Страница 1 от 72 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1071
Like Tree789Одобрявам

Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #1

    Профилактика на климатик или как да си спестим пари!

    Моля да споделяте тук каква профилактика реална може всеки сам да си направи на климатика и да си спести парички.

    Аз имам стар климатик на 4 години,който вече не охлаждаше както преди , и измих вътрешното тяло и филтрите , които по принцип чистя редовно. Използвах препарат против обезмасляване Meglio и сега съм отново с нов климатик . Препарата струва 4 лв. Въздуха в стаята е чист , благодарение на промивката...и климатика пак охлажда яко .

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    А сега измий и външното тяло, по точно топлообменника и си готов. Иначе то това е профилактиката. Почистване на топлообменниците. Другото, което може да се направи е да се измери налягане на фреона, но това вече сам няма как да го направиш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #3

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Всичко това е сторено но ефекта беше най-вече от промивката на вътрешното тяло. Иначе даже съм презаредил киматика с фреон.
    Имам и един Panasonic na 1 година който си работи перфектно , дали мога да мина без профилактика ?

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #4

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Моля те обясни по-подробно как го направи Как си запази стената от препарата?Аз чистих един,който ми е работил 8 години със САВО-препарат против мухъл и плесени,който в края на краищата се оказа разредена белина .Само че климатикът е демонтиран и пръсках на воля долу на двора.Добавям само,че 5-6 минути след САВО-то обилно окъпах топлообменниците с МЕДИКС за почистване на метални и пластмасови пвърхности,за да предотвратя скапването на алуминия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Лошо няма да се ползва белина. Така мухала ще бъде унищожен. Савото си е 1:1 белина, 5% р-р на натриев хипохлорид. Няма смисъл да си давате парите за него.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #6

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Даже е 1:5-белината е 25% А след третирането топлообменниците лъснаха като нови!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Не е 25%. То не може да се разтвори такова количество натриев хипохлорид във вода.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-15 в 16:30.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от bgart
    Всичко това е сторено но ефекта беше най-вече от промивката на вътрешното тяло. Иначе даже съм презаредил киматика с фреон.
    Имам и един Panasonic na 1 година който си работи перфектно , дали мога да мина без профилактика ?
    Е нещо хич не ми се връзва. Хем сам си презареждаш климатика с фреон (операция, която изисква оборудване и квалификация на хладилен техник) хем питаш дали след една година перфектна работа трябва да правиш профилактика...
    Ти да не ни вземаш нещо за канарчета???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #9

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Цитат Първоначално публикувано от ditronix
    Моля те обясни по-подробно как го направи Как си запази стената от препарата?Аз чистих един,който ми е работил 8 години със САВО-препарат против мухъл и плесени,който в края на краищата се оказа разредена белина .Само че климатикът е демонтиран и пръсках на воля долу на двора.Добавям само,че 5-6 минути след САВО-то обилно окъпах топлообменниците с МЕДИКС за почистване на метални и пластмасови пвърхности,за да предотвратя скапването на алуминия.
    профилактиката я направих като си купих преперат 750 мл.Meglio купен от СБА- води се обезмаслител универсален - става и за двигатели и се пръска направо на стената тялото без опастност да опръскаш стената просто внимаваш , след 15 мин в същото шише налях вода и пак напръсках докато се изплакне - всичко се изтича отвън и пускаш да изстудява , така тялото - вътрешния топлообменник се доомива ако нещо е останало...Ефекта е моменталически Отвън би трябвало да потече вода - мръсна ...жълтеникаво-кафеникава.

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Е нещо хич не ми се връзва. Хем сам си презареждаш климатика с фреон (операция, която изисква оборудване и квалификация на хладилен техник) хем питаш дали след една година перфектна работа трябва да правиш профилактика...
    Ти да не ни вземаш нещо за канарчета???
    Допълването е квалифицирана задача , лично аз моя го презаредих - така се прави с старите клими - слага се повече фреон от необходимото , но както казах проблема се оправи едва с измиване на вътрешното тяло. За презареждане търся хладилни техници които поддържат големи маркети - те имат фреон колкото си искаш и пълнят ефтино. Друго ? За преперата Meglio пак техника ме открехна ,за да не ми взема пари за профилактика ...каза че е голяма работа ! Друго , на пипане след пускане вътрешното тяло трябва веднага да се охлади иначе трябва да се вика техник за допълване
    Въпросът е ,че освен долнопробната Осака на която направих профилактика , имам и Национал инвертор и там има гаранции и т.н. Искам мнение дали си струва техниците да не се викат или не щото отпада гаранцията 60 месеца на компресора...

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    9
    #10

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Julian,по всяка вероятност си прав!Сега пак погледнах етикета-на него пише 25% активен хлор Химията не ми е силната страна,въпреки че имам отличен в дипломата от техникума!

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #11

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Презареденият климатик работи еднакво лошо, както и с този,който се нуждае от дозареждане.
    И в двата случая има риск за компресора.
    А това за пипането на вътрешното тяло дали се охлажда веднага не е желателно да се практикува,защото няма да се разбере нищо.Всяка температура по-ниска от тази на тялото ти ще ти се струва студено.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-08-15 в 16:32.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #12

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Колкото техничари толкова и мнения. На мен ми се струва че номера с презареждането с фреон 22 в случая ако не на друго на шума на компресора се отрази добре , малко по-малко бучи Осаката , пък и човека дето презареди климатика е бая навътре в нещата !!! Има голям опит с тези неща !

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #13

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    E ако има някой техничар,който да каже как като презаредиш една клима ще работи по-добре поне и ние да научим нещо

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    63
    #14

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Аз лично не съм спец но се предполага че ако компресията на компресора е спаднала то малко повече фреон помага да се достигне налягането , операцията крие риск ако се прекали , но е често практикуван тарикатлък от моя майстор , върху старите техники. Така ако климатика ти е заминал изкарваш още една две години - все файда ...

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #15

    Re: Профилактика на климатика или как да си спестим пари !

    Бе,bgart,я ме открехни на колко бара изпарение ти работи машината,с R-22 ли е ,R-407 или R-410.Нека тук във форума се просветим,щото,като чета си ебати спеца

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 72 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  3. Отговори: 6
    Последно: 31-01-11, 12:19
  4. Колко пари сте склонни да отделите за климатик?
    От dgenov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 35
    Последно: 17-06-09, 11:32
  5. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе