Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #16

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    Ами събаряй долу турбината и обилно измиване му е майката.....а ако искаш се обади на някои фирма за 50 -60лв. не се знае какво ще направят

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    Може да не ви е добра прахосмукачката за да са толкова замърсени за един сезон . Много често след първата година гледам климатиците са си като нови.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    stobi, Да не би да твърдиш, че с включен плазма филтър по турбината нямаше да има прах и мухъл?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    Цитат Първоначално публикувано от stobi
    Това е снимка на климатик работил един сезон на отопление и след това на охлаждане без плазма!
    Ето резултата
    Мога да постна снимка на единия от моите климатици, който преживя, без да спира, къртене и събаряне на стени на 3-4м от него и всякакви последващи ремонти и градежи. При този ремонт, по думите на мой приятел, и в г..а си да бръкнеш, ще изкараш прах . В сравнение с този, моят климатик е като чиста сълза. Абе, това да не снимано в някоя мелница ?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    161
    #20

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    с включен плазма филтър частиците се наелектризират и полепват по-лесно по турбината

  7. Junior Member Аватара на stobi
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    101
    #21

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    Не, това не е снимано в мелница avast3 а в моя апартамент. Намеците за прхосмукачки и хигиана са неуместни, който не вярва може да ми дойде на гости в Русе, а и жена ми постоянно мърмори че съм маниак на тема чистота. Климатика е рботил денонощно през лятото на 24гр и явно по някакъв начин се създават идеални усливия за развитие на тази плесен. В къщи никой не пуши дори и гостите (на терасата)

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Може да не ви е добра прахосмукачката за да са толкова замърсени за един сезон . Много често след първата година гледам климатиците са си като нови.
    Така е, ако не са работили и след 5 години може да са като нови (като другите два които имам, само на отопление)

    Вече смъкнах турбината (изненадах се колко лесно стана) и с водоструйката стана като нова.

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    stobi, Да не би да твърдиш, че с включен плазма филтър по турбината нямаше да има прах и мухъл?
    Не, точно обратно, vclima спомена че плазмите трупали повече мизария!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    54
    #22

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    По турбините наистина полепва много прах, дори в жилища където е доста чисто.
    Когато мия моите дори само при пръскане с вода на турбината изтича доста чернилка.

    Като си сваляте турбините, за да ги чистите няма ли опасност да се прецакат и дебалансират??? Мен лично ме е страх да ги свалям

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    5
    #23

    Re:MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA - почистване на турбината със снимки

    Малко да вдигна темата. Преди няколко дни усетих как климатика започна да не духа добре, нямаше сила на потока някак. Отворих отдолу и видях, че цялата турбина беше с полепна мухъл по нея. Как се беше напъхал там, не знам. Искам да разглобя и да почистя турбината, но снимките на колегата от предишната страница не се виждат вече. Та дали ще може да се качат на ново е единия ми въпрос, и другият е дали все пак има някой спрей препарат, с който да изчистя без разглобяване ( питам щото темата е от 2 години)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FD25VA/MUZ-FD25VABH или Toshiba RAS-10PAVP-E/RAS-10PKVP-E SuperDaiseikai5
    От Harohera13 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 22-10-12, 18:20
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 08:22
  5. Mitsubishi electric MSZ - FD25VA или Toshiba Ras 10 SKVP2-EТ Super Daiseikai6
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 23-01-12, 06:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе