Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 71

Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #16

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    А защо не го пуснеш само на вентилатор?
    единия е мидея! кат зема да цъкам се побърква да сменя режимите...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #17

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    От Mitsubishi Heavy са преценили, че при изключване след режим "охлаждане" турбината на вътрешното тяло трябва да върти още 2 часа. Жалузите се затварят напълно, не духа в стаята, просто лампичката мига и като си доближиш ухото се чува въртенето. На дистанционното се отброява оставащото време до завършване на операцията, което е фиксирано на 2 часа и не може да се променя.
    Та имайки предвид това, не знам наистина колко време е необходимо за да се изсуши напълно вътрешния топлообменник.
    При Fujitsu инверторите има функция COIL DRY, която е автоматична и представлява исушаване на топлообменника. След включване на функцията (има отделен бутон на дистанционното)
    3 минути вентилация
    2 минути загряване
    и така три пъти след което отново 3 минути вентилация и климатика се самоизключва. През цялото време позицията на жалузите е максимално нагоре.
    .... Е при някои има и стерилизация на вътрешното тяло...

  4. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #18

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    При мен се получи така ,че изведнъж вътрешното тяло протече. От фирмата казаха ,че се е получила тапа от мухъл и го продухаха от вън навътре. Отпуши се обаче предполагам ,че тапата е някъде вътре и може всеки момент да се запуши отново. След тази процедура, климатика спря да тече ,но започна да мирише на кисело.Ще потърся спрея ,но незнам дали ще мога да почистя.Климатика работи само на охлаждане през лятото и съм го ползвал не повече от 3-4 месеца / миналото лято и сега/ Модела е Хаер 18 ка конверторен. Не знам как ще го пускам на отопление при положение ,че навън е 35 градуса. Не ми се струва разумно, още повече ,че аз го изключвам само като ме няма

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    74
    #19

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    При Fujitsu инверторите има функция COIL DRY, която е автоматична и представлява исушаване на топлообменника. След включване на функцията (има отделен бутон на дистанционното)
    3 минути вентилация
    2 минути загряване
    и така три пъти след което отново 3 минути вентилация и климатика се самоизключва. През цялото време позицията на жалузите е максимално нагоре.
    .... Е при някои има и стерилизация на вътрешното тяло...
    Имам GENERAL 12LB. Използвам опцията COIL DRY за подсушаване, е не всеки път, но поне на два - три дена. За жалост и при мен стои проблема с миризмата. Тя се получава, може би на час - два работа на климатика на студено. Появява се за минута две и после изчезва. Миризмата е на тежко и влажно. Не знам каква е причината. Скоро ми отваряха климатика за профилактика. Свалихме и тялото в което се отича водата. Вярно, че имаше някакви плесени и други гадости по ъглите, но ако мирише от това трябва да е постоянно при работа! А проблема го имам още от нов, скоро след като започнах да го ползвам за охлаждане миналата година. Дали при режима на работа на моменти тялото се загрява леко и изпарява водата ... не знам! А между другото от отводнителната тръбичка не ми тече много вода, поне като сравнявам с Панасоника на комшията. Дали задържа вода вътре? Но пък няма проблем с проходимостта на тръбичката и нивелацията. Луда работа!!
    Не мога да си го обясня. Ще опитам и аз с някакъв спрей за почистване, пък да видим.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #20

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    единия е мидея! кат зема да цъкам се побърква да сменя режимите...
    Е моята MIDEA след като я изключа от режим COOL сама се включва в режим DRY и си работи така няколко минути,което според мен e голямо предимство

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Е моята MIDEA след като я изключа от режим COOL сама се включва в режим DRY и си работи така няколко минути,което според мен e голямо предимство
    Добре си взе този модел защото вече няма да го има аз съм си запазил в скалда 2бр. от този модел за собствени нужди.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    23
    #22

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    А не се ли замисляте че тези миризми могат да са от помещението или от хората в него.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #23

    Re: Лоша миризма на мухЪл и застояло от климатик..?

    Не..миризмата си има обяснение и е от климатика.Марковите климатици,както и по-новите китайчета имат програма за премахването и смалко хитринка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #24

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Възможно ли е миризмата на застояла вода да е от не добре нивелиран климатик? Нямам точна идея как е устроено вътрешното тяло, но предполагам че кондезиралата вода се събира в някакъв улей и после си се отича сама навън.

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #25

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Водата се сабира във ваничка и от там изтича на вън ... възможно е да е заради нивелацията но според мене ти е за профилактика климатика затлачила сее ваничката със сополи и мръсотий ...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #26

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Нереално ми се струва, но не се знае. В помещението не се пуши, филтрите се чистят на 1-2 седмици и климатика работи за по няколко часа на ден. Смуче се с прахосмукачка от време на време. Миризмата ту я има, ту я няма.

    Както и да е, профилактика се е видяло че ще има и това е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #27

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Пръскай с 2% САЛИЦИЛОВ спирт топлообменника и турбината временно си решаваш проблема.Цената е 1лев със сигурност миризмата изчезва за около 2 седмици. Убива всички завъдени гадове но те са упорити и се възраждат отново. Успех.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #28

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Във всяка 2-ра тема се споменава някакъв японски спрей. Може ли малко да подскажете за какво става въпрос, защото не успях да зърна снимка или препратка към него.

    Благодаря за съветите, като мине техника ще си взема и спирт

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Отиваш в Kaufland и търсиш спрей за домашен климатик. Изглежда така и има с 3 аромата:

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    9
    #30

    Re:Лоша миризма на мухъл и застояло от климатик..?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Отиваш в Kaufland и търсиш спрей за домашен климатик. Изглежда така и има с 3 аромата:
    Друже,къде се пръска точно с тези спрейчета?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Остра миризма на мухъл от хладилната част
    От Ivan19 във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 21-10-13, 10:10
  2. Лоша миризма от пералня?
    От LEGAL във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-12, 20:02
  3. Саво против мухъл и лоша миризма ???
    От neeed във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 02-09-10, 16:15
  4. ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 01-08-09, 18:20
  5. Лоша миризма от климатик Osaka - от какво е ?
    От KFC във форум Климатици Osaka
    Отговори: 9
    Последно: 22-05-09, 11:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе