Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96
Like Tree112Одобрявам

климатик и гаранция от BROS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #1

    климатик и гаранция от BROS

    Здравейте!
    Поръчах си климатик от тук - http://brosbg.com/klimatici-c52,0
    Обясниха ми, че посочената 3 годишна гаранцията се поемала от монтажистите
    Ако е по нещо, свързано с монтажа, директно се обръщам към тях, ако е по нещо, свързано с продукта, пак се обръщам към монтажистите, а после те си уреждат нещата с фирмата продавач, демек BROS.
    За мен е все едно кой я поема, стига да я поема някой, но така ли се прави принципно?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #2

    Re:климатик и гаранция от BROS

    Да, така е. Продавачът не разбира от монтаж.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Да повдигна тази стара тема, защото май ме мятат по върбите нещо. От София мога да си купя климатик с 200, че и 300 лв по-евтино от цените на местните търговци. Продавачът казва, както е написал и freestyler, че гаранцията се поема от монтажистите. Обаче на монтажистите тази работа хич не им харесва, защото не могат да ме одерат с безумните си надценки и директно ми отказват. Който ти го е продал, той да ти го обслужва, аз поемам гаранцията само на тези, които аз съм продал - чух това от няколко фирми и спрях да питам повече. И то ми държат един обидено-обвинителен тон, сякаш съм се опитал да ги излъжа нещо... Правилно ли си мисля, че това е гнусна и незаконна практика и ако да, какво да правя?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Купи си го от Брос щом го намираш с 300 по евтино,аз така бих направил без да ми мигне окото.После ми го монтира частник БЕЗ гаранция за 130 и почвам да се надявам да не се чупи.Или търсиш фирма.Все някоя ще се съгласи да ти вземе парите,спокойно.В Брос бая тънки клими съм гледал,но съм от Прованса а те не поемат куриер,който е бая скъп.Иначе до сега да съм си взел от тях.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Купи си го от Брос щом го намираш с 300 по евтино,аз така бих направил без да ми мигне окото.После ми го монтира частник БЕЗ гаранция за 130 и почвам да се надявам да не се чупи.Или търсиш фирма.Все някоя ще се съгласи да ти вземе парите,спокойно.В Брос бая тънки клими съм гледал,но съм от Прованса а те не поемат куриер,който е бая скъп.Иначе до сега да съм си взел от тях.
    Не искам да си губя гаранцията. Нелепо е 3 години да стискам палци да не се счупи, при положение, че имам законно право на гаранция. Ако пък вземе, че наистина се счупи? Предпочитам да платя 200 лв повече, но да съм спокоен после. Така и ще направя, но се чувствам изнуден.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Редът при закупуване на климатизатор от дистрибутор, който няма договор с монтажници, е обратен! Първо се наема монтажна фирма, която е съгласна да монтира машините на търговеца, който сте си избрали. След това се купува климатика и се уточнява какво точно покрива гаранцията. Транспортните разходи на сервизните техници при евентуален гаранционен ремонт със сигурност няма да покрият, а ако в договора за продажба и този за монтаж не фигурира съгласието на двете фирми да работят заедно, може да се наложи собственика да плати и за труда по подмяната на евентуално дефектирали части. Някои електронни магазини изискват машината да бъде свалена и пратена за ремонт при тях. Но не поемат демонтажа и монтажа след ремонта. Това са уловките.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    ... Така и ще направя, но се чувствам изнуден.
    Защо да се чувствате изнуден? На никой не му се работи без пари. Отгоре на всичкото да носи и гаранция поне 24 месеца? Предполагам и вие не работите благотворително? Я разделете сумата за един монтаж, да речем 180 лв. На няколко пера: материали, техника, надник на двама души (специалист и чирак), разходи по автопарка, данъци и кажете как делите сумата по пера. Да видим за кое ще стигнат. В момента търговската отстъпка на машината дотира почти изцяло монтажа. Климатика е по-различна стока. Тя върви с услуга - монтаж. Ако е само стока, която я взимаш и мяташ на рафта вкъщи е нормално да се търси най-ниската цена за една и съща стока. Но тук е друго, климатика върви с монтаж, той е услуга, при това специализирана. Всяка фирма ще се навие да продаде даден клиамтик през пет лева дори. За тях са си пет лева за минута време, но няма да иска да поеме монтажа нали?Понеже през няколко дни се зачеква темата, предлагам админите да направят нов раздел "Как да купим климатик без пари?", и подраздел към предния "А при покупката да ни го монтират и да ни платят затова, че сме клиенти?". Така ще може да се раздуват най-разлини лакърдии по въпроса и да се споделя опит, кой, как е праснал дявола в движение.
    Този пост е редактиран от Mega; 01-09-17 в 17:42.
    espace, VeleV.Klima, Aleksandars и 4 други харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #8

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    dodo_pv - нали това казвам, монтажните фирми отказват гаранционното обслужване на климатик, който не е закупен от тях. Ясно е, че това е работа на оторизирани фирми и сервизи, официални вносители или дистрибутори, или както се казват там, на гърба на гаранционната карта има списък с такива, вкл. и в моя град. Гаранцията на техниката се дава от производителя, тя не зависи от кефа на този или онзи. При положение, че имам валидна гаранционна карта, издадена и попълнена коректно от търговец, би трябвало да не ми отказват гаранционно обслужване, без значение откъде е купена техниката. Пак повтарям, става дума за официалните представители, не за квартални фирмички.

    Mega - тук не става въпрос за цената на монтажа. Монтажа си го плащам аз, все едно дали съм купил климатика от търговец в София или местна фирма. Не очаквам от никого да работи без пари. Очаквам производителя, чрез своите представители в България, да си поеме ангажимента по гаранционното обслужване. Без да ме изнудват откъде може да си купя техниката и откъде не. Нали производителя иска от представителя си в БГ национално покритие като сервизи, за да сключи договор за представителство, точно поради тази причина. Или поне така би трябвало да бъде.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    dodo_pv... нали това казвам, монтажните фирми отказват гаранционното обслужване на климатик, който не е закупен от тях.
    Нормално е, ти би ли се наел да носиш гар. обслужване на машина от която не си спечелил нищо? Спечелил е търговеца?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #10

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    ...Пак повтарям, става дума за официалните представители, не за квартални фирмички.
    ...
    Очаквам производителя, чрез своите представители в България, да си поеме ангажимента по гаранционното обслужване.
    Еее, хайде стига вече. В края на краищата производителят си поема разходите по гаранцията. Непряко, чрез представители, но все тая.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #11

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Производителя си поема разходите (не всички) при дадените от него условия, които явно не ви харесват?
    VeleV.Klima и Aleksandars харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Според правилата на евросъюза, търговеца е длъжен да осигури 2 годишна гаранция на целия уред, т.е. клиентът има право на поне 2 годишна безплатна гаранция. А при закупуване онлайн има право да върне стоката в рамките на 14 дни, ако не е нарушена опаковката.
    Повече информация тук:
    Гаранции, отказ и връщане на вашите покупки - Вашата Европа

    Безплатна двегодишна гаранция (законова гаранция) за всички стоки

    Съгласно правилата на ЕС вие винаги имате право на поне 2-годишна безплатна гаранция, независимо дали сте купили стоката онлайн, в магазин или с поръчка по пощата.
    Тази 2-годишна гаранция е вашето минимално право. Правилата във вашата страна могат да ви предоставят допълнителна защита, като всяко отклонение от правилата на ЕС трябва винаги да бъде в полза на потребителите.
    Ако стоки, закупени от вас в ЕС, се окажат дефектни или не изглеждат или не работят по начина, посочен в рекламата, продавачът трябва да ги поправи или замени безплатно, да ви върне парите или да ви направи отстъпка.
    kokovox одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #13

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Цитат Първоначално публикувано от Divi Виж публикацията
    dodo_pv - нали това казвам, монтажните фирми отказват гаранционното обслужване на климатик, който не е закупен от тях. Ясно е, че това е работа на оторизирани фирми и сервизи, официални вносители или дистрибутори, или както се казват там, на гърба на гаранционната карта има списък с такива, вкл. и в моя град. Гаранцията на техниката се дава от производителя, тя не зависи от кефа на този или онзи. При положение, че имам валидна гаранционна карта, издадена и попълнена коректно от търговец, би трябвало да не ми отказват гаранционно обслужване, без значение откъде е купена техниката. Пак повтарям, става дума за официалните представители, не за квартални фирмички.

    Mega - тук не става въпрос за цената на монтажа. Монтажа си го плащам аз, все едно дали съм купил климатика от търговец в София или местна фирма. Не очаквам от никого да работи без пари. Очаквам производителя, чрез своите представители в България, да си поеме ангажимента по гаранционното обслужване. Без да ме изнудват откъде може да си купя техниката и откъде не. Нали производителя иска от представителя си в БГ национално покритие като сервизи, за да сключи договор за представителство, точно поради тази причина. Или поне така би трябвало да бъде.
    През далечната 2002 година имах отношение към внос и продажба на машини в страната. Задължаваха ни да поемаме гаранцията им според българското законодателство, като ни принуждаваха да сключваме договори със сервизи, чиято дейност допуска техен ремонт. Ние заплащахме труда и пътните разходи, а осигурявахме резервни части. Не знам какъв е закона към момента и дали от BROS не са задължени да гарантират същите условия, като нас през далечната 2002 година. Трябва да го провериш. Ако не е променян от тогава, то при евентуален проблем с климатизатор от BROS, ще трябва да го отстранят до месец, за тяхна сметка. Имай пред вид, че ако се стигне до проблем, ще трябва да можеш да докажеш документално, че машината е монтирана и изтествана от оторизиран сервиз. Както и спазването на всички условия по договора за продажба, ако си подписал такъв или фигурират в картата.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 01-09-17 в 18:03.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #14

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Аз не знам за кво се води въобще спора.Диви си е прав човека откъдето и да го погледнеш.Фирмите Монтажници също са прави.Никой не може насила да ги накара да монтират климатик.Казват НЕ и готово....Навият ли се обаче си поемат гаранцията.Къде е проблема ?
    Все ще се намери някой да го монтира .Аз съм от едно село,и има хора от сивия сектор за 130 монтират с техни материали.А и още нещо ще ви кажа - сега мой познат си е намерил пак човек от бранша ,за 40 кинта на климатик му откача вътрешното,кара го в работилницата си ,разглобява го.мие всичко и го монтира обратно.Моя човек и има три климатика и оня пич ще си изкара едни 120 кинта само от него без данъци.Да е жив и здрав човека,радвам се че винаги има алтернатива.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    20
    #15

    Отговор: климатик и гаранция от BROS

    Задължаваха ни да поемаме гаранцията им според българското законодателство, като ни принуждаваха да сключваме договори със сервизи, чиято дейност допуска техен ремонт. Ние заплащахме труда и пътните разходи, а осигурявахме резервни части. Не знам какъв е закона към момента и дали от BROS не са задължени да гарантират същите условия, като нас през далечната 2002 година. Трябва да го провериш.
    Търговецът не е Брос, но все едно, и при тях е същото. Виждам оферта, обаждам се по тел. и питам - кой извършва гаранционното обслужване? Девойчето отговаря - на гърба на гаранционната карта има списък с оторизирани сервизи. Те ще ви направят монтажа и ще поемат гаранцията.

    Да, ама не. Не щат. И няма кой да ги принуди. Може и да има де, когато такива като мене станат достатъчно много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гаранция на климатик
    От TANI във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 17-09-13, 14:45
  2. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  3. Доливане на фреон на климатик в гаранция?
    От Candid във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 146
    Последно: 13-02-10, 19:05
  4. Гаранция на климатик
    От lubopiten във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 301
    Последно: 31-01-10, 00:22
  5. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе