Страница 1 от 32 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 479
Like Tree16Одобрявам

Защо се прави профилактика на климатиците?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #1

    Защо се прави профилактика на климатиците?

    С уважение към всички колеги във форума,но от скоро чета мнения по темата и някой от тях са направо безхаберни.
    Вчера попитах как се прави профилактика на MSG,но никой не ми отговори.Това както и да е.
    Замерване на фреона...
    Не се прави,освен в случаите когато е наложително.Винаги недостига на фреон в системата има симптоми.
    Замерване на температурата на струята...
    Когато температурата на входящия въздух е примерно 16 С тази на изходящия е една,а когато входящата е 24 е друга.Същото важи и за външната температура.
    Почистване на филтрите...
    Това би трябвало да е задължение на клиента.
    Времетраенето на този вид профилактика е около 15 - 20 минути.И струва 30 - 40 лева.
    Профилактиката в този си вид е чисто отбиване на номера.
    Профилактика на климатична система...
    1.Изключване на климатика от ел.захранването.
    2.сваляне на филтрите.
    3.Сваляне на панела на климатика.
    4.Сваляне на ваната за отвеждане на конденза.
    5.Сваляне на турбината
    6.Почистване на корубата с препарат.
    7.Продухване на кондензния маркуч с вода.
    8.Измиване на свалените части с вода и препарат.
    9.Подсушаване на измитите части.
    10.Монтиране на турбината.
    11.Монтиране на ваната.
    12.Измиване на радиатора с вода и препарат.
    13.Монтиране на панела.
    14.Поставяне на филтрите.
    15.Измиване на външното тяло - основно радиатора.Тялото се разглобява в редки случаи.
    По мойте скромни разбирания това е ПРОФИЛАКТИКА.
    Времетраене час и нещо.Струва 30 - 40 лева.
    Уважаеми собственици на климатици следете за какво плащате,но все пак парите са си ваши.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Тази "профилактика" е измислена от нашите търгаши. Винаги съм смятал, че на чисто нов климатик да правиш профилактика си е пълна измама на клиента. Според мен ако клиента спазва предписанията на производителя поне 3 до 5 години няма нужда от това да се викат "майстори" за да профилактират климатика.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    24
    #3

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Аз съм от Варна.Преди месец ми правиха профилактика на климатика Hisense от Термоклима и за мой ужас,сега не работи.Като чета какво трябва да се направи при профилактиката,разбирам че са свършили само половината и то за 50лв.На всичко отгоре ми поискаха олио,дадох.И сега турбината не върти.Да не говорим,че не измиха радиатора с вода и препарат-свършили препарата и ме посъветваха какво да купя и как да измия.На другата сутрин не можах да пусна климатика,при това беше още топло.След като ги чаках две седмици ,дойдоха,казаха,че нещо опирало в турбината,завъртяха я и на другия ден понеже започна да се чува странен звук като стържене го спрях.И до днес не е оправен и не върти.Утре ще ходя да се разправям за енти път с тях.Но се чудя дали да не си взема и придружители с яки вратове,може и да го оправят тогава.
    Приемам съвети или адреси на добри техници,разбиращи от климатици.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    с 2 ръце и 2 крака подкрепям blue1. Профилактиката е ала-бала и е измислена да ти измъкнеоще 60-80 кинта за 2 години.

    То е все едно да викаш да ти правят профилактика на хладилника или фризера.....

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    И аз съм против тези профилактики и повечето хора предпочитат ако им работят климите, да си платят профилактиката без да пипат нищо онези от фирмата.
    Ама как може човек да избегне профилактиката без това да спре гаранцята му?!
    ivo208 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    с 2 ръце и 2 крака подкрепям blue1. Профилактиката е ала-бала и е измислена да ти измъкнеоще 60-80 кинта за 2 години.

    То е все едно да викаш да ти правят профилактика на хладилника или фризера.....
    А, и това ми се случи, имам хладилник Уърпул от най-големите....та има един филтър за водата/на ледогенератора/ който се сменя на 10 месеца и струва 90 лева. От сервиза ме наплашиха , че ако не го сменя, чрез тях , хладилника ще умре и няма да проработи........та аз го изчаках да умре и от тогава още 1 година си работи та дрънка. Отсвирих и филтри и чудо, при нас в София няма котлени камъни и прочие, само пържат клиентите за да станат абонати на фалшиви екстри.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #7

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Не сте прави,но ще го разберете след няколко месеца когато протекат вътре или когато застанете пред климатика и той уж работи пък не духа добре или когато по радиатора вън се образува килим от прах или мазнина от изпаренията на скарата дето си печем кебапчета ако климатика е в тераса и компресора почне да прегрява...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #8

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от 10000
    Аз съм от Варна.Преди месец ми правиха профилактика на климатика Hisense от Термоклима и за мой ужас,сега не работи.Като чета какво трябва да се направи при профилактиката,разбирам че са свършили само половината и то за 50лв.На всичко отгоре ми поискаха олио,дадох.И сега турбината не върти.Да не говорим,че не измиха радиатора с вода и препарат-свършили препарата и ме посъветваха какво да купя и как да измия.На другата сутрин не можах да пусна климатика,при това беше още топло.След като ги чаках две седмици ,дойдоха,казаха,че нещо опирало в турбината,завъртяха я и на другия ден понеже започна да се чува странен звук като стържене го спрях.И до днес не е оправен и не върти.Утре ще ходя да се разправям за енти път с тях.Но се чудя дали да не си взема и придружители с яки вратове,може и да го оправят тогава.
    Приемам съвети или адреси на добри техници,разбиращи от климатици.
    ти що не им даде 20 лв и да им кажеш че си свършил парите, пък да ги посъветваш как да идат до банкомата и как да си изтеглят пари оттам. само бой за "такиви вилики майсторе", бой, сръбска музика и тия 3 неща.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #9

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Профилактиката е само за да ти вземат паричките и за нищо друго!

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #10

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Колеги, има едно златно правило : нещо което работи не се пипа !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #11

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Колега ти правил си някога профилактика?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Колега ти правил си някога профилактика?
    Колега, аз съм направил доста "стотин" профилактики и ще ти кажа това което "дъртия" ми повтаря всеки ден:
    "Когато играта върви, не се правят смени в отбора!"

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #13

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Според мен едно нещо в живота не се ли подържа то се скапва и то не защото му е дошло времето.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Колега ти правил си някога профилактика?
    Цитат Първоначално публикувано от vasil770216
    Според мен едно нещо в живота не се ли подържа то се скапва и то не защото му е дошло времето.
    Аз съм правил. Не на климатик, а на доста сложна радиоелектронна апаратура. Мога да опиша подробно процедурите, ако това представлява интерес за някого. На мен обаче ми е интересно друго - правите ли Вие разлика между профилактика и ТО?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    19
    #15

    Re: Защо се прави профилактика на климатиците?

    А колега виждал ли си турбини дето се вътят пък не духат и то година след монтажа?
    Или прегрял компресор щото от мръсотия радиатора не може да се обдухва?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 32 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въздушен поток FTX GV-профилактика?
    От iwoto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 10
    Последно: 07-08-10, 05:44
  2. Днес дойдоха за профилактика...
    От zz_stefanov във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 80
    Последно: 14-11-08, 01:03
  3. Профилактика на климатик
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 2
    Последно: 07-09-08, 21:10
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02
  5. Защо Pagemaker прави различни PDF?
    От neutralizer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 23-01-06, 21:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе