Страница 8 от 72 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #106

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Да се "източват" тогава ли?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #107

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Ползвал съм го японския препарт - чисти и ароматизира добре, турбината също се изчиства хубаво с него.
    Много е скъп обаче и поради това вече ползвам обезмаслител и пластмасова четка с дръжка
    Мия всичко, което подлежи на миене - топлообменници (външен, въртрешен, турбина, жалузи и вана (където мога да я разглобя). Признавам си, че на Фуджицуто ваната не ми е по силите - трябва да се свали вътрешното тяло, а и с ваната излиза и турбината - не ми се иска да я повредя.

    Искам да попитам: Външните тела на повечето марки имат на гърбовете си или една гадна мрежичка или някаква рядка пластмасова решетка, чиято функция за мен е неясна. Махнал съм ги на всичките ми климатици, защото не виждам някаква полза от тях (механично предпазване на пластините???) и ми пречат при почистване.
    Може ли да ме посъветвате дали имат някаква друга важна функция или само пазят от външен натиск и смачкване на ламелите?

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #108

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Някой знае ли на климатиците от подписа ми как се демонтират клапата и жалузите? Искам да ги измия, но в книжката им никъде не видях начин на разглобяване. Тука може да се видят самите климатици, има и що годе добър изглед към въпросните елементи.
    Предварително Благодаря на отзовалите се!

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #109

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Те при теб перата са монтирани на клапата гледам, но демонтажа на клапата трябва да е като при всички - огъваш леко в средата лявата част и вадиш левия водач, после леко отместваш наляво средната пластмаса, дето води средната ос, и тогава излиза и от страната на мотора, като дръпнеш наляво.Гледай от към мотора да няма водеща пъпка на оста и да не я строшиш.Поне при моя ТОШО ЕВПОРЕЙСКИ така излиза клапата.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #110

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    В двата края има 2 щипки, които държат перата и се отключват, после измествам навътре щипките и вадя по средата щифтчето което държи клапата. За да махна цялата клапа с перата май трябва да се огъне клапата, но ме е шубе да го направя, да не вземе да се счупи и после
    [img width=800 height=600]http://store.picbg.net/pubpic/5E/D8/4ed41397c4405ed8.jpg[/img]
    Това ли са стъпките на разглобяване и с огъване ли се вади клапата?!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #111

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Огъваш я съвсем леко и нежно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #112

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Огъваш я съвсем леко и нежно.
    ...докато изпращи....шегувам се, наистина така е, леко и внимателно ще е свалиш. И после под водата с препарати, но без груби повърхности, за да не се надраска самата пластмаса.

  10. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #113

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Успях , много Благодаря и на двама Ви !

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #114

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Щом работата стана, значи добре си се справил , няма да купуваш нова клапа, ама ако ти трябва, Сашо ще ти достави, може и още една за резерва...

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #115

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Щом работата стана, значи добре си се справил , няма да купуваш нова клапа, ама ако ти трябва, Сашо ще ти достави, може и още една за резерва...
    Да
    Само ако можеше и турбината да сваля и нея да измия щеше да стане чудно, че се е наслоила с прахоляк за една година, но за там ще ми трябва повече от смелост и няма да бутам сега. Най-много да я мина с обезмаслтел и пулверизатор, както си е монтиран, а за хубава профилактика с демонтаж на 2-те тела, когато му дойде времето.
    Само да вметна, вчера когато почиствах вътрешното тяло и по-специално така наречената прахосмукачка се уверих, че от нея има голям ефект. Когато я свалих за измиване, излезе много мизерия от самата четка. Един път тя чисти филтрите и втори път аз минавам след нея през няколко седмици ефекта е двоен
    Днес е ред на "малкия" Тошо за малка баня

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #116

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Турбината и аз не съм я свалял.Като сваля капаците стигам до нея доволно добре и така я чистя.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    93
    #117

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    ...изпреварили сте ме
    Днес реших да си направя профилактика на Panasonic-a от подписа. Взех водоструйка и само с пистолета (с по-ниско налягане) измих външното тяло. Резултата е 2 кофи черна мътилка, а тялото и топлообменника блеснаха. После свалих пластмасовите капаци на вътрешното тяло за да се открие топлообменника и с японския спрей го полях обилно, като после докато работеше на охлаждане пръсках водица с пулверизатора. Резултата е 1 пълна кофа мътилка и топлообменник като нов. Не се престраших обаче да сваля клапата с жалузите. Т.е. откачих двигателчето на клапата, откачих самата клапа от ляво... но дотам. Много нежно ми се видя конструкцията с жалузите, а и не успях да разгадая как точно се сваля цялата клапа. Затова бъркотих през нея с една дълга пръчка с марли да чистя турбината..... измислена работа. Ако някой от Вас успее да ми обясни подробно как се сваля клапата и жалузите за да имам достъп до турбинката ще съм много благодарен. А най-добре ще е ако има картинки. И нещо друго видях, дето много не ми хареса. Вътрешното тяло си има наклон леко на дясно, където е свързан дренажа. Дренажа е отпушен, тавичката до колкото се вижда няма буби и плесени, но в лявата и част се събира мъничко вода. Не прелива, не се препълва, но си остава там. Забелязах и че там има отвор за включване на дренаж, който е запушен с тапа, което според мен предполага, че дренажа може да се включи в ляво или в дясно.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #118

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Да, на ръководствата за монтаж пише кога се мести дренажа от ляво или от дясно.В събота разглобих старата ми машина, дето я сложих на бабата.Една ОСАКА СН-12-SBP, 6 годишна, куче марка.Понеже е старичък, смело го разпарчетих и установих, че китайците са го направили да се разглобява много лесно - свалих 5-6 болта и всичко се разглоби.Ваната, въпреки, че се оттича много добре, беше доста замърсена и я къпах на двора с гъбата и сапуна за чинии, направо блесна.Бяха пъхнали във ваната някакъв листов дунапрен, който си попива и си задържа вода и си зеленясва на воля, направо го махнах.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #119

    Re:Профилактика на климатик или как да си сп&#

    Профилактиката не е кой знае кво, но си е голяма галамация. Правя я поне 2 пъти в годината, защото няма кои друг да я направи.
    Най лесно става с спрея EARTH, но пак има вариант да се разтече като се пръска турбината. Иначе с обезмаслител да до къпеш климатика си е 2 часа приключение. Трябват, найлони, легени, някои да ги държи, да се катериш и слизаш като маймуна )))))
    Затова всеки да си прецени дали предпочита да даде някои лев или предпочита да се вкара в приключение

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #120

    Re:Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Иначе с обезмаслител да до къпеш климатика си е 2 часа приключение. Трябват, найлони, легени, някои да ги държи, да се катериш и слизаш като маймуна )))))
    Затова всеки да си прецени дали предпочита да даде някои лев или предпочита да се вкара в приключение
    Това е така, но пък на мен ми харесва да се грижа за тях и го правя с удоволствие, макар и рядко за другите не знам как е.
    За пълна качествена профилактика с демонтаж на 2-те тела си има специалисти и ще си платя, когато настъпи момента за това
    Чудя се, когато изчистя и двата сега (поне вътрешните тела), а в края на другия месец трябва да идва фирмата за годишна профилактика, какво ли ще "профилактира" Сигурно ще дойдат, ще се почешат по 2-те глЪви, ще огледат двата климатика, ще ударят по един печат в гаранционните карти и ще искат да им платя между 30-40лв. за бройка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 72 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе