Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88
Like Tree15Одобрявам

Колко струва една качествена профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Колко струва една качественна профилакm

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    Колега, сам прецени... http://abclima.snimka.bg/other/klima...12883.10755211
    Екстра е.
    За това и 80лв. давам.

  2.  
     
  3. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #17

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Не видях нищо, налагащо демонтаж!


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #18

    Re:Колко струва една качественна профилакm

    Ми да забравих да ти покажа инструмента http://www.profisbg.com/upload/photo/bd%20PW1300B.jpg ако така смяташ... аз мога и на място..... даже за идеята и без пари . Колко е един кубик вода за хол с паркет...

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #19

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Колега...защо смяташ,че САМО с водоструйка може да се почисти така хубаво ? Аз ги чистя с по 2-3 л вода и пак светват като нови...

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #20

    Re:Колко струва една качественна профилакт

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    На място ли ?
    Как чистиш топлообменника ?
    Как чистиш задната ваничка?
    Как чистиш горната ваничка ?
    Ко правим като текне като лейка лятото?
    Във форума има достатъчно писано + снимков материал - разрови се.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #21

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    На място ли ?
    Как чистиш топлообменника ?
    Как чистиш задната ваничка?
    Как чистиш горната ваничка ?
    Ко правим като текне като лейка лятото?
    Да.
    С препарати,не с вода.И с ПАРА,която е в пъти по-добра от водата .
    На място отделям леко топлообменника напред ,висейки на тръбите си ,и ваничката се освобождава.
    Хахахахах - я обясни къде е задната ваничка и къде е горната ,хихихи ....
    Никога не ми е теквало никога.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #22

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Като ти текне, ще видиш и горната и задната "ваничка". На снимка 19 се вижда горната "ваничка". Так където е черната ивица.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    По-добро почистване от това с демонтаж и пълно разглобяване няма. Друг е въпроса, че не всеки климатик има нужда от такова, не всеки климатик си заслужава инвестицията.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    69
    #24

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    От тук прочетените коментари,стана ми ясно едно.Има хора които имат фирма за климатици и честно казано не съм съгласен че,самите монтажници са виновни за туткането и по високата цена на профилактиката.Нали това е фирмена политика колкото повече,толкова повече.Все пак така им е казано.Те не си вземат парите за тях нали така.Аз там където работя профилактиката е 60лв.ако трябва фреон на машината тя ще си покаже на манометъра мин.след 15 мин.работа на климатика.И затова идва после сервизния отдел за справяне с проблема на фреона ако има такъв евентуално.Макар че съм виждал много пъти че ако не изчистиш климатика, не е добре да му мериш хладилния агент.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #25

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Ако е инверторна машинка с ЕТРВ,и след 15 ,и след 30 мин,и след час може да не получиш вярна информация за количеството фреон.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #26

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    Геозапе...Хиихи...Ако това на сн 19 е горната ваничка,на коя снимка да видя задната бре????
    П.П - и както писах вече - НИКОГА не е текло след мен...


    Мега - каква е разликата в разглобяването? Всички елементи могат да се демонтират ,както си е закачен климатика на стената и третират после в банята или на терасата. Само питата си остава горе,но и тя си светва като нова след препарат и ПАРОСТРУЙКА.
    Виж сега ...яавно имаш още да учиш, не ми се обяснява кое къде е... С тез препарати и пароструйки не ми излизай , и аз от там съм минал... А на тоз ''чайник'' дето му викаш високопарно... пароструйка е един боклук. След такива съм ходил дето са му правили профилактика.
    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    По-добро почистване от това с демонтаж и пълно разглобяване няма. Друг е въпроса, че не всеки климатик има нужда от такова, не всеки климатик си заслужава инвестицията.
    Това е вярно, прави се ако е нужно или на 2-3 години при домашни климатици. При климатици в промишлени помещения съм го правил на всеки 3 месеца http://ab-clima.dir.bg/_files/t5_4794769.jpg те като се задръстят хората си знаят.... И там преди туй ходили с ''Паруструйки" и с препарати ама таз пита на място с тез срадства ще я измиеш "намуки "
    а климатика мръсен не работи както трябва блокира, грешки, не топли , не охлажда...

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #27

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Темата е почистена и ако коментарите в нея продължат в същия дух, ще бъде заключена!

  16. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #28

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Мисля,че силата на форумите е да разясняват на всички - от двете страни на бизнеса, кое ,колко струва!

    Всяко движение, освен необходимото е безсмислено пилеене на ресурс, което води до невероятни изкривявания, от които губим всички - и фирми и клиенти!

    Вчера се сдобих с един нов клиент, художник.. Дошла през лятото фирма, лъскава, с фирмени гащиризони и понеже му се бил заледил единият кран на климатика, му казали че компресора е аут... Продали му нов, а стария му предложили да го занесат сами до кофата,за да не се цапа!

    Ами човека се съгласил, какво му разбира главата!

    Никой няма интерес от такива мизерии, освен някой Андрешко. Но и е лудост да направиш профилактика, надминаваща по себестойност цената на климатика!

    Затова е добре, да се намери баланс, да не се демонтира и праща при производителя, все едно е щурмови хеликоптер, а да се свърши полезна работа!
    И за двете страни - "win - win"

    Поздрави на всички!

    П.С. Попитали Микеланджело, как прави статуите..
    "Махам всичко излишно от мрамора!"

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #29

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    ами то затова понякога хората се отказват да си поравят старите коли-просто ремонта може да надвиши стойността им - и в това няма нищо ненормално и нереално)

  18. VD
    VD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    197
    #30

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Пич, във Венеция ползват все още велосипеди "Бианки", от тия с капак върху веригата, производство 1935 година...
    Карат ги внучките и правнучките и праправнучките на първите собственици и не защото са бедни, а защото не се е намерил някой да им каже, че тези велосипеди без профилактика, не стават за експлоатация!

    Дайте да не изпадаме в крайности!

    Климатика иска едно сериозно почистване и ново зареждане под грамаж!

    Как не видях след тия "монтажи" и "демонтажи", някой да каже в какво състояние е маслото?!
    Или нещо за ресурса му за годност?

    Пароструйки, стерилизатори - всичката пара май отива в свирката!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  2. Колко ни струва парното?
    От mitko99 във форум Отопление
    Отговори: 44
    Последно: 25-11-08, 09:14
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. Колко струва това?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе