Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 345
Like Tree129Одобрявам

Препарат за почистване и профилактика на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #46

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    И аз малко късно виждам отговора , но все пак го виждам . Аз си купих спрей от Бриколаж , който е снабден със специална тръбичка , но все още си стои в багажника на колата. Четох инструкциите за експлоатация , и там е обяснено доста ясно и точно , само дето не разбрах какво имат предвид под "кондензатора" и къде се намира той. Пише , че той (кондензатора) се напръсква обилно , след това се вкарва тръбичката навътре по въздуховодите и се изпръсква съдържанието.
    Аз не съм много сигурен , обаче , къде прискам (защото не виждам в тръбите) и този факт ме притеснява. Дали има възможност да се навреди по някакъв начин на климатика - никой не можа да ми отговори (в магазина) и поради тази причина все още не съм направил процедурата.
    Според мен автоклиматиците са не по-малко замърсени от тези в жилището (да не кажа , че са доста повече замърсени) и едно "промиване" не би било никак излишно.
    Пръска се не кондензатора, а изпаритела. Кондензатора се намира пред радиатора на двигателя. По точно той е втори радиатор пред другия радиатор. Там няма да пръскаш. Пръскаш там където се намира филтъра за въздуха на купето. Маха се филтъра и пъхаш тръбичката и птсъка, като запълваш всичко с пяна. Пръскаш колкото се може повече. Прея е за две, три почиствания на климатика. След това чакаш половин час и поставяш филтъра. Палиш колата и пускаш климатика. Климатика да поработи половин час, че да се утече мръсната вода от климатика. Това е. Това къде се намира филтъра на климатика ще прочетеш в книжката към колата. Обикновенно са на много гадни места.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #47

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Здравейте!
    От къде мога да си купя Японския препарат, защото сайта даден за поръчки ми дава грешка?
    Аз съм от Русе, но не е проблем да се вземе от София.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #48

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от kolev
    Здравейте!
    От къде мога да си купя Японския препарат, защото сайта даден за поръчки ми дава грешка?
    Аз съм от Русе, но не е проблем да се вземе от София.
    Ами почнали са да го продават в Техномаркет за 14-ина лв. Аз от там го купих (от софийския Техномаркет в Люлин).



    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Напълно съм съгласен с blue 1!Това е истинска профилактика!!!Със сода каустик, малко препарати и водоструйна помпа, климатика става като нов!!!
    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Цената на процедурата ще обезсмисли ползата от климата. Това си е демонтаж и монтаж
    Истината е, че производителите трябва да правят конструкциите на външните и вътрешните тела по-лесни за измиване и профилактика.
    Например ако кондензната вана на всички моделиможе да се сваля лесно и да открива достъп към турбината (не е задължително турбината да се демонтира) почистването ще може да се извърши в домашни условия много по-ефективно и по-лесно, а и на техниците, които извършват профилактики ще им е много по-лесно и удобно. Освен това така ще се получи достъп до дренажа за конденз, който може да се продуха / промие под налягане и т.н., а не да ти се задръсти с биомаса и да се чудиш какво да правиш.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #49

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Профилактирал съм с Меглио клима ,който се намира в помещение на наркомани /пушачи/ . направих 2 процедури с Меглиото . Пръскам вътрешното тяло и чакам 15мин .След това с пръскало с помпа/ от Кауфланд за 4 лв./ обилно пръскане с вода. Няколко помпи. Уплаших се от изтичащата вода - черно кафява вода , след време стана жълтеникава .Едва към края на 2 та процедура запшочна да изтича бистра вода.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #50

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ето какво сътворих и аз...






    Значи....накрая измих питата с меглио.....и сега температурата е между 0 и 1 градус на изходящия въздух....при охлаждане когато компресора работи
    питата на вътрешното тяло побелява от лед......cool....

    [img width=800 height=600]http://www.picvalley.net/u/704/1736124755.JPG[/img]

    Забравих да спомена че климатика е Chigo 12-ска модел KFR35.......с R22 на пет години......преди седмица измих пак с меглио и водоструйка външното тяло......повода поради който го разглобих е освен да го измия е и че даваше грешка Е5.....проверих на сайта на Chigo и там пише че е загуба на обратна връзка с вентилатора на вътрешното тяло....та да проверя връзките и евентуално двигателя...оказа се капсулован.....други идеи ??
    А и интересно че така се заскрежи за по малко от 2 минути при външна температура 36 -37 градуса вътре около 30 градуса...

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #51

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ronin, След 5 години експлоатация, климатика ти има нужда да го погледне майстор. Вътрешната пита при режим охлаждане, никога не трябва да побелява, при работещ винтилатор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #52

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ами сигорно си прав но си работи отлично....охлажда за много кратко,почти мигновенно достига зададената температура.....от студ не се стои в стаята......на отопление работи отлично....много съм доволен....преди месец си монтирах мидеа MSG12HR .....добре е но изостава в сравнение с Chigoto....защо ли да търся техник след като е отличник ??

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #53

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Здравейте. И аз реших да си почистя вътрешното тяло на климатика. Свалих капака и клапите с ваничката много лесно но нещо не мога да разбера как да сваля турбината .климатика е haier hsu18re .ще съм благодарен ако някой даде съвет
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7270029
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7270030

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #54

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Готово!!!
    Имам си вече чисто нов климатик.
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7273575
    А ето и резултата . 6.4 градуса изходяща струя
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7273559

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #55

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    Готово!!!
    Имам си вече чисто нов климатик.
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7273575
    А ето и резултата . 6.4 градуса изходяща струя
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=7273559
    При мен температурата е между 0 и 1 градуса...а на новия ми климатик между 3 и 4 градуса....незнам дали 6 градуса е ок...питата с какво я изчисти ?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #56

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от Ronin
    При мен температурата е между 0 и 1 градуса...а на новия ми климатик между 3 и 4 градуса....незнам дали 6 градуса е ок...питата с какво я изчисти ?
    Тази температура зависи от температурата на входящия въздух, от настройките на вентилатора, от климата...
    Без предварителни наблюдения не и се вживявайте много.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    18
    #57

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Тази температура зависи от температурата на входящия въздух, от настройките на вентилатора, от климата...
    Без предварителни наблюдения не и се вживявайте много.
    Температура в хола 30-31 градуса..вентилатора на low достига 0-1 гр. след 10 мин. работа.......външна температура 36 гр.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #58

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Аз поллзвах меглю . Питата лесно я почистих но докато сваля турбината видях голям зор защото след като я откачих се оказа че не може да мине между питата и пластмасите . Оказасе че питата е от две части и след като развих едно болтче успях да повдигна едната част и така измъкнах турбината.
    Иначе малко по късно измерих Т от 3 градуса което смятам че е достатачно добре.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #59

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Някой знае ли какви са към днешна дата цените за профилактика на вътрешното и съответно външното тяло?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    16
    #60

    Re: Препарат за почистване и профилактика на климатик.

    Ако се први на място-т.е. без да се демонтират вътрешно и външно тяло-45 лв за двете.При демонтаж-умножи по 2.За повече инфо-Волтаклима!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на климатик или как да си спестим пари!
    От bgart във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 1070
    Последно: 06-12-22, 21:50
  2. Почистване и профилактика на камера JVC Пловдив?
    От j90 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-13, 19:42
  3. Профилактика и пълнене на климатик
    От zak във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 03-05-11, 23:22
  4. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  5. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе