло праха от турбината, но за да я мина цялата трябва да натискам цял ден ...Надявам се тези дни да приключа с тези неща и да не тормозя повече машината. Тъй като явно ще трябва компресор за въздух , за да стане качествено работата, а аз нямам искам да питам дали някой е пробвал спрейчетата със сгъстен въздух - цената на един 400мл. е около 10лв. Мога да ги извикам от фирмата, която го монтира, но бих искал да не ги занимавам с това, за да няма физиономии и т.н. По принцип не съм човек , който робува на техниката, но и не съм някой мърляч и честно казано не очаквах да стане някакъв проблем. Според вас освен "сухо" почистване нужно ли е да се мие топлобоменника? Когато го монтираха си беше доста чист. Забелязах, че турбината има липсваща лопатка на една от секциите и е заменена с 2 пластинки за противотежести - предполагам турбините са чупливи и трябва да се внимава с тях?

    Друго странично нещо, което ме дразни е, че явно като са правили профилактика не са позиционирали голямата клапа и сега като го изключа не се затваря изцяло - зейва 3-4мм. Ако в отворено положение я избутам леко , то при затваряне отново си я позиционира така - явно се ориентира по датчик. Имали някакво лесно решение или трябва да ги викам? Извинявам се ако съм се впуснал в лирически отклонения, но доста въпроси имам, а тук определено има квалифицирани хора с опит.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #165

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Ами с тези гипсове, гипсови лепила и други "мокрото почистване" ще си е задължително, защото този климатик докато е работил е обрал всичкия гипсов прах и гипсово-лепилен прах ...Ако го оставите на бояджиите може и да ви го боядисат, дори отвътре...

    За изсушаване на стени и изобщо на нови сгради се изполлват промишлени осушители/обезвлажнители, а не битов климатик.

    Пазате си климатика, защото ако нещо изпуши както е К2У докаран от Япония и частите му оттам ги поръчват и карат до Бг.

    Всичко което се е събрало в него ако не се почисти сега през лятото когато започне конденза във вътрешното тяло може буквално "да гипсира" климатика. Доколкото помня най-замърсени са климатиците във фрзьорските салони и то защото се използва ежедневно лак за коса който полепва по турбина и цялата вътрешна част на климатика и всичко заедно с праха става една лепкава стипца ...
    Този пост е редактиран от justify; 19-01-13 в 12:43.
    Mega одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 72 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе