Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88
Like Tree15Одобрявам

Колко струва една качествена профилактика?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #31

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Значи при мен се правят 2 вида профилактики.Първата на място,втората в работилницата.Първата е годишната включваща в гаранцията на някои марки.Тя е с пръскалки,парочистачки и т.н.
    Истинската пълна профилактика включва много неща които няма как да се приложат при климатик който е монтиран,освен ако клиента не е решил да прави нещо подобно на "Воден Свят 2".Ако някой ми обясни как без пароструйка и вана с препарат ще почисти 5-10 годишен климатик ще съм особенно благодарен.
    Не ми обяснявайте че имам фирма и така ми изнася.Правил съм го и като монтажник преди 12 години.
    За всезнаещите може ли някой да ми обясни колко трябва да платя на двама човека за демонтаж,разглабяне,пръскане,търкане,пръскане,ит.н.след това сглабяне и закачане на телата за проби и някои други процедури,след това монтаж.Направете проста сметка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #32

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Демонтаж и монтаж е поне 150 лв. Две ходения до обекта са 20-40 лв,зависи в какъв град си.Процедурите по разглобяване и чистене - 50-на лв.Пробата и тя 20-30 лв....Отидохме до мин.250 лв. Ако трябва да се събира фреона,да се претегля и коригира по грамаж - станаха 300...
    Едва ли са много клиентите,които желаят този начин на почистване на климатика им,в сравнение със "стандартните " 50-80 лв на място.И като се има впредвид,че съм готов да се хвана на бас с някой "разбирач",че няма да различи кой климатик е свалян за профилактика и кой е правен на място.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #33

    Re:Колко струва една качественна профилакm

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Значи при мен се правят 2 вида профилактики.Първата на място,втората в работилницата.Първата е годишната включваща в гаранцията на някои марки.Тя е с пръскалки,парочистачки и т.н.
    Истинската пълна профилактика включва много неща които няма как да се приложат при климатик който е монтиран,освен ако клиента не е решил да прави нещо подобно на "Воден Свят 2".Ако някой ми обясни как без пароструйка и вана с препарат ще почисти 5-10 годишен климатик ще съм особенно благодарен.
    Не ми обяснявайте че имам фирма и така ми изнася.Правил съм го и като монтажник преди 12 години.
    За всезнаещите може ли някой да ми обясни колко трябва да платя на двама човека за демонтаж,разглабяне,пръскане,търкане,пръскане,ит.н.след това сглабяне и закачане на телата за проби и някои други процедури,след това монтаж.Направете проста сметка.
    Наща работа стана "Пей си пенке ле кой ли та слуша"
    Българина е всичколог ; политик , доктор , Футболен треньор , механик , хладилен и климатичен техник и какво ли не на куп. А най трудно можеш да помогнеш на такъв човек. Никой не си прави сметката че на мене ми е 100 пъти по лесно за 15 минути за хали гали да взема чисти 40 лв за добър ден , а аз ходя се тръшкам и се потя са 4 часа непрекъснат труд за му свърша добре работата за 80

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #34

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    я някой да направи точна разбивка на евтина и скъпа профилактика и дали давате гаранции след интервенцията,щот кат гледам бая баровци има сред МАСТОРИТЕ И 200-300 НЕ ГИ БРОЯТ ЗА ПАРИ.................................

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #35

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Както още в началото писах качествена профилактика 200++ лв а Дундурма хубаво е написал Пример: Свършила ми е гаранцията бичил е 3-4 годинки време е за хубава профилактика и съм решил да дам тея 200++ лв. Викам взимат праят връщат слагат бачка а някаква гаранция че примерно няма след 1-2 месеца да се пукне някаде някоя трабичка или нещо няма да спре по електрониката от тая интервенция ???? А сега кажете вие има или нема?

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #36

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Ама направо някой да даде и гаранция, че няма да ти блокира компресора след като е измил топлообмениците? По-вероятно е да блокира ако не са мити! Хайде да слезнем на земята малко.


    ... Като ходиш на автомивка дават ли ти гаранция, че няма да ти се пукне маркуча на водната система?

  8.  
     
  9. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #37

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Е Мега то хубаво ама тая машина след 3-4-5-6 години експлоатация има някакво остаряване нали на компонентите и примерно ако не се бара може да минат още ддз 2-3 години преди да се пукне нещо или да се разпои или квото и да е там което може да се случи при тая профилактика тогава какъм е смисъла от профилактика за тези пари???

    А за автомивката има си кадето предупреждават че може да се случи нещо при измиване на двигателния отсек (както при мен преди време се бе напълнило с вода и нещеше да пали 3 часа докато не изсъхна или примерно зимно време може да се пукне блока и т.н.) ама там не даваш 200-300 лв за измиване нали а само 10-20.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #38

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Чистете си вътрешните и външни топлообменници и не закачайте климатиците докато работят добре.Ако имате желание може да извикате някой За диагностика/оглед на възлите/частите за които има статистика за конкретния модел че се развалят.за работите които не можете да изчистите и които пречат/затрудняват работата на климатика вече си трябват техници, но и това е доста относително.В България всеки разбира от всичко е "майстор по всичко" затова сме на тоя ред.Просто много случайни има който 2-3 години "работят" едно 3-4 години друго и най-накрая нищо не могат, а ако ги питате тях всичко могат ако имате пари...

    Разбирам да има ред и без обучение за обслужване/ремонт на конкретен модел да не могат да се занимават с това, ми то държавните контролни органи не са си на мястото и всеки се занимава с квото му падне само и само пари да взима.Така се объркват и нещата на професионално занимаващите се с това фирми и се руши името като цяло на хладилните/климатични техници/фирми и като следствие се губи ДОВЕРИЕТО на потребителя който в една част от случаите е достигнал дотам, че да си купува инструменти с които да се опитва сам да си прави монтажи/ремонти. Професионалистите губят пари заради самозванци които вчера са решили че ще се занимават с продажба, монтаж, профилактика, техническо обслужване и ремонти на климатици/хладилна техника и вместо парите от тези дейности да отиват при професионалистите мотивирани да работят и избрали това за професия, те отиват при някой който се интересува повече от печалбата/парите, вместо да се изполват за обучение, повишаване на квалификацията и професионалното развитие на истински мотивираните да работят тази дейност.

    Така е във всички сфери на дейност в България.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Чистете си вътрешните и външни топлообменници и закачайте климатиците докато работят добре.Ако имате желание може да извикате някой За диагностика/оглед на възлите/частите за които има статистика за конкретния модел че се развалят.за работите които не можете да изчистите и които пречат/затрудняват работата на климатика вече си трябват техници, но и това е доста относително.В България всеки разбира от всичко е "майстор по всичко" затова сме на тоя ред.Просто много случайни има който 2-3 години "работят" едно 3-4 години друго и най-накрая нищо не могат, а ако ги питате тях всичко могат ако имате пари...

    Разбирам да има ред и без обучение за обслужване/ремонт на конкретен модел да не могат да се занимават с това, ми то държавните контролни органи не са си на мястото и всеки се занимава с квото му падне само и само пари да взима.Така се объркват и нещата на професионално занимаващите се с това фирми и се руши името като цяло на хладилните/климатични техници/фирми и като следствие се губи ДОВЕРИЕТО на потребителя който в една част от случаите е достигнал дотам, че да си купува инструменти с които да се опитва сам да си прави монтажи/ремонти. Професионалистите губят пари заради самозванци които вчера са решили че ще се занимават с продажба, монтаж, профилактика, техническо обслужване и ремонти на климатици/хладилна техника и вместо парите от тези дейности да отиват при професионалистите мотивирани да работят и избрали това за професия, те отиват при някой който се интересува повече от печалбата/парите, вместо да се изполват за обучение, повишаване на квалификацията и професионалното развитие на истински мотивираните да работят тази дейност.

    Так е във всички сфери на дейност в България.
    Браво по добре няма какво да се каже от написаното.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #40

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от stelaartoa
    И като се има впредвид,че съм готов да се хвана на бас с някой "разбирач",че няма да различи кой климатик е свалян за профилактика и кой е правен на място.
    Много ясно си се разбира кой климатик е свалян и кой е мит нам ясто и то без да си разбирач - по омазаните стени.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #41

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    Много ясно си се разбира кой климатик е свалян и кой е мит нам ясто и то без да си разбирач - по омазаните стени.
    Е чак пък омазани...нали за това се вземат предварително мерки..
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #42

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    4 Години мия по този начин климатиците си. Защо ли още нямам омазани стени?? Може би защото не бързам и не претупвам нещата.........

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    18
    #43

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Не мога да разбера, защо всяка тема се развива в посока реклама.Профилактиката е много важна!
    Разбрах, че некачествен монтаж и липса на профилактика ме лиши от 7-години конфорт.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #44

    Re:Колко струва една качественна профилакm

    Аз като знам някой път кво тече от мръсни климатици кви чернилки, ква кал газя... не зная ква "екебана" трябва да редя със тези найлони че да не оклепам навред. Ако го постигате евала!!!
    Аз предпочитам да не експериментирам с нервите на клиента. Вярно, гледам чистичък е климатика, но на земята разглобен още ще падне. На снимката а и на още няколко места гледах , че и платката си седи увита в парцали и найлони и трябва да се страни от нея. Иначе ми хареса, върши работа тоя метод, но има и някой минуси а сигурно пък и плюсове като цената примерно.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #45

    Re:Колко струва една качественна профилактика?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    4 Години мия по този начин климатиците си. Защо ли още нямам омазани стени?? Може би защото не бързам и не претупвам нещата.........
    КРАЙ Вече имаме учасник познал верия отговор!!!
    Качествената профилактика не струва нищо - всеки сам си я прави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  2. Колко ни струва парното?
    От mitko99 във форум Отопление
    Отговори: 44
    Последно: 25-11-08, 09:14
  3. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  4. Колко струва това?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе