Страница 16 от 72 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #226

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Аз съм клиент, но не съм пианист. Като ми дойде майстор и се прави на велик и ми казва това не може, онова не става, за да си спести труд или да му е по-лесно, си взема "чемоданите" и по живо по здраво! Разбира се след това ще го "похваля" навсякъде където мога. Никога не подценявай хората и не мисли, че ти си връхта на сладоледа.
    root666, DUNDURMA, dimkaraganchev и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    222
    #227

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    2 Когато не ви харесва майстора, просто си намерите къдрен майстор

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #228

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    И аз да се похваля с моята втора профилактика на FUJI 12LGC , като този път направих снимки.
    Надявам се албума да се отваря: https://forum.setcombg.com/members/z...uji-12lgc.html

    Само топлообменника имаше нужда от почистване от прахоляка иначе другото от кеф. За една година от предната профилактика това е. Предното лято беше най-хладното и е изхарчил почти 2 лв., а зимата към 150лв.

    PS: Не е толкова лесно да се намери добър майстор, особено в провинцията. Аз съм доста далеч от Пловдив или София, че да викам майстор от там.
    На първите 2 задължителни профилактики се молех да не го счупят. Голяма борба падна докато махнат предният панел, то голямо дърпане, опъване, псувни. Фуджитата били най-трудни за разглобяване и т.н. - Явно не знаеха как се разглобява Фуджи, ама и не гледаха. То ако ставаше със затворени очи всеки щеше да го прави.
    Иначе свалиха всичко, измиха, и го сглобиха и тестваха. Не са мерили нищо, но аз си меря консумация и изх. температура постоянно. И цената на профилактиката е поносима (40лв.)
    Този пост е редактиран от zxc0; 17-06-14 в 15:03.
    root666, iwan33, JOKVN и 3 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #229

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    а турбина не си ли свалил да измиеш

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #230

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от zvqara Виж публикацията
    а турбина не си ли свалил да измиеш
    Има и втора страница със снимки. - явно не си ги видял.
    root666, zvqara и Pezilink харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #231

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Момчета, изчетох темата, но малко не ми стана ясно как измивате с вода след като сте напръскали с Меглио (Мелио на италиански) вътрешното тяло?
    Ако отворя капака, махна филтрите и напръскам с препарата там - мизерията ще се стече предполагам по стената и ще останат петна и т.н... което е доста нежелателно ( жената няма да е доволна :D )
    И ако все пак успея да напръскам, какво правите, смао пръскате вътрешните пити ( ПОД ФИЛТРИТЕ ) с препарата и после пускате климатика на студно да духа? Изобщо зимата подходящо ли е да се прави това или да го оставя за лятото?

    Външната пита и перка само с препарат и после поливане с вода ще стане ли номера ?

    п.п Моля обяснете на неграмотният по тази част как точно замервате разход/консумация и изходяща температура ?

    Мерси на всички

    ЕДИТ: И като цяло кога трябва да се почва с профилактиките, говоря за по-сериозните, филтрити си ги мия всяка седмица, но пръскане на пити и т.н не съм правил. Единия климатик е на година и малко, а другия на месец няма.
    Профилактиката от "гаранционната" фирма беше:

    1. Оглед на външното тяло ( само го погледна и каза "супер е" )
    2. Напръска вътрешното тяло ( питите ) с някакъв спрей, по скоро пяна, поседя малко така и пуснахме климатика на студено.
    - после 30 минути ми обяснява глупости за лични му живот, който хич не ме интересува - 50 лева и довиждане
    Този пост е редактиран от iNfRaSoNiC; 07-12-16 в 18:47.

  8.  
     
  9. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #232

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Махаш филтрите,сваляш челната пластмаса и ти се открива топлообменика.Пръскаш с меглиото изчакваш малко и аз след това сливаш с един пулверизатор за цветя.По принцип водата трябва да се стече в кондензната ваничка и не би трябвало да потече по стената.Гледай като сливаш накрая с водата да не прилее ваничката и няма да имаш проблем.Аз онзи ден се хванах на единия да чистя питата,не виждам проблем сега да го направиш.
    Този пост е редактиран от JOKVN; 07-12-16 в 19:55.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #233

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Принципно това се прави лятото, не зимата. Дишането на пулвелизиран обезмаслител не е най-полезното нещо. Сложете маска. Ако се прави добре отнема 2-3 часа. Само с миене на питата нещата не се решават. Трябва да се свали и измие турбината, леглото и, панели, клапи... Не всеки обезмаслител става за пластмаси, четете преди това. Българският Изи е агресивен към алуминий!
    Jack Krauser одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #234

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    А "брадясалата" турбина кво я праим?l
    Mega малко ме е изпреварил.
    Mega одобрява това.

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #235

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Ми продължаваш с разглобяването докато не я свалиш и нея,аз онзи ден тръгнах само да слея топлообменика,но след като видях турбината не издържах и го разхвърлих целия.
    Mega одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #236

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Благодаря колеги, аз ще се задоволя само с 1-вата част а именно почистването на вътрешната пита. Турбини и т.н ще извикам някой по-майстор да го направи когато и ако е нужно. Кондезната ваничка аз мисля че нямам под външното тяло.
    А за измерванията нещо ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #237

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Ако може някой да пише и за основен ремонт на ДВГ......
    Aleksandars, ivan74 и hawai76 харесват това.

  16. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #238

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Що какво те интересува,като не можеш да помогнеш не спами.Темата е как да спестим пари,а не как да ги дадем на някой!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #239

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Джовкин,точно за да си спестим пари трябва да се доверим на можещите.Ако си виждал истинска профилактика ще ме разбереш.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-12-16 в 08:52.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #240

    Отговор: Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    При условие, че 80% от фирмите предлагат профилактика тип "напръскване със спрей" срещу цена поне 70-80лв, човек винаги трябва да се замисли дали да не го свърши сам. Не навсякъде има читави фирми и специалисти, а и не всеки може да знае кой става и кой не. Навремето бях викал едни местни тука за профилактика на K2Y машина която те са сложили. В продължение на 2 години те все си записваха и обещаваха да дойдат...да ама не. Накрая ми писна и за бъзик влизам и питам за една машина, ако я взема кога ще дойдат за монтаж? Отговорът беше, че още същия ден можели. Пред такива "професионалисти", по-добре сам да се бори човек!
    djenev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 72 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе