Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61

Есенно зимно почистване на машините

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo
    Anubis тази турбина според теб с напръскване и полагане на парцал ще се изчисти ли така?
    Явно климатика ти не е бил замърсен много.
    Само така може да се почисти перфектно както го прави и Бобово.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    49
    #32

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Ето и нагледно почистване на турбина от bobovo!
    https://www.youtube.com/watch?v=Q90n7t0pn1U#

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #33

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    За парите- много/ малко - всеки сам си решава.
    Нека @Anubis качи снимка на турбината, та да стане ясно дали е измита или не!?
    Иначе, ясно е, че калта от питата е остала във вътрешното тяло

    @Anubis Ето за какво иде реч
    Малее тва много зле! Сега като се прибера ще снимам да видя.
    Преди тези кадри не съм се и замислял да гледам турбината. Може напролет и нея да изчистя!

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #34

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    В случая исках да ти покажа тинята, която остава във вътрешното тяло след измиване на топлообменника

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #35

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    ... Най-доброто миене е като се свали тялото, разглоби се, измие се основно, след това като се сглабя се сложи нова смазка на втулките и се качи пак. Но това си е пари, не е 25 лева. Показаната по-горе профилактика за тези пари е слънце.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #36

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Здрасти банда ето я и турбината, голем зор докато я снимам.
    Много неудобно е при мен с тоя малък отвор...


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #37

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Личи си,че не е чистена.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #38

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Нямам идея! Пръска момчето, ми, разглобява, сглобява и климатика светна.
    За това и пуснах темата да се възползват и други!
    На пролет може и турбината да ми измият ако влиза в стандартно почистване!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #39

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Двама човека работили 4 часа за общо 25 лева. В тези пари влиза цената на препарата за измиване + пътни разходи да отидат на адреса и да се върнат.

    Да кажем, че стойността на ползваният препарат за измиване на две вътрешни и две външни тела е 5 лева. Още 4 лева им са разходите за отиване и връщане от адреса с градския транспорт. Останаха 16 лева разделено на 2-ма човека идва по 8 лева на човек.

    Излиза, че часовата ставка на всеки един от тях е по 2 лева на час. Ако това е един пълен осем часов работен ден надника излиза 16 лева. Ако работят всеки ден за толкова на месец биха вадили 336 лева с яко бачкане.
    Колега, какво да ги смятаме. какво е това 25 лв за 4 часа работа от двама човека. И по 50 стотинки да са им препаратите пак няма да сколасат. Няма такъв бизнес. Те са фирма с бус Мерцедес. Ти им смяташ парите само за работниците. А за буса, а за фирмата...

    Преди месец ми сложиха 2-ия климатик и го съчетаха с профилактика на първия понеже е една фирмата и за двата климатика. Яд ме е, че не можах да присъствам на и да гледам. Жената каза, че е свалил филтрите и ги е мил в банята, но да е правил друго не знам. Щом не ни е казала сигурно не е правил. Но определно климатика работи по - добре след профилактиката. Може би не е гледал фреони и такива работи, защото е само на 11 месеца, от които е работил 5. А може и да е скатал. За следващата профилактика ще разпитам тук да знам какво е хубаво да се прави. Освен миенето в банята .

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #40

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    ... Правенето зависи от нуждите на машината, както и от цената. Определено основно почистване на климатик за 20 лв. няма. Има различни нива на почистване според това, в какво състояние е машината и колко е склонен да плати клиента за това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #41

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Това се нарича фирмена политика за привличане на клиенти! Тук не става дума за печалба според мен от миене на климатици а се работи за имидж на сериозна фирма и намиране на доволни клиенти. Аз лично съм ги препоръчал на приятелите ми, те ако са доволни ги препредават и така. Аз лично никога не бих викнал лицето „Х“ което ми пуска клипче как „МИЕЛ“ всичко НАЙ-ДОБРЕ от всички за „Х“ пари без да ми даде документ за това. Това са дребни рибки крадящи от държавата, не плащащи данъци и тнт. Аман от такива разбирачи.
    Темата я пуснах, за нормални хора а не на дребнави типчета ходещи по домовете да си придават важност колко са добри. Естественно, че ще бъдат смазани по цени от фирма работеща добре! Който може сам да си мие да мие аз предпочитам да си ходя на риба а работата да я свърши МАТЕРЯЛНО отговорно лице!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #42

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    1. Пише се материално;
    2. този който извършва миенето не е необходимо да е материално отговорно лице;
    3. за останалото съм на 100% съгласен.Така има кой да носи отговорност за качественото изпълнение на почистването на климатика.

    За тези пари, дори и без почистена турбина е добре.На мен ми се струва, че е възможно да е почиствана, но не се е отмило всичко защото е искало по-силна струя, но на стената, без да е свален отделния компонент(турбина) няма как да стане на 100% почистването, ако е била доста замърсена.С 2-3 почиствания е готова.


    П.П. Не всички са маскари, но българина започва постепенно да мисли като европеец- иска да знае кой е насреща му, каква отговорност носи и колко ще му струва.


  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #43

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Аз лично никога не бих викнал лицето „Х“ което ми пуска клипче как „МИЕЛ“ всичко НАЙ-ДОБРЕ от всички за „Х“ пари без да ми даде документ за това
    Много смешно изказване предвид това ,че не познаваш човека и не-знаеш дали работи за фирма и дали дава или не-дава документ за извършена услуга.Пък ако си мислиш ,че документа е нещо съществено при извършване на дадена дейност си в голяма грешка приятел.Мога да ти разпечатам веднага документ ,а на теб остава задачата да разбереш колко е легален.Поне ме разсмя с това изказване пич.Никой не ти е казал ,че мие "НАЙ-ДОБРЕ" ,а ти показах на клип как се прави профилактика и дали така са ти я извършили на теб.Просто клипа беше едно сравнение.Коя фирма уважаваща клиентите няма да положи поне един найлон по стените или пък електрониката на климатика.Айде радвай се на извършената профилактика и не се заяждай.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #44

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Нека стане ясно, че не се заяждам с никои. Не допускам обаче разни хора да коментират добре свършена работа от друг.
    Каквото и да продължавате да пишете е видно, че свършената работа е на ниво!

    Много се радвам, че съм те развеселил „bobovo“, явно смяташ хората за малоумни или за неспособни да кликнат на линка посочен от мен и да запазят час за профилактика в офиса на фирмата, съответно да получат подпечатан документ за извършена услуга? Ако нешно не ти е ясно може да го обсъдим.
    А за фалшив документ може да се пробваш да ми пуснеш
    Поздрави.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #45

    Re:Есенно зимно почистване на машините

    Истината е че работата е свършена колкото е и платената цена и точка. За такова почистване и 20лв са много но за мен е недопустимо да се направи така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почистване на LCD
    От hunter79 във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 26-03-15, 01:31
  2. HI-FI колони и кабел QED, microSD 16GB, Зимно яке IGUANA, калъфи, части
    От vessk0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 8
    Последно: 18-02-12, 13:23
  3. Hi-Fi" тонколони, Razer Mamba 4G (2012), Зимно яке Iguana, Калъфи, Части
    От vessk0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 15-01-12, 16:43
  4. Есенно разчистване на компоненти.
    От Karajata във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 29-09-11, 15:04
  5. Почистване на RAS - 225GDR
    От joro_bul във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-10, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе