Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree37Одобрявам

Профилактика на Daikin URURU SARARA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #1

    Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Здравейте! Скоро предстои профилактика на Урурото.Какво трябва да искам да направят от обслужващата фирма.Трябва ли да почистят външното тяло и по специално модула уруру.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARAR

    Аз лично го чистя.То не че има какво да се чисти особено,но поне го оглеждам внимателно отвътре.А иначе самите тела се разглобяват и почистват с препарат,плакнат се,подсушават се ,сглобяват се и после се проверява как работи климатика по налягане,температури и ток.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #3

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARAR

    Цитат Първоначално публикувано от kojchev
    Здравейте! Скоро предстои профилактика на Урурото.Какво трябва да искам да направят от обслужващата фирма.Трябва ли да почистят външното тяло и по специално модула уруру.
    От колко време си с тази машина ( Дайкина) и имаш ли наблюдения над работата и? По-специално в-у работата на флаш стриймера,в мод на уруру и на сарара ,както и ефективна ли е вентилацията? Уупс,те май станаха много въпроси Чисто и просто съм с подобна машина и се чудех за какво иде реч.От скоро я имам,може би около месец и половина и нямах възможност да изпробвам функциите и защото стана доста студено

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #4

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARAR

    Имам машината от месец Октомври 2008г. и миналата зима дори и в най големите студове се справи без проблеми в хол от 20 квадрата,при това последен етаж. Определено се усеща когато се пусне флаш стриймера и неприятните миризми изчезват. Най добре е да пускаш флаш стриймера заедно с вентилацията, тогава найстина се усеща свеж въздуха в стаята.Проблема при мен е че съм на последнишят етаж, и пушекът от комините на съседните сгради се засмуква от климатика, и често се налага да сменям филтъра за пресният въздух,а такъв филтър в нашиятн град не можах да намеря. Затова започнах да си изрязвам филтри от обикновен /универсален/ микрофибърен филтър и по този начин си реших проблема.Сега сменям филтрите винаги когато усетя, че въздуха който се вкарва отвън започва да мирише неприятно, или на около две седмици, при почистването на филтрите на климатика. /При това смяната на филтъра ми струва някакви си стотинки/. Друго предимство е регулиране влажноста на въздуха в помещението, като аз най вече използвам възможноста за увлажняване на въздуха /Уруру/.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Интересно ми е как се стига до задната пита на вътрешното тяло за да се почисти добре.Точно на този Дайкин задната пита е разположена зад турбината.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #6

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Цитат Първоначално публикувано от kojchev
    Имам машината от месец Октомври 2008г. и миналата зима дори и в най големите студове се справи без проблеми в хол от 20 квадрата,при това последен етаж. Определено се усеща когато се пусне флаш стриймера и неприятните миризми изчезват. Най добре е да пускаш флаш стриймера заедно с вентилацията, тогава найстина се усеща свеж въздуха в стаята.Проблема при мен е че съм на последнишят етаж, и пушекът от комините на съседните сгради се засмуква от климатика, и често се налага да сменям филтъра за пресният въздух,а такъв филтър в нашиятн град не можах да намеря. Затова започнах да си изрязвам филтри от обикновен /универсален/ микрофибърен филтър и по този начин си реших проблема.Сега сменям филтрите винаги когато усетя, че въздуха който се вкарва отвън започва да мирише неприятно, или на около две седмици, при почистването на филтрите на климатика. /При това смяната на филтъра ми струва някакви си стотинки/. Друго предимство е регулиране влажноста на въздуха в помещението, като аз най вече използвам възможноста за увлажняване на въздуха /Уруру/.
    Това с миризмите е кофти наистина,но виждам намерил си му цаката Аз още не съм си сложил филтрите.Казаха ми че се използвали най вече през лятото и нямало смисъл да ги слагам защото трябвал ода ги сменям след 6 месеца... И в тази връзка можеш ли да ми кажеш от къде се купува подобен микрофибърен филтър? Как изглежда и колко струва ролката,пакета,парчето ....а и как действа в крайна сметка,върши ли работа? То ако е така няма смисъл да давам луди пари за един филтър!!! А те са 3 бр. Не знам 40 ли са или 60 лв. парчето но ако става и със въпросният микрофибърен ).....много ясно

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #7

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Интересно ми е как се стига до задната пита на вътрешното тяло за да се почисти добре.Точно на този Дайкин задната пита е разположена зад турбината.
    Интересен въпрос,аз още не съм отварял моя и мисля да го сторя този уикенд. .....ти с какви машини си бе човек ?!!! Това е нечовешко .....е*ати КОП-а !!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Аз бъркам със задната пита съвсем нормана си е подведох се от едно видео.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Разбирам любопитството ви ,но не е желателно да се ровичкате в климатик от ранга на УРУРУ- САРАРА.Имайте впредвид ,че движещият механизъм на предният панел е колкото прецизен , толкова и капризен - рискувате да го повредите.Мийте си само филтрите редовно и не се ровете - има там неща, дето са фирмена тайна

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #10

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Чак пък фирмена тайна

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #11

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    rkk / имаш право,има си хора за всичко За някакви си незнам колко лева профилактика,дето се дават веднъж годишно, да прее*ем техниката Хмм,май не си струва

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    20
    #12

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    6pek/ По точно става въпрос за универсален микрофилтър, който е за прахосмукачки. Определено върши работа, тъй като в стаята не мирише на сажди, а като го сменя след около две седмици е доста мръсен. На филтъра има надпис NITEC и в една опаковка има 5 бр. универсални филтъра с размери 18х20, като цената беше около 2.50 лв.
    Някой може ли да ми каже каква е цената на оригиналният филтър за пресният въздух, както и на дезодориращият филтър на стримера и фотокаталитичният въздухопречистващ филтър от титаниев апатит.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    99
    #13

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Койчев/ Ще попитам и после ще пиша.Все още не ми се е налагало да сменям и не ми е опряло до кокал,но май е добре да се запозная ....кой знае какви цени ще обадят,веднъж годишно амааа....мъжката ?? Добър въпрос

  17. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #14

    Re:Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Цитат Първоначално публикувано от kojchev
    6pek/ По точно става въпрос за универсален микрофилтър, който е за прахосмукачки. Определено върши работа, тъй като в стаята не мирише на сажди, а като го сменя след около две седмици е доста мръсен. На филтъра има надпис NITEC и в една опаковка има 5 бр. универсални филтъра с размери 18х20, като цената беше около 2.50 лв.
    Някой може ли да ми каже каква е цената на оригиналният филтър за пресният въздух, както и на дезодориращият филтър на стримера и фотокаталитичният въздухопречистващ филтър от титаниев апатит.
    Какво стана по въпроса. Аз също имам такъв климатик и се интересувам по темата.
    Цитат Първоначално публикувано от 6pek
    Койчев/ Ще попитам и после ще пиша.Все още не ми се е налагало да сменям и не ми е опряло до кокал,но май е добре да се запозная ....кой знае какви цени ще обадят,веднъж годишно амааа....мъжката ?? Добър въпрос

  18. Junior Member Аватара на tripod731
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    46
    #15

    Отговор: Профилактика на Daikin URURU SARARA

    Здравейте, ползвам УРУРУ САРАРА 2008г. AN22JRS-H отскоро. Доколото видях вътре има 3 вида филтри. Една четка,която не знам кога работи изобщо, или аз трябва да избера опция от скапаното им дистанционно, което е на японски.
    Единият филтър е много твърд. Другия е със същата форма само че е мека материя. Те за какво са? Много лоша миризма на мухъл се усеща при работа.
    Дистанционното има ли превод някъде, че много функии а само йеоглифи. И един светлинен индикатор н вътрешното тяло с различни цветове, абе доста спекох.
    И една японка вътре постоянно ми говори , много ма дразни, мога ли да й запуша устата някак?
    Този пост е редактиран от tripod731; 11-05-18 в 21:00.
    martovojda одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N
    От elite във форум Климатици Daikin
    Отговори: 710
    Последно: 14-06-23, 09:18
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе